آفتاب
مشاور وزیر اقتصاد در امور جوانان اعلام‌کرد:

دعوت از نخبگان جوان برای افزایش مشارکت در فرایند تصمیم سازی و سیاستگذاری

دعوت از نخبگان جوان برای افزایش مشارکت در فرایند تصمیم سازی و  سیاستگذاری

مشاور وزیر اقتصاد از فراهم آمدن زمینه های افرایش مشارکت جوانان در بهبود وضعیت اقتصادی کشور خبر داد و افزود: از نخبگان جوان سراسر كشور دعوت می‌کنیم که ایده‌های نوآورانه خود را برای بهبود وضعیت اقتصادی و فضای کسب و کار کشور با ما به اشتراک بگذراند.

به گزارش گروه اقتصادی آفتاب، پیمان میراب گفت: برگزیدگان و طرح‌های خلاقانه، از حمایت ویژه وزارت اقتصاد بهره‌مند خواهند شد و نخبگان جوان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت شبکه تعاملی تحلیل‌گران جوان اقتصاد ایران(اکونت) مراجعه کنند.
بنابراین گزارش، نحوه فعالیت شبکه تعاملی تحلیل‌گران جوان اقتصاد ایران(اکونت) در نشستی با حضور پیمان میراب مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی در امور جوانان، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان خراسان رضوی و اساتید و دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد معرفی و به بحث گذاشته شد.
در این نشست مشاور وزیر اقتصاد در امور جوانان ضمن تبیین برنامه های این وزارتخانه در ارتباط با افزایش مشارکت و نقش آفرینی جوانان کشور در فرآیند تصمیم سازی و سیاستگذاری اقتصادی کشور،  به تشریح نحوه فعالیت شبکه تعاملی اکونت پرداخت و این شبکه را در کنار هسته های اندیشه ورزی به عنوان بازوهای مشورتی وزارت امور اقتصادی و دارایی و ابزاری برای  بهره مندی هر چه بیشتر از آخرین یافته های علمی و ایده های نوآورانه و خلاقانه در حوزه های مختلف اقتصادی معرفی کرد.
میراب با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری در استفاده از ظرفیت جوانان در جهت پیشرفت و توسعه کشور، این شبکه تعاملی را ابزاری بسیار مناسب برای مشارکت صاحبنظران جوان و خبرگان جامعه در فرآیندهای تصمیم‌گیری کلان دانست .
وی افزود: این شبکه تعاملی به دنبال آن است که ارتباط میان خبرگان با نهادهای تصمیم‌گیر را تسهیل و حلقه فعال صاحبنظران کشور را گسترده تر نماید. همچنین سهولت امکان بحث و تبادل نظر در این شبکه سبب خواهد شد تا تعداد بیشتری از صاحبنظران در موضوعات مختلف مطروحه اظهار نظر نمایند و این امر سبب غنای مطالب گردد.
وی اظهار  داشت: بستر نرم‌افزاری که اکونت  در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد، سبب می شود، تا  بعد زمان و مکان و همچنین سلسله مراتب اداری و مدیریتی حذف شده و کاربران بدون نیاز به مشارکت حضوری به راحتی پیشنهادات و ایده‌های خود را مطرح و یا در مورد مسایل بیان شده اظهار نظر نمایند.
میراب افزود: در این شبکه تلاش خواهد شد با طرح موضوعات پژوهشی وزارت امور اقتصادی و دارایی از ایده‌های صاحبنظران مختلف که بخش بزرگی از آنها اساتید و دانشجویان کشور هستند، استفاده شود و همچنین مسیر دریافت ایده‌ها و نظرات خبرگان جامعه در حوزه های مختلف اقتصادی  تسهیل گردد.
مشاور وزیر اقتصاد در انتهای مباحث خود گفت: از جمله اهداف وزارت اقتصاد ایجاد تعامل دوسویه با صاحبنظران و خبرگان اقتصادی بالاخص جوانان است و وزیر امور اقتصادی و دارایی در مقاطع مختلف بر ضرورت مشارکت جوانان در فرایندهای مختلف راهبردی و عملیاتی وزارت اقتصاد تاکید داشته اند. بر این اساس مقرر شده است ‌در بازه های زمانی مختلف اقتصاددانان جوان طی جلساتی در حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، به بیان نظرات خود بپردازند و بر این اساس دومین نشست وزیر امور اقتصادی و دارایی با صاحبنظران اقتصادی کشور در هفته انتهایی آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
در ادامه جلسه مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان خراسان رضوی نیز  ضمن تقدیر از حضور و استقبال دانشجویان از این جلسه اظهار داشت: در کنار شکل گیری هسته‌های اندیشه‌ورزی، شبکه تعاملی تحلیلگران جوان اقتصاد ایران با هدف ایجاد حلقه ارتباطی میان سیاستگذاران اقتصادی با جامعه، دانشگاه، صنعت، صاحب‌نظران اقتصادی، اساتید و دانشجویان اقصی نقاط کشور و همچنین استفاده از نظرات و ایده‌های آن راه‌اندازی شده است و امید است،  مشارکت هر چه بیشتر دانشجویان و صاجبنظران در این شبکه سبب افزایش کیفیت تصمیمات سیاستی در حوزه های مختلف اقتصادی گردد.
بنابراین گزارش،براي كسب اطلاعات بيشتر می‌توانید به سايت econet.mefa.ir مراجعه فرماييد.


کد N2281243

وبگردی