آفتاب

«مردانی» به فینال رسید؛ «حسینی» دومین المپیکی تکواندوی ایران

«مردانی» به فینال رسید؛ «حسینی» دومین المپیکی تکواندوی ایران

«سجاد مردانی» به دیدار پایانی رقابت‌های تکواندوی گرندپری مسکو راه یافت. «میرهاشم حسینی» با وجود شکست در مرحله نیمه‌نهایی، حضور خود در المپیک ۲۰۲۰ را قطعی کرد.

ایرنا: فینال مسابقه‌های گرندپری ۲۰۱۹ از دیروز (جمعه) با حضور ۱۲۸ تکواندوکار برتر جهان در مجموعه ورزشی "دینامو" شهر مسکو آغاز شد و ۲ روز ادامه خواهد داشت.


در پایان این پیکارها، تکلیف تعداد زیادی از تکواندوکاران راه یافته به المپیک توکیو مشخص می‌شود. پنج تکواندوکار از هر وزن، از طریق گرندپری به المپیک می‌رسند.


آرمین هادی‌پور، میرهاشم حسینی، سروش احمدی و سجاد مردانی نمایندگان ایران در این رقابت‌ها هستند.


در وزن منهای ۶۸ کیلوگرم، «میرهاشم حسینی» در دور نخست برابر «محمد کتبی» از بلژیک قرار گرفت و در حالی‌که با حساب ۱۶ بر یک پیش بود، نماینده بلژیک انصراف داد و حسینی راهی دور بعدی شد. وی در ادامه «جواد آچاب» دیگر هوگوپوش بلژیکی را ۳۳ بر ۱۵ برد و به نیمه‌نهایی رسید.


میرهاشم با صعود به نیمه نهایی و با توجه به نتایج سایر مدعیان این وزن، صعود خود به المپیک را قطعی کرد.


حسینی در نیمه‌نهایی مقابل «دای هون لی» قهرمان نامدار جهان از کره جنوبی ایستاد و در حالی‌که دقایق زیادی از حریف پیش بود در آخرین ثانیه، نتیجه را با حساب ۲۳ بر ۲۰ واگذار کرد و از صعود به فینال بازماند.


جوان شایسته تکواندوی ایران، فردا (یکشنبه) در دیدار رده بندی و برای کسب مدال برنز روی شیاپچانگ می‌رود.


پیش از این در همین وزن، «سروش احمدی» در نخستین گام مقابل «خاویر پرزپولو» قهرمان اروپا از اسپانیا قرار گرفت و با حساب ۲۳ بر ۱۶ شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.


در وزن به اضافه ۸۰ کیلوگرم، «سجاد مردانی» در گام نخست به‌ سختی و با حساب ۱۱ بر ۱۰ مقابل «کارلوس سانسورس» از مکزیک و سپس «رافائل آلبا» از کوبا را ۱۹ بر ۱۲ مغلوب کرد.


مردانی در نیمه نهایی برابر «رادیک عیسی‌اوف»، دارنده مدال طلای المپیک ۲۰۱۶ از جمهوری آذربایجان با نتیجه هشت بر هفت برنده شد و به فینال رسید.


وی فردا (شنبه) در فینال با «کیو دون» از کره‌جنوبی دیدار می‌کند و در صورت کسب مدال طلا، سهمیه حضور در المپیک توکیو را از آن خود خواهد کرد.


پیش از این و در وزن منهای ۵۸ کیلوگرم، «آرمین هادی‌پور» ابتدا برابر «مصطفی کاما» از سنگال به برتری ۱۸ بر ۴ دست یافت و سپس «روی براگانکا» از پرتغال را با حساب ۱۴ بر ۲ مغلوب کرد و به نیمه‌نهایی رسید.


هادی‌پور با صعود به نیمه نهایی و با توجه به امتیازاتی که از قبل اندوخته داشت، جواز حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب کرد.


وی در نیمه نهایی با «جون جانگ» قهرمان جهان از کره‌جنوبی مصاف داد و با حساب ۱۱ بر ۲۱ شکست خورد. با این اوصاف وی فردا (شنبه) برای کسب مدال برنز با «گئورگی پوپوف» از روسیه رقابت خواهد کرد.


هدایت تیم ملی تکواندوی ایران برعهده «فریبرز عسگری» است.
کد N2295400

وبگردی