آفتاب

والیبال انتخابی المپیک ۲۰۲۰/ ایران ۳- چین صفر

والیبال انتخابی المپیک ۲۰۲۰/ ایران ۳- چین صفر

تیم‌ ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود از مرحله گروهی رقابت‌های انتخابی المپیک قاره آسیا، مقابل چین به برتری سه بر صفر دست یافت.

به گزارش ایسنا، از ساعت ۱۵:۳۰ امروز (پنج‌شنبه) ۱۹ دی ماه ۱۳۹۸، تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود از دور گروهی رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ قاره آسیا در چین، مقابل تیم ‌میزبان به میدان رفت که ست نخست را ۲۲-۲۵ پیروز شد. ایران در ست دوم هم با نتیجه ۲۰-۲۵ برنده شد. در نهایت تیم ایران با برتری در ست سوم که با نتیجه ۲۵-۲۱ به دست آمد، پیروز این میدان شد.
طبق تصمیم ایگور کولاکوویچ به عنوان سرمربی، تیم ملی ایران با ترکیب شهرام محمودی، سعید معروف (کاپیتان)، سید محمد موسوی، میلاد عبادی‌پور، علی شفیعی، پوریا فیاضی و محمدرضا حضرت‌پور بازی را آغاز کرد و برای تیم‌ چین نیز، جیانگ، تونگ (لیبرو)، یاوچن، داوشوآیی، جنگ، ژانگ و میاو به میدان رفتند.
* ست اول: ۲۲ - ۲۵ ایران
با شروع بازی دو تیم عملکرد خوبی در دریافت‌ها و حمله داشتند و تا امتیاز ۴ به صورت پایاپای پیش رفتند تا اینکه چین روی اشتباه فیاضی ۷ - ۵ پیش افتاد. دو تیم در امتیاز ۸ - ۶ به سود چین، راهی وقت استراحت فنی اول شدند. با شروع‌ مجدد بازی، با درخشش عبادی‌پور در خط سرویس، بازی در امتیاز ۱۱ به تسلوی کشیده شد. در ادامه با درخشش محمودی در خط حمله، ایران برای نخستین بار در این بازی پیش افتاد تا نهایتا ۱۵ - ۱۶ وقت استراحت فنی دوم را کسب کند.
با ورود دو تیم به زمین، پس از یک رالی زیبا و دریافت‌های فوق‌العاده عبادی‌پور، ایران توانست اختلاف را به دو امتیاز افزایش داده و ۱۷ - ۱۹ پیش بیفتد. با ورود شریفی به جای موسوی نیز یک امتیاز سرویس برای ایران به دست آمد تا شاگردان کولاکوویچ ۱۹ - ۲۲ پیشی بگیرند. چینی‌ها در این امتیاز تقاضای وقت استراحت کردند. ایران با حفظ برتری سه امتیازی، ۲۲ - ۲۵ ست نخست را پیروز شد.
* ست دوم: ۲۰ - ۲۵ ایران
امتیاز نخست این ست را چینی‌ها کسب کردند. در حالی که دو تیم به صورت‌ پایاپای پیش میرفتند، عبادی‌پور آبشار خود را بیرون زد تا میزبان ۵ - ۳ پیشی بگیرد. پس از یک رالی ۱۶ ثانیه‌ای، چینی‌ها اختلاف را به سه امتیاز افزایش دادند تا ۸ - ۵ وقت استراحت فنی اول را از آن خود کنند. با شروع مجدد بازی، توپ‌ها در زمین ایران یکی پس از دیگری دریافت شد تا نهایتا با آبشارهای فیاضی و محمودی، نتیجه در امتیاز ۱۱ مساوی شود. بازی به صورت پایاپای ادامه یافت تا دو تیم در امتیاز ۱۶ - ۱۵ به سود چین، راهی وقت استراحت فنی دوم شوند.
با شروع مجدد بازی، عملکرد خوب شفیعی در دفاع ایران را ۱۶ - ۱۷ پیش انداخت. با تک دفاع موسوی، اختلاف به دو امتیاز افزایش یافت تا چینی‌ها در امتیاز ۱۷ - ۱۹ به سود ایران، وقت استراحت بگیرند. در اواخر این ست سرویس‌های قدرتی فیاضی دریافت چینی‌ها را با مشکل مواجه کرد که با درخشش محمودی روی توپ‌های برگشتی، ایران ۲۰ - ۲۵ پیروز ست دوم شود.
*ست سوم: ۲۱ - ۲۵ ایران
با شروع این ست نیز دو تیم بازی پایاپایی را از خود به نمایش گذاشتند و تا امتیاز ۷ برابر پیش رفتند، اما این تیم ایران بود که روی کارهای سرعتی دفاع چین را جا گذاشت تا ۷ - ۸ وقت استراحت فنی اول را به دست آورد. در حالی که اختلاف امتیاز به سه پوئن افزایش یافت، چینی‌ها در امتیاز ۹ - ۱۲ به سود ایران تقاضای وقت استراحت کردند. با بالا رفتن اشتباهات میزبان در دریافت‌ها، ایران اختلاف را به ۶ پوئن افزایش داد تا نهایتا ۱۰ - ۱۶ وقت استراحت فنی دوم را از آن خود کند.
با شروع مجدد بازی چینی‌ها اختلاف را به پنج امتیاز کاهش دادند اما ایران همچنان ۱۷ - ۲۲ از میزبان پیش بود. در پایان این ست چینی‌ها توانستند اختلاف را به سه امتیاز کاهش دهند تا کولاکوویچ در امتیاز ۲۱ - ۲۴ تقاضای وقت استراحت کند، اما نهایتا ایران توانست با حساب ۱۹ - ۲۵ پیروز این ست شود تا در مجموع ۳ بر صفر برنده این مسابقات باشد.
کد N2317081

وبگردی