آفتاب

تقویت سامانه بارشی در نوار غربی کشور / کاهش نسبی دما از فردا

تقویت سامانه بارشی در نوار غربی کشور / کاهش نسبی دما از فردا

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش در نوار غربی کشور، سواحل غربی دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، بخش‌هایی از مرکز و جنوب کشور خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت‌وگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: بر اساس آخرین نقشه های پیش‌یابی هواشناسی طی امروز جمعه (۲۷ دی ماه)‌ با تقویت سامانه بارشی در شمال غرب و غرب کشور برای این مناطق از اواخر وقت، ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز مرکزی بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود؛ در سواحل غربی دریای خزر نیز شاهد بارش پراکنده خواهیم بود.


وی ادامه داد: طی روز شنبه (۲۸ دی ماه) نیز بارش در نوار غربی سواحل غربی دریای خزر ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، بخش هایی از مرکز و جنوب کشور ادامه خواهد داشت که شدت آن در غرب و جنوب غرب خواهد بود. گفتنی است بارش در مناطق جنوبی گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید همراه است.


مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی روز یکشنبه ( ۲۹ دی ماه) در اغلب مناطق کشور به جز استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان شاهد ابرناکی و بارش خواهیم بود، گفت: این بارش‌ها در مناطق سردسیر و مرتفع به شکل برف در مناطق جنوبی گاهی با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید همراه خواهد بود.


ضیاییان افزود: طی روز دوشنبه ( ۳۰ دی ماه) نیز برای نوار شمالی کشور، بخش‌هایی از غرب و جنوب شرق بارش باران و برف و برای مناطقی از کشور بارش پراکنده پیش بینی می‌شود. این سامانه روز سه‌شنبه در سواحل دریای خزر، غرب، بخش‌هایی از مرکز، جنوب غرب و شمال شرق فعالیت خواهد داشت.


مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اظهار کرد: از روز شنبه تا آخر هفته آینده با نفوذ هوای سرد شمالی به کشور و ماندگاری آن شاهد کاهش نسبی دما در این مناطق خواهیم بود. طی دو روز آینده نیز در شرق، جنوب شرق، غرب و جنوب غرب کشور وزش باد پیش بینی می‌شود.


وی افزود: اواخر وقت روز شنبه و طی روز یکشنبه غرب دریای خزر و روز شنبه شمال خلیج فارس مواج پیش بینی می‌شود.


مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲۸ دی ماه) نیمه ابری تا ابری و در بعضی ساعات با بارش باران و برف همراه خواهد بود و دمای هوا در گرم‌ترین و سردترین زمان به  ۶ و ۳ درجه سانتیگراد می‌رسد. آسمان پایتخت یکشنبه (۲۹ دی ماه) با بیشترین و کمترین دمای ۵ و ۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
کد N2321715

وبگردی