آفتاب

هیچ تهدیدی از ایالات متحده بیش از برنامه هسته‌ای در حال رشد ایران باعث وحشت آمریکا نمی‌شود

هیچ تهدیدی از ایالات متحده بیش از برنامه هسته‌ای در حال رشد ایران باعث وحشت آمریکا نمی‌شود

نشنال اینترست در گزارشی به تجهیزات لازم برای آمریکا در مقابله با ایران پرداخت و نوشت: هیچ تهدیدی از ایالات متحده بیش از برنامه هسته‌ای در حال رشد باعث وحشت آمریکا نمی‌شود. به همین دلیل است که هر رئیس‌جمهور آمریکا گفته است که وقتی صحبت از برنامه هسته‌ای ایران می‌شود، همه گزینه‌ها روی میز باقی می‌ماند.

به گزارش ایلنا به نقل از نشنال اینترست، جنگ با ایران برای آمریکا به مراتب بدتر و سخت‌تر از عراق خواهد بود- بنابراین آمریکا باید از ابزارهای پیشرفته در این جنگ استفاده کند.

جمهوری اسلامی ایران سال‌هاست دشمنی دیرینه با آمریکا دارد رهبران ایران بارها از این دشمنی صحبت کرده‌اند و آمریکا را شیطان بزرگ دانستند.

ایران در سال‌های اخیر در نبردهای دریایی و توسعه تاکتیک جنگ‌های نامتقارن به پیشرفت‌های زیادی رسیده است. اکنون آمریکا باید از سلاح‌هایی که بتواند در جنگ با ایران به آنها کمک کند، استفاده کند.

رپتور F-۲۲ یکی از سلاح‌های آمریکاست. وقتی ایران توانست به راحتی پهپاد آمریکایی را هدف حمله قرار دهد قدرت ایران آشکار شد بعد از این ضرورت استفاده از جنگنده F ۲۲ آشکار شد این جنگنده‌ها از موتورهای دوقلو برخوردار هستند که می‌توانند در درگیری نظامی با ایران به کار گرفته شود.

F-۲۲ برای حمله به اهداف زمینی، جنگ الکترونیکی و جمع‌آوری اطلاعات سیگنال مورد استفاده قرار گیرد. اگر آتش جنگ میان ایران و آمریکا بر افروخته شود ایالات متحده آمریکا F-۲۲ های بیشتری را به پایگاه‌های هوایی خلیج فارس اعزام می‌کند.

هیچ تهدیدی از ایالات متحده بیش از برنامه هسته‌ای در حال رشد باعث وحشت آمریکا نمی‌شود. به همین دلیل است که هر رئیس‌جمهور آمریکا گفته است که وقتی صحبت از برنامه هسته‌ای ایران می‌شود، همه گزینه‌ها روی میز باقی می‌ماند.

اگر ایالات متحده مجبور شود به گزینه نظامی علیه برنامه هسته‌ای ایران متوسل شود، بمب افکن‌های مخفی  B-۲ در این عملیات نقش مهمی دارد. یکی از بهترین ابزارهای دفاعی ایران وسعت ایران و جغرافیایی ایران است که حمله به این کشور را سخت می‌کند. بسیاری از تأسیسات مهم هسته‌ای آن و همچنین برخی از مناطق مهم نظامی آن در اعماق زمین  واقع شده است. برخی از این موارد همچنین در نزدیکی شهرهای مهم قرار دارد  مانند کارخانه غنی‌سازی هسته‌ای فردو که در نزدیکی قم قرار دارد. بنابراین بمب افکن‌های مخفی چیزی است که آمریکا به آن نیاز دارد این بمب افکن‌ها می‌تواند در مناطق مختلف نفوذ کند و می‌تواند بمب‌های سنگین را با خود حمل کند.

علاوه بر این ایران دارای موشک‌های پیشرفته و زیردریایی‌ها و نیروهای دریایی مجهز است که می‌تواند تنگه هرمز را ببندد بنابراین آمریکا باید از تجهیزات جنگی برای مقابله با این حملات استفاده کند. سلاح‌های لیزری نیز قابلیت دیگری است که نیروهای آمریکایی از آن برخوردار هستند که می‌تواند به سرعت وارد عمل شود. از آن جا که ایران از قدرت‌های بالایی در ناوگان دریایی برخوردار است و پهپادهای مجهزی دارد که می‌تواند برای کشتی‌های آمریکایی خطرآفرین باشد. سلاح‌های لیزری به آمریکا در مقابله با ایران کمک می‌کند.
کد N2278405

وبگردی