آفتاب

تجمع اعتراضی امروز دانشجویان «شهید بهشتی» و «علامه طباطبائی»

تجمع اعتراضی امروز دانشجویان «شهید بهشتی» و «علامه طباطبائی»

در پی سانحه سقوط هواپیما و جان باختن تعدادی از دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه‌ها، ظهر امروز دانشگاه‌های شهید بهشتی و علامه طباطبائی مراسم رسمی برای یادبود جان باختگان برگزار کردند که این تجمعات با اعتراضات دانشجویان نسبت به سهل انگاری مسئولان مربوطه همراه شد.

به گزارش ایسنا، در پی جان باختن تعدادی از دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه های برتر کشور در سانحه هوایی روز چهارشنبه پرواز تهران کی‌یف، دانشجویان دانشگاه های مختلف در مراسم جداگانه ای یاد درگذشتگان این پرواز را گرامی‌ داشتند.


ظهر امروز نیز دانشگاه‌های شهید بهشتی و علامه طباطبائی به صورت جداگانه مراسم رسمی یادبود جان باختگان را برگزار کردند که این مراسم با اعتراض دانشجویان همراه شد.


در پی برگزاری تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی در اعتراض به سهل انگاری مسئولان مربوطه در سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین که امروز در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، علیرضا دشتابی مدیر رسانه دانشجویی این دانشگاه در تشریح جزئیات این تجمع به ایسنا گفت: امروز ساعت ۱۲:۳۰ قرار بود دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی که سوگوار جان باختگان سانحه پرواز تهران – کی‌یف بودند در دانشگاه جمع شوند که حدود ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ نفر از دانشجویان در این تجمع شرکت کردند و این استقبال از سوی دانشجویان بی نظیر بود.


وی در ادامه خاطرنشان کرد: خواسته دانشجویان در تجمع امروز این بود که چرا مسئولان از همان ابتدا علت سانحه غم انگیز سقوط هواپیمای اوکراینی را اعلام نکردند و دانشجویان از این موضوع ناراحت بودند.


نماینده دانشجویان معترض دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد: تجمع امروز از اول به این شیوه برنامه ریزی شده بود که ابتدا دانشجویان عزاداری کنند و سپس تجمع به سمت طرح گلایه‌ها و اعتراض به سمت مسئولان برود. چرا که گلایه دانشجویان این است که چرا همان‌گونه که دانشگاه‌ها برای سردار قاسم سلیمانی برنامه بزرگداشت برگزار کرده‌اند چرا اجازه برگزاری مراسم بزرگداشت برای کشته شدگان هواپیمای اوکراینی که اغلب آنها دانشجو بودند داده نمی‌شود و کشته شدگان به حاشیه می‌روند.


دشتابی با تاکید بر اینکه یکی از فارغ التحصیلان رشته علوم آزمایشگاهی دانشگاه شهید بهشتی در بین جان باختگان هواپیمای اوکراین بود گفت: در تجمع امروز دانشجویان دو طیف مختلف علیه همدیگر شعار دادند و البته با همراهی مسئولین این تجمع به تنش خاصی کشیده نشد. این دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مدیریت مالی تاکید کرد: متاسفانه اقدامی که در دانشگاه شهید بهشتی صورت گرفته این است که پرچم آمریکا و اسرائیل جلوی سلف دانشگاه که پرترددترین جای دانشگاه است رنگ آمیزی شده است و دانشجویان معترض این موضوع هستند. چرا که معتقدند دانشگاه محل آکادمیک است و نباید وارد اتفاقات سیاسی شود.


در ادامه دکتر صمد حاج جباری معاون دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی در خصوص علت برگزاری تجمع امروز دانشجویان این دانشگاه به ایسنا گفت: این تجمع برای بزرگداشت جان باختگان سانحه هواپیمایی اوکراین و همچنین کشته شدگان مراسم تشییع شهید سردار سلیمانی برگزار شده بود و دانشجویان با بازماندگان این سانحه هم دردی کردند.


وی در ادامه تصریح کرد: در تجمع امروز مشکل خاصی برای دانشجویان اتفاق نیفتاد و تجمع بدون تنش پایان یافت.
کد N2318741

وبگردی