آفتاب

کفسابی چیست؟ چرا باید انجام داد ؟

کفسابی چیست؟ چرا باید انجام داد ؟

با گسترش استفاده از انواع مختلف کفپوش ها، استفاده از موکت برای فرش کردن کل کف ساختمان به شدت کاهش یافته است.

کفسابی و سنگسابی از کارهای مهم در صنعت ساخت و ساز است .

با گسترش استفاده از انواع مختلف کفپوش ها، استفاده از موکت برای فرش کردن کل کف ساختمان به شدت کاهش یافته است. کفپوش های مختلف دارای زیبایی خاصی هستند که همین موضوع بر گسترش آن ها افزوده است؛اما یکی از دلایلی که باعث شده تا کفپوش ها علاقه مندان بیشتری را به خود جذب کنند،سادگی تمیزکاری آنها است.

کف سابی و تمیزکاری این نوع کفپوش ها به سادگی هرچه تمام تر انجام می شود.در واقع کفسابی کمک می کند تا خیلی سریع و ساده و بدون هیچگونه مشکلی کف یک ساختمان تمیز شود.دیگر نیاز به مصرف بیش از اندازه آب و یا استفاده از تجهیزات مختلف همراه با صرف انرژی بسیار زیاد نیست.


همچنین تمامی خدمات مربوط به شستن کف ساختمان در محل و با دستگاه های پیشرفته انجام می شود که خود از مزیت های آن محسوب می گردد.

موارد استفاده از سنگسابی

یکی از موارد استفاده از سنگسابی ، در ابتدای ساخت بنا است.پس از ساخته شدن یک ساختمان چه مسکونی و چه اداری و تجاری،مواد مختلفی بر روی دیوار و کف قرار می گیرند که باید شسته شوند و یا از جای خود جدا گردند.

خدمات سنگسابی می تواند کمک کند تا در انجام تمیزکاری پس از ساخت کامل بنا، بهترین نتیجه را در ساختمان خود تجربه کنید.در واقع استفاده از این خدمات در افزایش جلوه واحد ساختمانی کمک بسیار زیادی خواهد کردو همین موضوع می تواند به بازاریابی فروش یا اجاره ساختمان کمک کند.

خدمات کف سابی علاوه بر ابتدای احداث بنا، پس از مستقر شدن افراد در منزل نیز کاربرد دارد.اگر کف ساختمان سرامیک باشد، حتی اگر به صورت مداوم پاک شود باز هم نیاز به خدمات کفسابی سرامیک وجود دارد.با توجه به لک پذیر بودن سرامیک این موضوع برای جلوه دادن به آن بسیار مهم است.

درست است که قیمت در برخی مواقع کمی زیاد به حساب می آید؛

اما در مقام مقایسه با هزینه های شستشوی مداوم فرش و موکت، هزینه کفسابی سرامیک ناچیز است.یکی دیگر از کاربردهای ساب زنی را می توان عملیات کفسابی موزاییک دانست.موزاییک ها که عموماً در اماکن عمومی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند،به ویژه در هنگام موزاییک کاری، سیمان اضافی و تکه های شکسته زیادی دارند

که می توانند از زیبایی کف کاسته و در برخی موارد مشکلاتی را برای ساکنان ساختمان ایجاد کنند.همچنین اگر قرار است یک واحد مسکونی یا اداری با موزاییک فرش شود و سپس بر روی آن موکت گذاشته شود،باید حتماً صاف و تمیز باشد. به همین علت است که ساب زنی موزاییک نیز یکی از پرکاربردترین کفسابی های مورد استفاده است.

کفسابی سنگ هم از موارد مهمی است که مربوط به کفسابی بوده و نمی توان آن را نادیده گرفت. در واقع شما با استفاده از سنگسابی، هزینه هایی که برای استفاده از سنگ در هر کجای ساختمان کرده اید را جلوه گر می کنید.


همین موضوع می تواند هزینه و قیمت کفسابی را برای شما عادی و مقرون به صرفه جلوه دهد.استفاده از خدمات سنگسابی به دلیل اهمیت بالای آن مورد توجه بسیاری از افراد است. سنگسابی گرانیت و همچنین کف سابی پارکت نیز از جمله مواردی هستند که نمی توان به سادگی از کنار آن ها عبور کرد.

در واقع به تمامی این کفسابی ها باید اهمیت ویژه ای داده شود. قطعاً هزینه بسیار زیادی برای استفاده از سنگ گرانیت در ساختمان شده است و همین موضوع اهمیت جلوه دادن و تمیز نگه داشتن آن را بیش از پیش مشخص می کند.

