اخطاریه سازمان هواشناسی: به خزر نروید، ارتفاع موج به ۳ متر می‌رسد

هشدار هواشناسی,هواشناسی,هواشناسی تهران,پیش بینی هواشناسی, بارندگی

براساس اخطاریه سازمان هواشناسی کشور، دریای خزر از بعدازظهر فردا (شنبه) تا اواخر روز یکشنبه هفته آینده مواج خواهد بود.

ایرنا: در اخطاریه ۱۶سازمان هواشناسی کشور (ویژه هواشناسی دریایی) که امروز صادر شده، آمده است که ارتفاع موج دریا بین ۲ تا ۳ متر خواهد بود، بنابراین توصیه می‌شود از تردد شناورهای سبک و صیادی و همچنین سایر اقدامات پیشگیرانه در این مدت اجتناب شود.

همچنین در این مدت شاهد وزش باد شدید و مواج شدن دریا در مناطق ساحلی و فراساحلی در کرانه های جنوبی دریای خزر خواهیم بود.

در اخطاریه ۱۱۶ سازمان هواشناسی کشور به ورورد سامانه بارشی به کشور اشاره شده و آمده است که از بعدازظهر شنبه (۱۱ آبان ماه) شاهد رگبار و رعدو برق در برخی مناطق همراه با تند بادهای لحظه‌ایی خواهیم بود.

روز شنبه هفته آینده در برخی نقاط استان های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و همچنین روز یکشنبه ( ۱۲ آبان) در استان های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی و بخش های جنوبی استان های اردبیل و آذربایجان شرقی شاهد این وضعیت جوی می باشیم.

در این اخطاریه زمان پایان این وضعیت جوی را بعد از ظهر و اوایل شب یکشنبه هفته آینده اعلام شده و همچنین کاهش دما در استان های ساحلی خزر، اردبیل و شمال شرق (۷ تا ۱۰ درجه) و در سایر استان های واقع در شمال غرب و دامنه های جنوبی البرز (۴ تا ۶ درجه)، احتمال خسارت به محصولات کشاورزی بویژه صیفی جات، اختلال در تردد جاده ایی، مه آلود شدن جاده های کوهستانی، در برخی مناطق آبگرفتگی معابر عمومی و بالا آمدن سطح رودخانه ها از مهمترین مخاطرات این وضعیت جوی است.
کد N2274008