آفتاب

دیزل ژنراتور ولوو

 دیزل ژنراتور ولوو

یکی از فاکتورهای مهم هنگام خرید دیزل ژنراتور انتخاب برند مناسب است.

در خصوص این دستگاه آنچنان برند با تنوع زیادی وجود ندارد. البته ممکن است که شما به غیر از موارد ذکر شده در پایین نمونه‌های دیگر را هم مشاهده کنید؛ اما آن‌ها متفرقه بوده و کیفیت بالایی ندارد. برای همین بهتر است در هنگام خرید حتماً به اسم و لوگوی درج شده روی دیزل ژنراتور دقت کنید.

این سؤال پیش می‌آید که دیزل ژنراتورها چه نوع برندهایی دارند و کدام نمونه را برای تأمین نیاز برق واحد خود استفاده کنیم. به هر حال نام برند از ویژگی‌های و عامل‌هایی مهم در خرید است. در حال حاضر 4 برند محبوب پرکینز، کامینز  و ولوو  بیشترین فروش را بین بقیه برندها دارند. در ادامه قصد داریم به معرفی اجمالی این برندها و کاربردهای تخصصی آن‌ها بپردازیم. این نیاز شما است که تعیین می‌کند تا کدام مورد را برای صنعت خود خریداری کنید.

دیزل ژنراتور ولوو

دیزل ژنراتور ولوو پنتا توسط  خود کمپانی ولوو تولید و عرضه می‌شود. البته این نوع موتورها در اوایل توسط کمپانی پنتا ساخته شد که بعدها توسط شرکت ولوو خریداری شده و زیرمجموعه آن قرار گرفت. تقریباً از سال ۱۹۳۵ نام برند سازنده به طور کلی تغییر پیدا کرده و از آن زمان به بعد تمامی  طراحی و ساخت ژنراتورها در شرکت ولوو انجام می‌شود. در ابتدا این موتورهای دیزلی برای موتورهای دریایی ساخته ش؛ د اما در حال حاضر بیشترین کاربرد آن برای احتراق داخلی خودروهای سواری است. هرچند که در صنایع مختلف دیگر هم کاربرد مخصوص خود را دارد. استفاده از انواع کشتی‌های مختلف و افزایش کارکرد خودرو در ایران،  این دیزل ژنراتور را به یک برند محبوب تبدیل کرده است. کارخانه‌های خودروسازی و کشتی‌سازی از طرفداران پروپاقرص این برند محبوب هستند. شرکت دیزل ژنراتور کاشانی عامل فروش محصولات ولوو پنتا در ایران می باشد. برای خرید انواع محصولات دیزل ژنراتور ولوو پنتا مانند دیزل ژنراتور ولوو استمفورد و یا لوازم یدکی ولوو پنتا با شرکت دیزل ژنراتور کاشانی تماس بگیرید.


دیزل ژنراتور کامینز

از شرکت‌های قدیمی و آمریکایی است که فعالیت خود را از سال ۱۹۱۹ آغاز کرد.  باید گفت در حال حاضر کامینز  یکی از پیشروترین کمپانی‌های سازنده در تولید موتورهای دیزلی و گازی در دنیا است.  تنوع بسیار بالا و مدل‌های مختلف باعث شده تا دیزل‌های کامینز در صنایع مختلف از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، حفاری  و دیگر صنایع حمل و نقل و غیره استفاده شود.

یکی از نکات مثبت دیزل ژنراتورهای تولید شده این برند،  ساخت انواع نمونه‌های آماده، نیمه آماده و تابلوهای خودکار است. همچنین دیگر مزیت آن تولید صفر تا صد تمامی قطعات از ریز و درشت گرفته که خود طراحان و متخصصان این کمپانی آن‌ها را طراحی کرده و می‌سازند. محصولات با آمپرهای متفاوت از ۸ تا ۲۵۰۰ کیلووات باعث شده تا تمامی  نیازهای صنایع مختلف را پاسخگو باشد. این طیف قدرت بسیار بالایی به حساب آمده و می‌تواند یک مزیت بسیار عالی برای این برند آمریکایی در نظر گرفت. شاید بتوان گفت همین ویژگی یعنی تنوع بالا در آن و استفاده از مواد باکیفیت در ساخت باعث شده تا در انتخاب دیزل ژنراتور کامینز کمترین خطا صورت بگیرد.

دیزل ژنراتور پرکینز

یکی از پرفروش‌ترین و پرطرفدارترین موتورهای دیزل در بازار دنیا و همچنین بازار داخلی ایران برند پرکینز است. این برند انگلیسی با تولید انواع موتورهای دیزلی  برای کاربردهای مختلف و استفاده از قطعات باکیفیت در ساخت آن توانسته محبوبیت بسیار بالایی در بازار خارجی و به ویژه بازار داخلی به دست بیاورد. در واقع باید گفت یکی از سیاست‌های اصلی مسئولان پرکینز  این است که برای تمامی حوزه‌های مختلف محصول متناسب تولید کنند. البته رسیدن به هدف بسیار سخت است؛ اما پرکینز توانسته به خوبی در این حوزه فعالیت داشته باشد. علاوه بر آن پرکینز  درزمینهٔ خدمات پس از فروش بسیار قوی عمل کرده و همین مسئله توانسته آوازه او را در دنیا بیشتر از بقیه برندهای مشابه خارجی و آمریکایی کند. از نظر کاربرد این نوع موتور دیزلی را می‌توان در تمامی صنایع مختلف استفاده کرد.  به هر حال همانطور که در بالا هم گفتیم، در تمامی صنایع کاربرد دارد. فقط این نیاز شما است که کدام مدل را انتخاب و خریداری کنید.

موتورهای دیزلی پرکینز در سه دسته  تولید و عرضه می‌شود. البته این سه دسته مرسوم‌ترین موارد بوده و بیشترین فروش را دارند.  موتور پرکینز سه سیلندر و چهار سیلندر و شش سیلندر از پرفروش‌ترین مدل‌های این برند محبوب انگلیسی است.

دیزل ژنراتور لوول

 یکی از دیزل ژنراتورهای چینی است که انتخاب آخر بسیاری از صنعت‌ها در خرید است. البته باید گفت که از موتورهای دیزلی باکیفیت بوده اما از نظر قدمت و قدرت هنوز فاصله بسیار زیادی با دیگر برندهای انگلیسی و آمریکایی دارد. این برند موتور دیزلی  با همکاری مشترک شرکت تیانجین چین و پرکینز انگلستان  تولید می‌شود. این شرکت فعالیت خود را در سال ۲۰۱۶  آغاز کرده و در حال حاضر یکی از ۵۰۰ برند مطرح چینی در دنیا است. موتور دیزل فقط یکی از محصولات این شرکت است. ساخت ماشین آلات کشاورزی و راهسازی از دیگر نمونه محصولاتی است که توسط این شرکت محصول مشترک تولید می‌شود. در حال حاضر مسئولان این کمپانی سعی می‌کنند که اطلاعات و دانش خود را به روز کرده تا  خود را به یک برند محبوب و پرفروش در دنیا تبدیل کنند. طراحان این کمپانی در ایتالیا دوره گذرانده و از این رو باید گفت مدل‌های به کار رفته در ساخت موتورهای دیزلی  این شرکت به نوعی ایتالیایی هم است.
کد N2288271

وبگردی