آفتاب

جان تازه سینماها با اکران «جان‌ دار»

جان تازه سینماها با اکران «جان‌ دار»

سخنگوی شورای صنفی نمایش از اکران سه فیلم جدید و آغاز نمایش «جان‌ دار» از این هفته روی پرده سینماها خبر داد.

غلامرضا فرجی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا درباره آخرین مصوبات جلسه امروز (یکشنبه- ۱۷ آذرماه) شورای صنفی نمایش، اظهار داشت: در جلسه امروز قرارداد فیلم سینمایی تیغ و ترمه به کارگردانی کیومرث پوراحمد در گروه آستارا ثبت شد و این فیلم از چهارشنبه بیستم آذرماه اکران می‌شود.


وی افزود: اکران فیلم سینمایی معکوس ساخته پولاد کیمیایی هم در یک سالن دیگر سینما آستارا ادامه پیدا می‌کند. همچنین قرارداد فیلم «زیر نظر» ساخته مجید صالحی در گروه آستارا بعد از تیغ و ترمه ثبت شد.


سخنگوی شورای صنفی نمایش به کف فروش فیلم سینمایی رد خون ساخته محمدحسین مهدویان اشاره کرد و گفت طبق آیین‌نامه، سینما آزادی می‌تواند تا سه هفته دیگر به اکران این فیلم را ادامه بدهد، گفت: اما براساس درخواست توزیع‌کننده فیلم جاندار ساخته امیرحسین امیری دوماری و پدارم امیری، تهیه‌کننده ردخون موافقت کرد تا فیلم جاندار همزمان با رد خون از چهارشنبه بیستم آذرماه در گروه آزادی اکران شود.


فرجی خاطرنشان کرد: سینماهایی که آثار کودک دارند، موظف به نمایش یک سانس از ساعت ۱۵ تا ۱۹ هستند. امروز همچنین مقرر شد فیلم ۲۳ نفر از بیستم آذرماه اکران و بعد از تعویض چشم و گوش بسته در گروه باغ کتاب جایگزین شود اما اکران فیلم چشم و گوش بسته همچنان ادامه دارد.
کد N2296913

وبگردی