آفتاب

بازتاب سخنان روحانی درباره کشف میدان نفتی جدید در رسانه‌های بین‌المللی

بازتاب سخنان روحانی درباره کشف میدان نفتی جدید در رسانه‌های بین‌المللی

سخنان روحانی درباره کشف میدان نفتی جدید مورد توجه رسانه‌های بین‌المللی قرار گرفت.به گزارش ایلنا، «حسن روحانی» رئیس‌جمهوری ایران امروز -یکشنبه- در جمع مردم یزد اظهار داشت: «می‌خواهم خبر خوش به شما بدهم. کارگران شرکت ملی نفت ایران در بخش اکتشاف در تلاش‌های چندساله خودشان و به ویژه از  سال ۹۵ تا هفته گذشته به یک میدان نفتی بزرگ دست یافتند که من این خبر را در یزد به ملت ایران اعلام می‌کنم. این هدیه دولت و وزارت نفت به ملت بزرگ ایران است. ما یک میدان نفتی به اندازه ۵۳ میلیارد بشکه نفت کشف کردیم. این در یک میدان نفتی بزرگ است که از بستان آغاز می‌شود تا نزدیک امیدیه و ۲۴۰۰ کیلومتر مربع وسعت آن است . ۸۰ متر عمق دارد و نفت درجای آن ۵۳ میلیارد بشکه است».

خبر کشف میدان نفتی جدید توسط روحانی، مورد توجه رسانه‌های جهان قرار گرفت:

آسوشیتدپرس در خبری نوشت: ایران از اکتشاف یک میدان نفتی جدید با ذخایر ۵۳ میلیارد بشکه خبر داد. این در حالی است که ایران با تحریم‌های شدید توسط آمریکا در صنایع نفتی مواجه است.

نیویورک تایمز نیز در خبری این کشف جدید ایران در حوزه صنایع نفتی را بازتاب داد و نوشت: ایران میدانی نفتی با ظرفیت بیش از ۵۰ میلیارد بشکه کشف کرده است. این پیشرفت در حالی است که ایران از سال گذشته با شدیدترین تحریم‌ها در مورد صادرات نفت مواجه شده است. در ادامه این خبر جزئیات این میدان نفتی آمده است.

رویترز در خبری با این تیتر که «روحانی از اکتشاف نفتی گسترده با ذخیره ۵۳ میلیارد بشکه خبر داد» به این موضوع پرداخت و مزایا و جزئیات این میدان نفتی را از دیدگاه روحانی بازتاب داد.

المنار انگلیسی نیز نوشت که رئیس‌جمهور ایران از کشف یک میدان نفتی جدید با ذخایری به میزان ۵۳ میلیارد بشکه خبر داد. در ادامه این خبر آمده است که روحانی تاکید کرد در شرایطی که آمریکا نفت ما را تحریم کرده است این کشف صورت گرفته است.

وال استریت ریپورتر هم نوشت که ایران یک میدان نفتی با ظرفیت بیش از ۵۰ میلیارد بشکه را کشف کرده است.

تایمز آو اسرائیل هم رسانه دیگری بود که به سخنان روحانی پرداخت و نوشت: رئیس‌جمهور ایران از اکتشاف یک میدان نفتی جدید خبر داد.

د تایمز هم خبری را به این سخنان اختصاص داد و نوشت: رئیس‌جمهور ایران از کشف میدان نفتی با ظرفیت بیش از ۵۰ میلیارد بشکه خبر داد. این در حالی است که آمریکا شدیدترین تحریم‌ها را بر صنایع نفتی ایران اعمال کرده است.

آی ۲۴ هم در این باره نوشت: ایران از کشف میدان نفتی با ظرفیت ۵۳ میلیارد بشکه خبر داد.

الجزیره در خبری با عنوان «روحانی از اکتشاف نفتی گسترده با ذخیره ۵۳ میلیارد بشکه خبر داد» به این موضوع پرداخت. همچنین رئیس‌جمهور ایران در ادامه گفت که به کاخ سفید اعلام می‌کنیم به کوری چشم دشمنان ملت ایران، در ایامی که شما فروش نفت را تحریم کردید، مهندسان و کارگران ما توانستند ۵۳ میلیارد بشکه نفت را کشف کنند.

خبرگزاری فرانسه نیز به این سخنان پرداخت. در این خبر می‌خوانیم روحانی خبر از کشف میدان نفتی با ظرفیت بیش از ۵۰ میلیارد بشکه داد.

ایندیپندنت هم نوشت: ایران یک میدان نفتی جدید کشف کرده است.

دویچه وله هم به بازتاب این خبر پرداخت. در این خبر آمده است: رئیس‌جمهور ایران از کشف یک میدان نفتی جدید در خوزستان خبر داد.

هاآرتص هم به کشف این میدان نفتی پرداخت و جزئیات این میدان نفتی از زبان روحانی را منتشر کرد

منافن، داون، نشنال‌پست، یورونیوز، کیودو هم رسانه‌هایی بودند که هر کدام در اخبار جداگانه به سخنان حسن روحانی و بازتاب کشف میدان نفتی با ظرفیت ۵۳ میلیارد بشکه پرداختند.
کد N2279584

وبگردی