در گفتگو با مهر عنوان شد

سهمیه آرد نانوایان متخلف قطع می‌شود

نانوایی, نانوایی متخلف, سهمیه آرد

رئیس اتاق اصناف تهران،از توزیع نرخ‌نامه‌های سبز و آبی‌ برای نانوایی‌های دولتی و آزادپز خبر داد و با بیان اینکه قیمت نان‌های آزادپز نیز تعیین شده است، گفت:سهمیه آرد نانوایان متخلف قطع می‌شود.

قاسم نوده فراهانی در گفتگو با خبرنگار مهر از توزیع نرخ‌نامه‌های نان در نانوایی‌های دولتی و آزادپز خبر داد و گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته از سوی اتاق اصناف تهران با اتحادیه‌های نانوایی، نرخنامه نان بر اساس مصوبات وزارت صنعت، معدن و تجارت تهیه شده و در دو رنگ سبز و آبی در نانوایی‌هایی دولتی و یارانه‌ای نصب خواهد شد.

رئیس اتاق اصناف تهران از توزیع نرخ‌نامه‌ها در تمام نانوایی‌ها خبر داد و افزود: از روز یکشنبه هفته پیش رو(۱۲ آبان ۹۸) هر نانوایی که این نرخ‌نامه را نصب نکرده باشد، جریمه خواهد شد.


وی تصریح کرد: اگر واحدهای نانوایی، نرخنامه را در معرض دید عموم مردم قرار ندهند، اخطار دریافت خواهند کرد و در ادامه، چنانچه بازرسان به نانوایی‌ها مراجعه کرده و نرخنامه جلوی دید مردم قرار نداشته باشد، به قطع سهمیه آرد نانوایی منجر خواهد شد.


به گفته نوده فراهانی، قیمت‌های مصوب ستاد تنظیم بازار برای نان‌های یارانه‌ای و آزادپز کاملا مشخص است و البته اولویت پخت در نانوایی‌ها هم با نان‌های ساده است.


وی اظهار داشت: مردم باید تخلفات مرتبط را به شماره تلفن ۱۲۴ یا اپلکیشن اعلام نرخ کالا و خدمات که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت طراحی شده است، اطلاع دهند.


https://media.mehrnews.com/d/2019/10/31/4/3280864.jpghttps://media.mehrnews.com/d/2019/10/31/4/3280865.jpgبه گزارش خبرنگار مهر، تمامی واحدهای صنفی دارای مجوز مکلف به اجرای جداول فوق الذکر با رعایت نکات زیر هستند:


۱- نانوایان مکلفند نان را با اولویت ساده عرضه نمایند.


۲- ارائه نان با کیفیت مطلوب


۳- رعایت کامل وزن چانه خکیر با رعایت حداکثر (۲%+-) از وزن مصوب الزامی است.


۴- حداکثر نرخ کنجد برای نان سنگک و بربری، یک رو ۵۰۰۰ ریال تعیین می‌گردد.


۵- ارائه نان با افزودنیهای مجاز بیش از حد معمول و یا وزن بیشتر بنا به درخواست مشتری مجاز است.


۶- در صورت عدم رعایت هر یک از موارد فوق طبق قانون رسیدگی خواهد شد.


۷- ملاک وزن نان سنگک، نان گرم است.


۸- سفارش نا های رژیمی و خشک خارج از شمول وزن هستند.


تلفن رسیدگی به شکایات : بازرسی سازمان صمت استان تهران بصورت شبانه روزی ۱۲۴ و تلفن بازرسی اتحادیه : ۷۷۵۰۳۳۱۳ است.


https://media.mehrnews.com/d/2019/11/01/4/3281124.jpghttps://media.mehrnews.com/d/2019/11/01/4/3281126.jpg

کد N2274273