آفتاب

دانشگاه استنفورد نوآورترین دانشگاه جهان شناخته شد

دانشگاه استنفورد نوآورترین دانشگاه جهان شناخته شد

هر سال نوآورترین دانشگاه‌های دنیا اعلام می‌شوند و دانشگاه استنفورد برای پنجمین سال متوالی نوآورترین دانشگاه جهان شد.

به گزارش بلومبرگ، در این فهرست مؤسسات آموزشی که در پیشرفت علوم، ابداع فناوری های جدید، قدرت در بازارها و معرفی صنایع جدید به بهترین وجه، پیش رو بوده اند معرفی شده اند.


شاخص جریان مداوم نوآوری در دانشگاه و صنعت بخش خصوصی یک معیار کلیدی برای رتبه بندی دانشگاه های نوآورانه جهان است که با همکاری موسسه Clarivate Analytics انجام می گیرد. همچنین داده های اختصاصی و تجزیه و تحلیل از جمله ثبت اختراعات و استنادات به مقاله ها نیز از طریق این همکاری جمع آوری شده اند.


سه دانشگاه استنفورد، انستیتو فناوری ماساچوست MIT و دانشگاه هاروارد به ترتیب در رتبه های اول تا سوم قرار دارند که به مدت ۵ سال این رتبه را حفظ کرده اند.


بالاترین رتبه دانشگاه در خارج از ایالات متحده آمریکا به دانشگاه کیولوون بلژیک در رده هفتم اختصاص دارد که نزدیک به ۶۰۰ سال است که یکی از بزرگترین سازمان‌های تحقیق و توسعه مستقل در جهان را حفظ کرده است.


بالاترین رتبه برای دانشگاه های آسیا نیز به دانشگاه علوم و فناوری کره جنوبی پوهانگ با رتبه دوازدهم اختصاص دارد.


از میان ۱۰۰ دانشگاه نوآور جهان در رتبه بندی ۲۰۱۹ رویترز، آمریکا با ۴۶ دانشگاه در صدر قرار دارد.


آلمان با ۹ دانشگاه دومین کشور این رتبه بندی است و فرانسه با ۸ دانشگاه به رده سوم صعود کرده است. ژاپن، کره جنوبی و انگلیس هر کدام دارای ۶ دانشگاه هستند. چین دارای ۴ دانشگاه، هلند و سوئیس دارای ۳ دانشگاه، بلژیک، کانادا، رژیم اشغالگر قدس و سنگاپور دارای ۲ دانشگاه و دانمارک دارای یک دانشگاه در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر هستند.


هیچ دانشگاهی از آفریقا، آمریکای جنوبی و اقیانوسیه در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر قرار ندارد.
کد N2278290

وبگردی