استاندار تهران: دانشگاه‌ها و ادارات تعطیل نیست

آلودگی هوا ,آلودگی هوای تهران,تعطیلی مدارس, کمیته اضطرار آلودگی هوا, انوشیروان محسنی بندپی, استاندار تهران, تعطیلی دانشگاهها ,تعطیلی ادارات

استاندار تهران اعلام کرد: کمیته اضطرار آلودگی هوای پایتخت، تنها مدارس در شهر تهران و شرق استان را تعطیل اعلام کرده و دو روز آینده دانشگاه‌ها و ادارات باز است.

«انوشیروان محسنی بندپی» جمعه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: کمیته اضطرار آلودگی هوا در جلسه عصر امروز خود با تعطیلی مدارس در تمامی مقاطع تحصیلی در شهر تهران و نیز شهرهای پاکدشت، ورامین، پیشوا و قرچک در روزهای ۳۰ آذر و یکم دی‌ماه موافقت کرد و بنا بر این، مدارس سایر مناطق و شهرهای این استان از جمله ملارد، فیروزکوه، پردیس، شهریار، بهارستان، اسلامشهر، رباط کریم، قدس و دماوند باز است.

وی همچنین با رد اخبار برخی رسانه ها مبنی بر تعطیلی دانشگاهها و ادارات در دو روز آینده، تأکید کرد: این خبرها صحت ندارد و تصمیمی در این خصوص گرفته نشده است.

محسنی بندپی با یادآوری اینکه تصمیم به تعطیلی مدارس شهر تهران و شهرستان های پیشوا، ورامین، پاکدشت و قرچک با هدف جلوگیری از انباشت آلاینده های جوی بوده است، اظهار کرد: میانگین شاخص آلودگی هوای تهران که عصر امروز به عدد ۱۳۰ رسیده بود، اکنون به ۹۰ کاهش یافته است.
کد N2304364