ساب زنی گرانیت البته نیاز به تخصص و تجربه دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. همچنین کفسابی پارکت از جمله مواردی است که متأسفانه نادیده گرفته می شود، اما اهمیت بسیار بالایی دارد. انجام این عملیات بر روی پارکت می تواند هم بر زیبایی آن بیافزاید و هم عمر پارکت را به شدت افزایش دهد.

فرقی نمی کند ساب زنی بر روی چه کفپوشی انجام می شود. این عملیات کمک می کند تا کف شفاف و تمیز و عاری از هرگونه لکه کثیفی داشته باشید و ناهمواری های احتمالی به علت بیرون زدگی سیمان و گچ و… از میان برداشته شود. همچنین مواد مختلفی که در زمان ساختمان سازی بر روی کف می ریزند، مثل انواع رنگ و چسب و … با استفاده از خدمات کفسابی به طور کامل از بین می روند.

اهمیت انتخاب کفسابی و سنگسابی

یکی از موارد مهمی که متأسفانه کمتر به آن پرداخته می شود، اهمیت انتخاب کفساب مناسب برای کف های مختلف است. مشخص است که نباید به همان روشی که کف موزاییکی تمیز می شود، به همان روش نیز عملیات کفسابی پارکت صورت پذیرد.به همین علت انتخاب نوع کفسابی ساختمان باید با دقت و حوصله انجام شود.

علاوه بر این، جنس موادی که برای کار مورد استفاده قرار می گیرد نیز باید هدفمند باشد و به صورت دقیق انتخاب شود. انتخاب کفساب هم بستگی به این دارد که کف با چه چیزی مفروش شده و هم بستگی به میزان کثیفی و تمیزی و همچنین مواد ریخته شده بر روی آن دارد. اینجاست که اهمیت تجربه در کار خود را بیش از پیش نشان می دهد. در واقع افراد ماهر دقیقاً می دانند که برای شستن و انجام عملیات کفسابی یک محل از چه روش هایی و از چه موادی استفاده کنند.

نکات تعیین قیمت کفسابی

یکی از سوالاتی که اکثر افراد برای انجام  کفسابی سنگ  دارند این است که قیمت کفسابی بر اساس چه پارامترهایی تعیین می شود. با توجه به اینکه بازه قیمتی خدمات کفسابی گسترده است، به نظر می رسد اهمیت این موضوع بسیار حائز اهمیت باشد. یکی از مواردی که باید در مورد قیمت کفسابی اشاره کنیم، جنس کف است. مشخص است که قیمت ساب زنی موزاییک با قیمت ساب زنی پارکت متفاوت خواهد بود. تفاوت قیمت به دلیل این است که کار کردن بر روی هر کدام از این موارد نیاز به تخصص خاص خود را دارد.همچنین متریال های مختلف نیاز به مواد خاص خود را دارند و همین تفاوت در هزینه این مواد می تواند قیمت خدمات را بالا یا پایین ببرد.

علاوه بر این موارد، سختی انجام هر پروژه نیز بر قیمت پروژه اثر می گذارد. برای مثال کفسابی یک ساختمان با گوشه های کم و تو رفتگی و بیرون آمدگی کم، قطعاً زمان کمتر و هزینه کمتری خواهد داشت. به همین علت است که تمامی این موارد در هنگام قیمت گذاری برای کفسابی مورد توجه قرار می گیرد. در تفاوت قیمت هایی که برای سنگ سابی در بین شرکت های مختلف وجود دارد نیز تمامی این موارد دخیل هستند. برای مثال شرکت هایی که از دستگاه حرفه ای و با کیفیت استفاده می کنند، قیمت های بالاتری را بر روی خدمات کف سابی خود قرار می دهند. مشخص است که هرچه دستگاه حرفه ای تر باشد، عملیات و خدمات کفسابی بهتر ارائه می شود و به همین علت قیمت بالاتری را نیز به خود اختصاص می دهد.

البته بسیاری از شرکت ها در قیمت گذاری خود این موارد را رعایت نمی کنند. بسیاری از شرکت های ارائه دهنده خدمات کف سابی با استفاده از یک لیست قیمت واحد و بر اساس متراژ هر پروژه کار می کنند. در واقع برای این شرکت ها فرقی

نمی کند که کفسابی سرامیک انجام می دهند یا قرار است عملیات ساب زنی ساختمان صورت پذیرد،در هر صورت قیمت ها بر اساس متراژ کار محاسبه می شوند. همچنین قیمت خدمات در تهران با دیگر شهرها متفاوت است.

خدمات کفسابی در شهرهای کوچک با قیمت های کمتری صورت می پذیرد.در تهران اما قیمت ها کمی بالاتر از دیگرشهرستان ها است و این خود به دلیل وجود هزینه های اضافه در پایتخت است.کد N2269089

وبگردی