آفتاب

مدیرکل نظارت سازمان نظام پزشکی خبر داد؛

تصویب شیوه نامه درخواست صدور مجوز تبلیغات پزشکی

تصویب شیوه نامه درخواست صدور مجوز تبلیغات پزشکی

مدیرکل نظارت سازمان نظام پزشکی، گفت: شیوه نامه درخواست صدور مجوز تبلیغات پزشکی به تصویب رسید و ظرف روزهای آینده ابلاغ خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، فرید رهنما، با اشاره به برگزاری پنجمین جلسه کمیته مرکزی تبلیغات سازمان نظام پزشکی، افزود: شیوه نامه درخواست صدور مجوز تبلیغات در این جلسه مورد بررسی و تصویب قرار گرفت که ظرف مدت ۱۰ روز آینده به نظام پزشکی های سراسر کشور ابلاغ خواهد شد.

وی ادامه داد: هدف از تدوین و تصویب این شیوه نامه، یکسان سازی صدور مجوز تبلیغات امور پزشکی توسط کمیته تبلیغات ۲۱۰ نظام پزشکی در سراسر کشور است که متقاضیان می توانند با مراجعه به نظام پزشکی محل طبابت خود درخواست صدور مجوز را داشته باشند که در این شیوه نامه چگونگی صدور مجوز تبلیغات امور پزشکی تبیین شده است.

رهنما در خصوص مدت زمان صدور این مجوز، اظهار کرد: در شرایطی که نیاز به تغییرات نباشد بین ۲ تا ۴ هفته این مجوز صادر خواهد شد که در موارد اصلاحی و اعمال تغییرات ممکن است کمی طولانی تر شود.

وی در خصوص پنجمین جلسه کمیته مرکزی تبلیغات، گفت: در این جلسه علاوه بر بررسی و تصویب شیوه نامه درخواست صدور مجوز تبلیغات، درخواست تبلیغ یکی از کالاهای سلامت محور نیز با حضور اعضای کمیته مورد بررسی قرار گرفت ومجوز تبلیغ آن صادر شد. سازمان نظام پزشکی و سازمان صدا و سیما همکاری خوبی در این زمینه دارند مبنی بر اینکه قانون تبلیغ امور پزشکی و کالاهای سلامت محور رعایت شود که امیدواریم این همکاری ادامه داشته باشد.
کد N2294175

اخبار مرتبط

تازه های خبری