آفتاب

استیلی: از فرصت‌هایمان برای برتری استفاده نکردیم

استیلی: از فرصت‌هایمان برای برتری استفاده نکردیم

سرمربی تیم امید ایران در خصوص تساوی مقابل ازبکستان صحبت کرد.به گزارش ایلنا، حمید استیلی، سرمربی تیم فوتبال امید کشورمان پس از تساوی یک - یک تیمش مقابل ازبکستان در اولین دیدار از مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا و انتخابی المپیک 2020 اظهار داشت: ما شروع بسیار خوبی در این بازی داشتیم، بازی را کنترل کردیم و به خواسته‌مان رسیدیم. ما موقعیت‌های خوبی روی دروازه حریف ایجاد کردیم، اما این موقعیت‌های جدی را از دست دادیم، در حالی که می‌توانستیم به راحتی از حریف پیش بیفتیم.

وی ادامه داد: به حریف در نیمه اول هیچ موقعیتی ندادیم و فقط روی یک اشتباه به آنها پنالتی دادیم که عقب افتادیم. در غیر این صورت حریف نمی‌توانست به گل برسد. سعی کردیم در نیمه دوم تغییراتی را ایجاد کنیم و تعویضی را انجام دادیم که جریان بازی به سود ما باشد و همین‌طور هم شد. از شروع نیمه دوم بازی را در دست گرفتیم و بازهم صاحب موقعیت شدیم. می‌توانستیم حتی زودتر به گل برسیم، اما بالاخره به گل مساوی رسیدیم. بعد از مساوی شدن بازی هم باز تیم ما بود که صاحب موقعیت صد درصد گلزنی روی دروازه ازبکستان شد، اما این فرصت را هم از دست دادیم. اگر از فرصت‌ها استفاده کرده بودیم، می‌توانستیم برنده بازی باشیم.

سرمربی تیم فوتبال امید کشورمان در خصوص تیم ازبکستان و عملکرد حریف ایران در گام نخست، اظهار داشت: فراموش نکنید که بازی اول سخت‌ترین بازی است و ازبکستان قهرمان دوره قبلی این رقابت‌هاست. ازبکستان تیمی بسیار خوب و باکیفیت است و از عملکرد بچه‌ها در این بازی راضی‌ام. بازیکنانم تلاش خود را کردند و از آنها تشکر می‌کنم.

استیلی درباره دیدار ایران و کره جنوبی در دومین گام، گفت: ما برای بازی بعدی بیشتر تلاش خواهیم کرد و کار خودمان را برای صعود آغاز خواهیم کرد. این اتفاق می‌توانست از همین بازی رخ بدهد، اما با توجه به نتیجه مساوی، در بازی با کره جنوبی برای پیروزی و بالا بردن شانس‌مان برای صعود تلاش می‌کنیم.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار ازبکستانی مبنی بر اینکه تیم ایران چند ماه پیش با ازبکستان دو بازی دوستانه انجام داد که دو شکست برای ایران به همراه داشت و چه اتفاقی برای این تیم رخ داده است که امروز نمایشی متفاوت را ارائه کرد، اظهار داشت: ما سه استراتژی داشتیم که به خوبی انجام دادیم. ابتدا تغییر یکسری بازیکنان بود و اضافه شدن بازیکنان جدیدی که در لیگ عملکرد خوبی داشتند. آنها باید به تیم اضافه می‌شدند که امروز هم عملکرد خوبی داشتند. موضوع بعدی تغییر تاکتیکی تیم ما بود و آن نظم و دیسیپلین تاکتیکی در تیم ما ایجاد شده است و امروز آن نظم را نشان دادیم. مسئله سوم هم ارتقای توان جسمی و بدنی بازیکنان بود که روی این موضوع کار کردیم و این سه عامل باعث شد که کیفیت تیم ما در بازی امروز متفاوت از گذشته باشد که شما در تاشکند دیدید.

سرمربی تیم فوتبال امید ایران درباره نیمکت‌نشینی مهدی قائدی و اینکه چرا او از ابتدا در ترکیب قرار نگرفته بود، گفت: قائدی یکی از بهترین بازیکنان ماست و این را همه به خوبی می‌دانیم. این بخشی از برنامه ما بود و خود قائدی هم در جریان قرار داشت. قائدی می‌دانست می‌خواهیم با حضور او در نیمه دوم تغییری در جریان بازی ایجاد کنیم و همین اتفاق هم افتاد. ما طبق برنامه پیش رفتیم و وقتی دیدیم ممکن است نتیجه بازی را از دست بدهیم، قائدی را به زمین فرستادیم. ما اللهیار صیادمنش را جابه‌جا کردیم و او در پست دیگری بازی کرد و تغییر مثبتی بود که روی عملکرد ما تأثیر گذاشت. این اتفاق باعث شد بازی را در دست بگیریم و موقعیت‌سازی کنیم.
کد N2317080

وبگردی