آفتاب
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی:

نه آمریکا به برجام برمی‌گردد و نه اروپا مستقل از آمریکا تصمیم می‌گیرد

نه آمریکا به برجام برمی‌گردد و نه اروپا مستقل از آمریکا تصمیم می‌گیرد

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه دیگر کاری از این دولت بر نمی‌آید، گفت: آن چه اهمیت دارد، دولت آینده و مجلس یازدهم است و طبیعی است که اگر ملت در انتخابشان هوشیارانه یک مجموعه فعال جامع‌الاطراف، قوی، متخصص و متعهد دارای بینش الهی و هماهنگی انتخاب کنند و محور اتحاد این مجموعه ولایت و داشتن برنامه‌های منظم باشد، کارها به خوبی پیش خواهد رفت.

به گزارش ایسنا، اسدالله بادامچیان در کانون حزب موتلفه اسلامی استان تهران با بیان اینکه انتخابات مجلس یازدهم از حساس‌ترین انتخابات‌هاست، اظهار کرد: هر سال انتخابات ما حساس‌تر بوده اما این انتخابات،‌ انتخابات اولین مجلس گام دوم انقلاب است و ولی امرمان می‌خواهند در گام دوم مشکلات کشور رفع شود، پیشرفت تحقق یابد و جمهوری اسلامی به مرحله جامعه نمونه اسلامی برسد و آن نظام کامل اسلامی که ان‌شاءالله زمینه‌ساز ظهور مولایمان باشد،‌ به تحقق بپیوندد.

وی با تاکید بر اینکه این مجلس، مثل مجلس اول انقلاب اسلامی است و امروز هم دوران بسیار حساسی است، تصریح کرد: دنیا دچار بحران شدیدی است و آمریکایی‌ها با وجود اینکه ترامپ را آوردند و ۴۰۰ میلیارد دلار از عربستان، ۴۰۰ میلیارد  از اعضای ناتو  و همچنین از کره‌ جنوبی و ژاپن پول گرفتند اما دو تریلیون دلار به بدهی‌های آمریکا اضافه شده و امروز آمریکا ۲۲ تریلیون دلار بدهکار است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه با بیان اینکه اروپا کاملاً در بحران است، تصریح کرد: از خروج انگلستان تا مسئله شورش‌های عمیق فرانسه و ورشکستگی ایتالیا، اسپانیا و یونان موجب شده که ما امروز دنیای آرامی نداشته باشیم. این بحران‌ها در مناطقی است که در گذشته سلطه‌گر بودند و این بسیار مسئله مهم و موثری است.

وی با اشاره به مسائل جاری منطقه و بحران‌های موجود در آن، خاطرنشان کرد: هر وقت نتانیاهو می‌خواهد سخنرانی کند، یک موشک در نزدیکی محل سخنرانی‌اش فرود می‌آید و مجبور به فرار می‌شود در حالی که می‌خواستند از نیل تا فرات را بگیرند. این مسئله نکته حائز اهمیتی است. بیداری اسلامی به جایی رسیده که امروز آمریکا هیچ‌ کدام از ملاحظات گذشته را رعایت نمی‌کند. آخرین حمله به شمال عراق و سوریه نمونه یک تجاوز بزرگ بین‌المللی بود.

بادامچیان ادامه داد: در چنین موقعیتی ایران اسلامی ما به برکت ولایت فقیه و همت ملت، یک دلار بدهی عقب افتاده خارجی ندارد؛ از طرف دیگر نیز نیروی ماهر و قدرت و اقتدار تاثیر در صحنه‌های بین‌المللی و پیشرفت‌های آنچنانی را هم دارد. با این حال ایران معضلات و مشکلاتی هم دارد. ناکارآمدی‌ها و مسئله فساد و مسئله اغتشاشات و توطئه‌های بیگانگان و کسانی که دانسته یا نادانسته در داخل آب به آسیاب آنها می ریزند هم مشکلات کشور هستند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه رئیس قوه قضاییه که منصوب ولی امر است یک امیدواری در بین مردم ایجاد کرده است، اظهار کرد: به نظر من دیگر کاری از این دولت بر نمی‌آید؛ چون برجام به پایان رسیده و نه آمریکا به برجام برمی‌گردد و نه اروپا مستقل از آمریکا تصمیم می‌گیرد.

وی با بیان اینکه برجامی باقی نمانده و آنچه مهم است پسابرجام است، گفت: آن چیزی که مهم است دولت آینده و مجلس یازدهم است و طبیعی است که اگر ملت در انتخابشان هوشیارانه یک مجموعه فعال جامع‌الاطراف، قوی، متخصص و متعهد دارای بینش الهی و هماهنگی انتخاب کنند و محور اتحاد این مجموعه ولایت و داشتن برنامه‌های منظم باشد، کارها به خوبی پیش خواهد رفت.

بادامچیان در پایان با اشاره به ضرورت وحدت نیروهای انقلاب تاکید کرد: در بالاترین سطح در شورای ائتلاف همراهی و همفکری کرده‌ایم. هیچ سهم‌خواهی در شورای ائتلاف وجود ندارد و حتی دوستان جبهه پایداری را هم به این نقطه رساندیم که در ائتلاف تلاش کنند و هیچکس کسی را تخریب نکند.
کد N2311589

وبگردی