نقوی‌حسینی: انتظار ایران از ژاپن کمک در مقابل تحریم‌های ظالمانه آمریکا است

نقوی‌ حسینی, روابط ایران و ژاپن, تحریم های ضد ایرانی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به تحریم‌های ظالمانه آمریکا انتظار ایران از کشورهای دوست همچون ژاپن کمک به مصالح کشورمان است موضوعی که در سفر رئیس جمهور به ژاپن نیز مطرح شد.سید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به سفر رئیس جمهور به ژاپن و دستاوردهای این سفر اظهار کرد: انتظار جمهوری اسلامی ایران از دوستان سنتی خود که بیش از ۴ دهه با این کشورها در حوزه‌های مختلف همکاری تنگناتنگ داشتند این است که به کشورمان در شرایط تحمیلی تحریم‌های ظالمانه و غیر قانونی کمک کنند. موضوعی که به نظر می‌رسد در سفر رئیس جمهور به ژاپن مطرح شد.

وی افزود: امروز میدان آزمایش مدعیان، دوستی با ملت ایران است ما در این میدان دوستان خود را می‌شناسیم. انتظار ایران از ژاپنی‌ها در همین راستا بوده چون ایران در مقطعی که با تحریم‌های ظالمانه و خلاف مقررات بین المللی آمریکا رو به رو است انتظار دارد که ژاپن در این باره واقع بین باشد.

نقوی حسینی در پایان درباره احتمال بیان پیامی از آمریکا در دیدار نخست وزیر ژاپن با رئیس جمهور کشورمان گفت: بعید است چنین چیزی مطرح شده باشد چون پیام ما به ژاپن درباره آمریکا داده شده است آنها به روشنی پیام جمهوری اسلامی ایران را دریافت کرده‌اند پس رایزنی در این باره امری بعید است مگر آن که آمریکایی‌ها بخواهند به برجام برگردند.
کد N2306531