آفتاب

تفاهم‌نامه ساخت تولید سریال «نون.خ» امضا شد

تفاهم‌نامه ساخت تولید سریال «نون.خ» امضا شد

تفاهم‌نامه همکاری تولید سریال «نون .خ» به امضای مدیر شبکه یک سیما و استاندار کرمانشاه رسید.

به گزارش سازمان صداوسیما، همزمان با آغاز هفته وحدت و در آستانه میلاد با سعادت نبی اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)، در آیینی تفاهم‌نامه همکاری برای تولید فصل دوم سریال نون .خ به امضای مجید زین‌العابدین مدیر شبکه یک و هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه رسید.


زین‌العابدین در این آیین با بیان اینکه در نوروز ۹۸ توانستیم رسوم و آداب مردم خون‌گرم کرد را در سریال نون. خ به تصویر بکشیم گفت: شاید در برنامه‌های مختلف تلویزیون تصاویر خوبی از مردم کرد نشین نمایش داده شده باشد؛ هیچ برنامه ای مانند سریال نون خ نتوانست هویت هموطنان کرد را بازنمایی کند.


وی با بیان اینکه سریال نون. خ در این ایام بیشترین بیننده را به خود اختصاص داد، اظهار داشت: همین رضایتمندی ما را برای تولید فصل دوم آن مشتاق کرد که امیدواریم از لحاظ کیفی و محتوایی جذاب تر ساخته شود.


مدیر شبکه یک با اشاره به این که تاکنون چندکشور همسایه پیشنهاد خرید حق پخش این مجموعه تلویزیونی را داشتند، افزود: جالب است که در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی داخلی و خارجی هم این سریال جزو پر بیننده ها بوده است.


زین العابدین با ابراز خوشحالی از اینکه قرار است فصل دوم این سریال با حمایت استاندار فرهنگ دوست کرمانشاه تولید شود گفت: امیدواریم تولید این سریال بتواند در بازنمایی ظرفیت های جهانی استان کرمانشاه در ابعاد مختلف کمک کند.


در ادامه مهدی فرجی تهیه کننده مجموعه تلویزیونی نون. خ با اعلام اینکه ما از چهار ماه قبل وارد مرحله پیش تولید فصل دوم شده ایم و به همراه تیم تولید، لوکیشن‌های مورد نظر هم انتخاب شده است گفت: بهره مندی بیشتر از بازیگران بومی و ظرفیت های استان در سری این سریال، افزایش یافته و ما در این فصل بیش از دو برابر از هموطنان کردزبان بهره خواهیم برد.


وی با اعلام اینکه براساس پیش بینی‌ها، تا دو هفته آینده کار فیلمبرداری آغاز می‌شود گفت: این سریال در بهترین زمان یعنی ماه مبارک رمضان سال ۹۹ پخش خواهد شد و امیدوارم در ۲۵ شبی که این مجموعه روی آنتن می رود، بتوانیم حق مطلب را ادا و رضایت مخاطبان را جلب کنیم.


استاندار کرمانشاه نیز اظهار داشت: سازمان صداوسیما برای زلزله اخیر در پیگیری حل مشکلات مردم کمک شایانی کرد، برگزاری جشنواره پویانمایی نیز حال مردم مصیبت زده را بهتر کرد.


بازوند با بیان اینکه در دولت سعی داریم اورامانات را ثبت جهانی کنیم گفت: فصل دوم نون. خ هم قرار است در این منطقه فیلمبرداری شود و امیدواریم این سریال بتواند در تسریع ثبت جهانی آن کمک کند.


وی از میزبانی استان کرمانشاه  از  کنفرانس بین الملل گردشگری روستایی ۲۰۲۰ در سال ۹۹ با حضور کشورهای مختلف جهان خبرداد و افزود: سریال نون خ در معرفی استان و مردم خون گرم کرد موثر و مفید است.


سریال نون. خ به کارگردانی سعید آقاخانی و نویسندگی امیر وفایی است که نوروز ۱۳۹۸ از شبکه یک پخش شد. نون. خ مخفف نقش سعید آقاخانی در این سریال (نورالدین خانزاده) است. این سریال با زبان کردی و در استان کرمانشاه ساخته شد.
کد N2280731

وبگردی