آفتاب

امیدواریم به مذاکرات گسترده‌تری برای تبادل زندانیان با ایران برسیم

امیدواریم به مذاکرات گسترده‌تری برای تبادل زندانیان با ایران برسیم

وزیر خارجه آمریکا در کنفرانسی خبری مدعی شد که فشار حداکثری علیه ایران تا تغییر رفتار این کشور ادامه خواهد یافت.به گزارش ایلنا به نقل از واشنگتن پست، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه در کنفرانسی خبری در محل وزارت خارجه این کشور ادعا‌های وا‌هی گذشته خود در رابطه با ایران را تکرار کرد.

پمپئو در این کنفرانس خبری به آزادی تبعه آمریکایی «ژیو وانگ» از زندان در ایران اشاره کرد و گفت که آزادی همه زندانیان از اولویت‌های دولت آمریکاست.

در همین ارتباط، پمپئو در پاسخ به این سوال که «آیا شما از سوی ایران نشانه‌ای دریافت کرده‌اید که پس از آزادی وانگ، مذاکرات گسترده‌تری برای تبادل زندانیان انجام شود؟» جواب داد: «من امیدوارم که آزادی وانگ و مسعود سلیمانی به گفت‌وگو‌های گسترده‌تر درباره آزادی زندانیان دیگر در ایران منجر شود».

پمپئو در ادامه این کنفرانس به تازه‌ترین تحریم‌های واشنگتن علیه ایران پرداخت و مدعی شد: «تا زمانی که رفتار مخرب ایران ادامه داشته باشد، فشار حداکثری آمریکا علیه ایران باقی خواهد ماند».

وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی در رابطه با تحریم یک شرکت کشتیرانی چین تاکید کرد که واشنگتن با سایر کشور‌ها درباره اجرای تحریم‌های علیه ایران صحبت کرده و چین هم عضوی از این کشور‌ها بوده است.
کد N2299049

وبگردی