آفتاب

خرید تجهیزات استخر خانگی

خرید تجهیزات استخر خانگی

شرکت پایا گسترش تولید کننده انواع فیلترهای شنی برای استخرها است و چند نوع فیلتر مختلف تولید می کند.

فیلتر شنی نوعی دستگاه برای تصفیه آب استخر است و آب را تمیز می کند و ذرات موجود در آب مثل گل، مواد آلی، رنگ، باکتری ها و پلانگتون ها را از بین می برد. فیلتر شنی معمولاً به شکل استوانه ایی طراحی و ساخته می شوند و داخل ستون های فیلتر با شن آنتراسیت پر می شود. برای جلوگیری از گرفتگی لوله های فیلتر، لایه ایی از شن های درشت روی نازل ریخته می شود و سپس یک لایه شن ریز روی لایه های درشت قرار می گیرد. به خاطر عبور آب از بین ذرات شنی، مواد موجود در آب در فیلتر شنی گیر می کنند و آب بدون مواد معلق در فیلتر شنی جمع می شود. ممکن است به علت جمع شدن مواد معلق آب در داخل فیلتر شنی، فشار آب کاهش پیدا کند که در این صورت باید صافی را شست. همچنین شرکت پایا گسترش عامل فروش پمپ پنتاکس و عامل فروش پمپ ابارا در ایران نیز می باشد.

فیلتر شنی برای تصفیه آب استخر، آب های سطحی چاه ها و رودخانه ها، فیلتراسیون فاضلاب های انسانی و صنعتی و تصفیه مصارف خانگی و صنعتی استفاده می شود. استفاده نکردن از فیلتر شنی در استخرها مشکلات زیادی به وجود می آورد. از آن جایی که سطح استخر باز است و اگر آب استخر به طور مرتب تصفیه یا تعویض نشود، آب به خاطر مواد خارجی مثل گرد و خاک و میکروب ها آلوده می شود و موجب بیماری های پوستی و غیره می شود. استخرهای عمومی به خاطر مواردی که ذکر شد، حتماً باید فیلتر شنی داشته باشند.
فیلتر شنی ایمکس

فیلتر شنی ایمکس، یکی از عوامل مهم برای تصفیه و تمیز کردن آب استخر و جکوزی است. فیلتر شنی ایمکس در سه مدل MFV ، MFS و P تولید و عرضه می شود. بدنه فیلتر شنی ایمکس از پلی اتلین ساخته شده است و به همین دلیل ضد زنگ است و در برابر خوردگی مقاوم است. این فیلتر شنی برای کارهای سنگین خیلی مناسب است. بیشترین دمای عملکرد فیلتر شنی ایمکس تا 50 درجه سانتی گراد است و می توان تا 0.5 میلیمتر شن در این فیلتر استفاده کرد. فیلتر شنی ایمکس چندین شیر دارد که این شیرها در کنار یا بالای فیلتر قرار گرفته است و با وجود این شیرها می توان در حالت های متفاوت از فیلتر شنی ایمکس استفاده کرد. فیلتر تصفیه شنی ایمکس در در طرفیت های مختلف بین 40 تا 430 کیوگرم تولید می شود. فیلتر شنی ایمکس ساخت کشور چین است و دارای گارانتی BASED استرالیا بوده و به مدت یک سال ضمانت دارد و شامل 15 سال خدمات پس از فروش است.
مزایای استفاده از فیلتر شنی ایمکس

• بهینه سازی در مصرف انرژی و آب
• استفاده مطلوب از فضاهای کوچک و محدود

• تمیز بودن  و بهداشتی بودن دائمی آب استخر و جکوزی
• شفاف بودن آب استخر و جکوزی

فیلتر شنی ایمکس مخزنی است که از طریق فشار آب کار می کند، این فیلتر برای تصویه آب استخر و جکوزی نیاز به یک پمپ دارد و برای تصفیه آب و از بین بردن املاح معلق در آب یک شیر پنج سر دارد. بهترین و مناسب ترین محل برای نصب فیلتر شنی ایمکس در موتورخانه و پایین تر از سطح استخر است.
فیلتر شنی هایوارد

امروزه فیلتر شنی هایوارد جزء یکی از بهترین فیلترهای شنی برای مصارف خانگی است. همچنین شرکت هایوارد به عنوان یکی از تخصصی ترین تولیدکنندگان در زمینه تجهیزات  استخر و جکوزی شناخته شده است. بیشتر افرادی که در زمینه استخر و جکوزی مشغول به فعالیت هستند به طور کامل با محصولات این شرکت آمریکایی آشنایی دارند.
فیلتر شنی هایوارد جزء فیلترهای high rate ( گذر سریع) است. فیلتر شنی هایوارد به خاطر میزان آب زیادی که نسبت به سطح شن در آن قرار می گیرد، این توانایی را دارد که در ابعاد کوچک، دبی بیشتری را تصفیه کند و به همین دلیل ابعاد فیلتر شنی هاروارد در مقایسه با فیلترهای شنی فلزی کوچک تر، سیلس کمتری در آن جای می گیرد. دمای فیلتر شنی هایوارد تا 50 درجه سانتیگراد بالا می رود و زمانی که این فیلتر مشغول به کار است باید از ترموستات و شیر برقی که روی خط گرمایش استخر و جکوزی قرار دارد، استفاده کرد تا با افزایش دما فیلتر آسیب نبیند و بیشتر عمر کند.

بدنه فیلتر شنی هایوارد از جنس فایبرگلاس است و به همین دلیل هرگز دچار زنگ زدگی نمی شود. این فیلتر مانند بقیه فیلترهای شنی فقط می تواند ذرات معلق آب را جذب کند و ذره های ریز از این فیلتر می گذرد. فیلترهای شنی هایوارد می توانند به صورت موازی با یکدیگیر کار تصفیه آب را انجام دهند. از مزیت های مهم فیلتر شنی هایوارد در مقایسه با سایر فیلترهای شنی، می توان به قیمت مناسب، حمل و نقل راحت و ضد زنگ بودن آن اشاره کرد.
برای نصب فیلتر شنی هایوارد حتماً از کارشناسان مخصوص و با تجربه کمک بگیرید. اگر بیش از حدی که شرکت سازنده تعیین کرده، شن وارد دستگاه شود، کارایی فیلتر کم می شود. در هنگام وصل کردن فیلتر شنی هایوارد به  لوله کشی باید دقت زیادی کرد زیرا جنس شیر پلاستیکی است و اگر فشار بیش از حد به آن وارد شود، موجب شکسته شدن و از بین رفتن دنده های شیر فیلتر می شود. زمانی که فیلتر شنی هایوارد با سلیس پر می شود، لوله مخصوص باید دقیقاً در مرکز فیلتر شنی قرار گرفته باشد. بعد از این که فیلتر شنی به سیستم لوله کشی استخر وصل شد، دیگر آن را جا به جا نکنید. برای بستن و محکم کردن مهره های فیلتر شنی باید از دو آچار استفاده شود تا به فیلتر فشار وارد نشود.
کد N2299997

وبگردی