آفتاب

ریزش ناگهانی ساختمان مسکونی قدیمی بر سر رهگذران

ریزش ناگهانی ساختمان مسکونی قدیمی بر سر رهگذران

آوار شدن ساختمان مسکونی قدیمی بر سر دو رهگذر، آتش نشانان را به بزرگراه نواب کشاند.

خبرگزاری مهر: پس از رخداد این حادثه و تماس های زیاد همسایگان با سامانه ۱۲۵، بلافاصله آتش نشانان ۳ ایستگاه ۵ و ۵۲ به همراه گروه امداد و نجات ایستگاه یک با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران، ساعت ۲۱:۳۰ پنج شنبه شب گذشته به عازم بزرگراه نواب، خیابان جوانمرد شدند.


علیرضا جبارزاده معاون منطقه ۵ عملیات که به همراه آتش نشانان در محل حادثه حضور داشتند در این باره اظهار داشت: دو بانوی ۲۰ و ۴۰ ساله در حال عبور از معبر عبوری در مجاورت یک ساختمان دو طبقه مسکونی قدیمی بودند که به یکباره به علت فرسودگی سازه، ساختمان به طور کامل تخریب شده و قسمتی از دیوارها بر روی این دو عابر آوارشده بود.


جبارزاده ادامه داد: نیروهای آتش نشانی بی درنگ جریان برق و گاز ساختمان را قطع کردند و بلافاصله گروه امداد و نجات، مشغول آواربرداری از محل محبوس شدگان از زیر آوار شدند و گروه دیگری از آتش نشانان نیز با نصب نوار خطر با توجه به احتمال ریزش قسمت های دیگر ساختمان، از رفت و آمد شهروندان در اطراف محل حادثه جلوگیری کردند.


معاون عملیات منطقه ۵ خاطرنشان کرد: با تلاش همه جانبه آتش نشانان هر دو بانو زنده در حالی که از قسمت های مختلف بدن دچار آسیب شده بودند از زیر آوار خارج شدند و برای انتقال به مراکز درمانی تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل شدند.


آتش نشانان پس از ایمن سازی کامل محل حادثه و ارائه تذکرات ایمنی به همسایگان، محل حادثه را برای بررسی و اقدامات بعدی تحویل عوامل شهرداری دادند.
کد N2291557

وبگردی