آفتاب

دیدار با آلبرت کوچویی در نشست بخارا

دیدار با آلبرت کوچویی در نشست بخارا

در سلسله نشست‌های صبح مجله بخارا، دیدار و گفتگو با آلبرت کوچویی نویسنده، مترجم، منتقد هنری و صدای ماندگار رادیو روز پنجشنبه (۲۳ آبان ماه) برگزار می‌شود.به گزارش ایسنا، در این برنامه بهزاد شیشه‌گران (هنرمند پیشکسوت تجسمی)، مونا خوش اقبال (مدیر گالری کاما) و احسان حاجی پور (نویسنده و کارگردان تئاتر) نیز درباره آلبرت کوچویی صحبت خواهند کرد.

علاقه‌مندان شرکت در این برنامه می‌توانند روز پنجشنبه (۲۳ آبان ماه) ساعت ۹ صبح در خانه گفتمان شهر (وارطان) در میدان فلسطین، خیابان طالقانی، ضلع جنوبی پلاک ۵۱۴ حاضر شوند.

آلبرت کوچویی زاده همدان در هفت سالگی همراه خانواده به آبادان رفت و تا دریافت دیپلم متوسطه در آبادان زیست. نوجوانی بیش نبود که با مطبوعات و در رادیو نفت ملی همکاری کرد.

پس از آن در رادیو رضائیه به عنوان تهیه‌کننده، نویسنده و گوینده فارسی و سرپرست رادیو آشوری کار کرد. برای ادامه تحصیل دانشگاهی راهی تهران شد و در دانشکده‌های زبان مدرسه عالی پارس و مدرسه عالی ترجمه تا دریافت کارشناسی ارشد در خبر، تحصیل کرد.

در تهران، در رادیو تلویزیون ملی ایران و مطبوعات سراسری به نویسندگی، تهیه‌کنندگی و گویندگی پرداخت. از فعالیت‌های اجتماعی او در جامعه آشوری‌ها، حضور سه دوره به عنوان رئیس در انجمن اولیا و مربیان مجتمع آموزشی حضرت مریم، دو دوره رئیس در انجمن آشوری‌های تهران است.

از آثار او می‌توان به نوشته‌های خطی، کنسرت نا تمام (ترجمه مجموعه اشعار فدریکو گارسیا لورکا)، حماسه آشوری قاطینای پهلوان،مثل راه رفتن روی تیغ: روزنامه‌نگاری، مطبوعات و رسانه‌های ایران (قبل و بعد از انقلاب) در گفت و شنود مفصل با آلبرت کوچویی و ... اشاره کرد.
کد N2281588

وبگردی