آفتاب

فروش روغن های صنعتی

 فروش روغن های صنعتی

شرکت روغن کاران ارس نور یکی از فروشندگان بزرگ روغن های صنعتی بوده و روغن های صنعتی را در بهترین برندهای خارجی به فروش می رساند. در این مقاله سه نوع از محصولات این شرکت را معرفی خواهیم کرد.

روغن پمپ وکیوم


روغن پمپ وکیوم یکی از روغن های صنعتی بوده که در تجهیزات پمپ های وکیوم و همچنین پمپ های خلاء، کابرد فراوان دارد. این روغن برای روغن کاری و روان شدن قطعات مکانیکی مانند روتورها و تیغه ها استفاده می شود. روغن پمپ وکیوم فاصله بین قطعات دوار و ثابت را پر کرده و مانع از ایجاد اصطحکاک و برخورد قطعات می شود. روغن پمپ وکیوم از روغن هایی است که برای خنک کاری مورد استفاده قرار می گیرد و خصوصیات ویژه ایی دارد و در انواع پمپ های وکیوم از جمله پمپ وکیوم روتاری استفاده می شود. فاصله ایی که بین پمپ های وکیوم وجود دارد به وسیله روغن پمپ وکیوم پر می شود و موجب می شود تا قطعات پمپ به راحتی به گردش درآیند. در واقع روغن وکیوم پمپ، فضای خالی بین قطعات را پر کرده و دستگاه را آب بندی می کند و مانع از ورود هوا بین قطعات می شود. این روغن موجب جذب و انتقال گرمایی می شود که از سایش قطعات به وجود آمده است. فشار بخار روغن در بعضی از پمپ های وکیوم روتاری کمتر از یک میلی بار بوده ولی در بعضی از پمپ های روتاری، فشار بخار روغن کمتر از 005/0 میلی بار است. روغن پمپ وکیوم این قابلیت را دارد که بارها و بارها تبخیر شود
هنگام خرید پمپ وکیوم باید از استاندارد بودن آن اطمینان حاصل کنیم. اگر روغن پمپ وکیوم بی کیفیت و نا مرغوب باشد، موجب خراب شدن دستگاه پمپ وکیوم می شود. روغن پمپ وکیوم باید به موقع تعویض شود زیرا تعویض به موقع روغن، تاثیر خاصی در عملکرد آن دارد. روغن پمپ وکیوم باید متناسب با دستگاه وکیوم خریداری شود تا آسیبی به دستگاه نرساند.

روغن قلاویز کاری


روغن قلاویز کاری، مایعی به رنگ قهوه ایی است و در بشکه های فلزی 200 لیتری بسته بندی می شود. این روغن باید در دمای بین 0 تا 40 درجه سانتی گراد نگهداری شود و در این شرایط به مدت یک سال قابل استفاده خواهد بود. قلاویز کاری از فعالیت هایی است که بر روی فلز انجام می شود و گرمای زیادی تولید می کند. هنگامی که دو فلز با یکدیگر برخورد کنند، اصطحکاک ایجاد می شود و این اصطحکاک موجب می شود که دمای فلز بالا برود. با استفاده از روغن قلاویز، اصطحکاک بین دو فلز از بین می رود. روغن قلاویز کاری، روغنی خنک کننده است و حرارت را به خود جذب می کند. این روغن قدرت چسبندگی زیادی داشته و همچنین می تواند حرارات های بالا را به خوبی تحمل کند به همین دلیل می تواند لوله های فلزی و میلگردها را به خوبی پوشش دهد.

روغن قلاویز کاری در صنایع مختلف قابل استفاده بوده و در ساختن قطعات مختلف فلزی کاربرد دارد. این روغن به صورت دستی در هنگام قلاویز کاری استفاده می شود ولی ماندگاری بالایی دارد و در حین قلاویز کاری از بین نمی رود.
روغن قلاویز کاری در صنایع برشکاری نیز مورد استفاده قرار می گیرد زیرا به وسیله این روغن کار برشکاری، بهتر و روان تر انجام می شود. روغن قلاویز کاری برای برش فلزهایی مانند فولاد، مس، آلمینیوم و آلیاژهای آنها استفاده می شود. همچنین در دستگاه های تراشکاری و حدیده کاری می توان از این روغن استفاده کرد. این روغن تحمل زیادی در برابر گرما و حرارت دارد و به راحتی بخار نمی شود و می توان بارها از آن استفاده کرد. روغن قلاویز کاری بسیار مقرون به صرفه بوده و به سادگی و توسط تینر از سطوح مختلف پاک می شود.

گریس سیم بکسل


گریس سیم بکسل در واقع نوعی روانکار است که کیفیت بالا و چسبندگی زیادی دارد و روغنی غیر صابونی است. گریس سیم بکسل فاقد هر نوع حلّال و سایر فلزات سنگین است و به عنوان یک روغن روان کننده و با کیفیت برای سیم های بکسل مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از این روغن، طول عمر دستگاه سیم بکسل افزایش پیدا می کند، در حقیقت با روغن کاری و تمیز کردن سیم بکسل به طور مداوم، می توان تا مدت ها از سیم بکسل استفاده کرد. سیم بکسل باید توسط دستگاه خاصی، گریس کاری شود زیرا بدون استفاده از دستگاه ممکن است بعضی از قسمت های سیم بکسل، به درستی روغن کاری نشوند.

روغن سیم بکسل در صنایع و تجهیزات زیادی مانند خدمات مربوط به آسانسور و چرثقیل ها استفاده می شود. سیم بکسل متشکل از چند سیم فولادی است که به دور یکدیگر پیچیده شده اند و به طور کلی می توان گفت اکثر سیم بکسل ها از جنس فولاد هستند.
فولادی که برای ساخت سیم بکسل استفاده می شود باید از جنس مرغوب بوده و نسوز و ضد رطوبت باشد تا در موقع آتش سوزی و شرایط سخت آب و هوایی، استحکام داشته باشد. گریس سیم بکسل نققش مهم و قابل توجهی در حفظ و نگهداری سیم بکسل دارد و به حفظ سیم بکسل کمک بزرگی می کند. گریس سیم بکسل مانع از زنگ زدن و پاره شدن طناب های فولادی سیم بکسل می شود. مواد موجود در گریس سیم بکسل، کل طناب فولادی را پوشش داده و به درون آن وارد می شوند، در نتیجه جلوی اصطحکاک آن را می گیرند. هنگام گریس کاری باید مطمئن شوید که هسته اصلی و مرکزی سیم بکسل، به اندازه کافی روغن کاری شده است در غیر این صورت ممکن است سیم بکسل پاره شود.  

از روغن پمپ وکیوم در پمپ وکیوم یا خلاء استفاده می شود.
کد N2306714

وبگردی