آفتاب

5 جاذبه توریستی در بانکوک که حتما باید از نزدیک ببینید

5 جاذبه توریستی در بانکوک که حتما باید از نزدیک ببینید

بانکوک شهر کاخ‌ها و معابد تاریخی است، کاخ‌ها و معابدی که اوج معماری شرق در تایلند را به تصویر می‌کشند.

با تهیه تور بانکوک علی بابا شما به شهری سفر می‌کنید که  تلفیق زیبایی از مدرنتیه و سنت‌گرایی است. تایلند کشور لبخندها است. هوای بانکوک شرجی و معمولا بارانی است که تپش زندگی در خیابان‌ها و رودخانه بزرگش جریان دارد. شهر همیشه  غرق در نور و هیجان است و زیبایی‌های زیادی را در خود جای داده است. اگر تصمیم خود را گرفته‌اید که بلیط تایلند را تهیه کنید، این شهر را از یاد نبرید، در این شهر پنج نقطه وجود دارد که اگر موفق به دیدنشان نشوید، انگار تایلند را از نزدیک ندیده‌اید.

کاخ بزرگ بانکوک


بانکوک شهر کاخ‌ها و معابد تاریخی است، کاخ‌ها و معابدی که اوج معماری شرق در تایلند را به تصویر می‌کشند. کاخ بزرگ بانکوک مجموعه‌ای از کاخ‌های سلطنتی است، که از قرن هجدهم میلادی تا اواسط قرن بیستم محل اقامت رسمی پادشاهان این کشور بوده است. پس از انتخاب بانکوک به جای آیوتایا ساخت اولین بنای این مجموعه در سال 1782 میلادی به دستور پادشاه رامای اول آغاز شد و در زمان رامای دوم به اندازه کنونی خود یعنی مساحت 600 کیلومتر مربع رسید. این کاخ با دیواری با طول 1900 متر در کنار ساحل غربی رودخانه بانکوک قرار دارد.

معبد بودای زمردین


اگر دوست دارید که معبدها را تماشا کنید، باید به بانکوک بروید. بانکوک شهری است که 26 هزار معبد را در خود جای داده است. یکی از مهمترین و زیباترین این معابد، معبد بودای زمردین است که در محوطه کاخ پادشاهی بانکوک قرار دارد. این بودای 45 سانتی نشسته، که از سنگ یشم ساخته شده و لباسی زرین پوشیده است، تاریخ عجیب و جالبی را به همراه دارد.

طبق افسانه‌ها، این مجسمه در سال 43 قبل از میلاد مسیح در هند ساخته شد و آن را بعد از سیصد سال، برای رهایی از گزند جنگ داخلی به سریلانکا بردند. پس از اتمام جنگ داخلی، کشتی حامل بودای زمردی دچار توفان شد و به ناچار در کامبوج متوقف گردید و چند سال بعد با گذر از لائوس، به ایالت چیانگ رای در شمال تایلند رسید. حکمران شهر آن را مخفی کرد ولی صائقه سال 1434 باعث کشف مجدد آن شد. سر انجام در قرن هجدم رامای اول آن را به کاخ خود در بانکوک منتقل کرد. این بودا سه لباس زرین دارد، که با تغییر فصل‌ها طی مراسمی خاص توسط پادشاه تایلند تعویض می‌شود.

بازار شناور  


یکی از زیباترین تجربه‌ها برای شناخت فرهنگ تایلند، رفتن به بازار شناور است. بازاری که با قایق به آن می‌روید و میوه‌ها و سبزیجات و غذاهای خوشمزه تایلندی را از قایق‌های دیگر می‌خرید. این سفر زیبا، تقریبا نیمی از روز شما را پر خواهد کرد.


شهر سوخته تایلندی، آیوتایا


این شهر سوخته، در 89 کیلومتری شمال بانکوک قرار دارد. آیوتایا تا اواسط قرن هجدهم میلادی پایتخت تایلند بود. اما با شکست در مقابل برمه، این شهر ثروتمند، به آتش کشیده شد. بسیاری در قرن هفدهم این شهر را زیباترین شهر جهان دانسته‌اند. این شهر بیش از 400 معبد داشت، هر چند امروزه تنها مجموعه ای از معابد و ردیف‌هایی از بوداهای نیمه ویران در آن به جا مانده، در گوشه و کنار آن عظمت دوران 33 پادشاه تایلندی که در آن تاجگذاری کردند، هنوز احساس می‌شود.

باغ وحش دوزیت


این باغ وحش یکی از قدیمی‌‌ترین و منحصر به فردترین باغ وحش‌های جهان است. دوزیت تنها باغ وحشی است که در آن می‌توانید بوکس میمون‌ها را تماشا کنید.! از کشوری که تای بوکس از آن ریشه گرفته چه انتظار دیگری داشتید؟ البته این باغ وحش گونه‌های ریبای دیگری را نیز در خود جای داده است که بازدید از آن را تبدیل به یک باید در سفر به تایلند می‌کند.

از ایران به بانکوک

اکثر پروازهایی که از ایران به مقصد بانکوک می‌روند، از تهران پرواز می‌کنند. بلیط تهران بانکوک، در بهار و تابستان معمولا ارزانتر است. به ویژه وقتی که در خرداد ماه فصل باران تایلند آغاز می‌شود و توریست‌های کمتری به بانکوک سفر می‌کنند، قیمت بلیط بانکوک به حداقل خود می‌رسد.

بهترین زمان تهیه بلیط هواپیما تایلند، فصل زمستان به خصوص در ماه‌های آبان تا اسفند است. با اینکه قیمت بلیط پرواز تهران بانکوک در این ‌ماه‌ها در بالاترین حد خود قرار دارد، اما خنکتر بودن هوا، در این مواقع سال، تایلند را به یکی از بهترین مقاصد گردشگری تبدیل می‌کند. از طرفی قیمت بلیط تایلند ماهان، با توجه به چارترهای انجام شده در این فصول نسبت به سایر هواپیمایی ها از وضعیت مناسب‌تری برخوردار است.

قبل از سفر و تهیه بلیط تهران بانکوک، حتما تمامی قیمت‌ها و سرویس‌های ارائه شده را به صورت آنلاین چک کنید. تا بتوانید با بهترین قیمت به دیدار زیبایی‌های این شهر بروید.
کد N2293486

وبگردی