آغاز بارش باران در شمال غرب کشور و سواحل دریای خزر

هواشناسی,پیش بینی هواشناسی,سازمان هواشناسی,هواشناسی تهران,هواشناسی شهرهای کشور,هواشناسی سه روز آینده,بارندگی

یک کارشناس سازمان هواشناسی کشور گفت: امروز بعدازظهر در شمال غرب کشور و سواحل دریای خزر بارش باران آغاز می‌شود که گاهی همراه با رعد و برق است.

«فریبا گودرزی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر افزود: گستره بارش‌ها فردا (یکشنبه) علاوه بر مناطق یاد شده به شمال شرق و بخش هایی از غرب کشور نیز می‌رسد. دوشنبه بارش پراکنده در سواحل دریای خزر، غرب، مرکز، دامنه‌های البرز، قزوین، تهران و سمنان بارش ها ادامه دارد.


وی ادامه داد: سه شنبه و چهارشنبه در اغلب مناطق کشور آسمان صاف است؛ احتمال دارد که در برخی مناطق هرمزگان و فارس بارش پراکنده باران وجود داشته باشد.


کاهش هفت تا ۱۰ درجه‌ای دما در مناطق شمالی کشور


وی در مورد آسمان پایتخت نیز گفت: آسمان تهران امروز کمی تا نیمه ابری و گاهی با وزش باد است. تهران روز دوشنبه بارانی می‌شود و دمای هوا در پایتخت سه تا چهار درجه کاهش می‌یابد. برای سواحل دریای خزر، اردبیل و شمال شرق کشور هفت تا ۱۰ درجه کاهش دما را داریم؛ سایر استان‌های واقع در شمال غرب و دامنه‌های جنوبی البرز هم چهار تا شش درجه سانتی گراد کاهش دما دارند.


این کارشناس سازمان هواشناسی کشور در مورد گرم‌ترین و سردترین مراکز استان کشور نیز گفت: شهرکرد با چهار درجه سانتی گراد و بندرعباس با ۳۲ درجه سانتی گراد به ترتیب سردترین و  گرم‌ترین مراکز استان در کشور هستند.
کد N2274517