وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با ایلنا:

آمریکایی‌ها برای بررسی سانحه بویینگ 737 در ایران اعلام آمادگی کردند

سقوط هواپیمای مسافربری, سقوط هواپیما, سقوط هواپیمای اوکراینی

وزیر راه‌وشهرسازی گفت: شرکت آمریکایی بویینگ همکاری خود را برای بررسی دلایل سانحه پرواز 752 در ایران اعلام کرد.

محمد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره آخرین اطلاعات از روند بررسی سانحه بویینگ 737  متعلق به شرکت هواپیمایی اوکراینی اظهار داشت: دقایقی پیش شرکت آمریکایی بویینگ همکاری خود را برای بررسی دلایل سانحه پرواز 752 در ایران اعلام کرد.

وی ادامه داد: طبق قانون وقتی این شرکت مسئولیت پذیرفته؛ باید آماده هرگونه همکاری در روند بررسی سانحه باشد.

وزیر راه وشهرسازی گفت: اساسا مرجع ذی‌صلاح برای رسیدگی به سوانح، کمیته بررسی سوانح هوایی زیر نظر عالی‌ترین مقام هوانوردی در هر کشوری است و اولین جلسه بررسی سانحه هم صبح امروز با حضور نمایندگان اوکراینی برگزار شد.

اسلامی تاکید کرد: طبق قانون نماینده شرکت سازنده و نماینده شرکت مالک هواپیما باید در روند بررسی سانحه حضور داشته باشند.

وی ادامه داد: روز گذشته FDR و CVR هواپیمای سانحه‌دیده کشف شد، هر چند آسیب‌هایی دیده اما اطلاعات آن قابل استفاده است.

اسلامی با تاکید بر اینکه هر اظهارنظری خارج از کمیته بررسی سانحه فاقد اعتبار است، اظهار داشت: اولین اطلاعیه 12 بندی از جزئیات این سانحه به تایید کمیته بررسی سوانح شب گذشته به سمع و نظر مردم رسید.

وزیر راه وشهرسازی گفت: تمام اطلاعات هواپیمای 800/737 در اختیار شرکت بویینگ است و بویینگ اطلاعات این نوع از هواپیما بر خط را در اختیار دارد و طبق قانون نماینده بویینگ هم باید در بررسی سانحه حضور داشته باشد.

اسلامی با اشاره به جوسازی‌هایی که برخی رسانه‌ها درباره علت سانحه هواپیمای 737 داشته‌اند، گفت: برخی‌ها سعی در جوسازی‌هایی برای علت وقوع این سانحه دارند که تمام آنها بی‌اساس و بی‌پایه است.
کد N2317066