نقش تجهیزات در زندگی امروز ما

لوله های مانیسمان,دستگاه تصفیه آب,شرکت پاک آب ایمن گستر,مفتول مسوار,توری گابیون

همواره وجود تجهیزات و وسایل به روز در زندگی ما نقش مهمی دارد و هر روز به این دستگاه ها اضافه می شود.

دستگاه تصفیه آب

چرا امروزه تا این اندازه به لزوم استفاده از دستگاه تصفیه آب در خانه و محل کار تاکید می شود؟
زیرا با رشد جمعیت و افزایش روزافزون آلودگی های مختلف صنعتی و انسانی در آب و خاک، کیفیت و بهداشت آب ، حتی در شهرهایی که در گذشته دارای آب سالم و گوارا بوده اند، کاهش یافته است.
شرکت پاک آب ایمن گستر بزرگترین وارد کننده و پخش کننده دستگاه تصفیه اب خانگی و نیمه صنعتی در سراسر کشور می باشد.

دستگاه‌ تصفیه آب دارای انواع مختلف خانگی و صنعتی هستند که هرکدام برای شرایط خاصی کاربرد خواهند داشت. برای مثال در خانه‌ ها معمولا از دستگاه‌های تصفیه آب زیرسینکی استفاده می‌شود. همانطور که از نام آن‌ها پیداست ، دستگاه تصفیه آب دستگاه زیر سینک ظرفشویی نصب می‌ شوند و آب تصفیه شده‌ ی آشامیدنی از لوله‌ و شیرآب جداگانه خارج می‌شود. این نوع دستگاه تصفیه ‌کننده آب معمولا از سیستم فیلتراسیون اسمز معکوس بهره می‌برد و مجهز به چندین فیلتر است. فیلترهایی نظیر فیلتر کربن فعال ، فیلتر UF، فیلتر UV و فیلتر پروپلیلن که هرکدام کاربرد خاصی دارند. برای مثال فیلتر UV  یا لامپ مادون قرمز میکروب‌های موجود در آب را از بین می‌برد و فیلتر کربن فعال کلر و مواد ته نشین شونده در آب را فیلتر می‌کند.
لوله های مانیسمان

فنی مهندسی پرنیال پایپ به عنوان یک شرکت فعال در زمینه واردات و فروش لوله مانیسمان اقدام به عرضه این محصول فولادی نموده و از مراجع اصلی در تعیین قیمت لوله مانیسمان می باشد.

لوله های مانیسمان یا همان لوله های بدون درز به صورت اكسترودينگ توسط قالب‌های مختلف توليد می شود. اصولا تولید لوله های بدون درز مستلزم فرایندی است که طی آن یک شمش فولادی تبدیل به لوله می گردد.

لوله های مانیسمان از شمش های فولادی تولید میشوند آنها عموما با کشش و نورد شمش های گرد فولادی تولید می شوند البته تولید از مقاطع چهار گوش نیز امکان پذیر است اما باعث بالا رفتن هزینه تولید می گردد.
برای ساخت لوله مانیسمان از استاندارد ASTM به شماره A106 و A53 و همچنین استاندارد نفت و گاز API 5L استفاده می شود.
پروسه تولید لوله های مانسیمان نیز بدین گونه است که در آن یک شمش فولادی تحت کشش و نورد، افزایش طول یافته و سپس با وارد شدن مبله جامد نوک تیز به مرکز شمش گداخته شده ، لوله ای بدون درز را ایجاد می کند.
جالب است بدانید تولید این نوع لوله از سایزهای بزرگتر به کوچکتر است وسایزهای۲/۱و۴/۳و۱اینچ معمولا” به روش سرد است. در تولید این مقاطع عمدتاً از شمش‌های فولادی گرد استفاده می‌کنند البته تولید لوله مانیسمان از مقاطع چهار گوش نیز امکان پذیر است اما به دلیل اینکه دلیل این مقاطع حتما باید به صورت دایره‌ای و یکنواخت باشند گرد کردن شمش‌های زاویه‌دار مستلزم صرف هزینه و وقت خواهد بود.

در مجموع پروسه تولید لوله های مانیسمان شامل مراحل برش، پیش گرم ، مرحله  PIERCING، عبور از دستگاه الانگاتور ، شلیک سمبه ، تاب گیری ، جداسازی سمبه ، کروی سازی،مرحله کشش ، خنک سازی ، مرحله اندازه گیری ، مرحله آزمایش ،  مرحله کونیک کردن ، پولیش و در پایان باندل کردن است.

پمپ ویلو

پمپ ویلو ، شرکت Wilo آلمان یکی از بزرگ ‌ترین و برترین تولید کنندگان پمپ و سیستم‌های پمپاژ برای مصارف گرمایش ، سرمایش و تهویه مطبوع و نیز سیستم‌های آب و فاضلاب در جهان است که در بخش گرمایش ، تهویه و سرمایش رهبری بازار را در دست دارد. این شرکت که در سال ۱۸۷۲ در شهر دورتموند آلمان تاسیس شده، با بیش از 140 سال سابقه در 50 کشور دنیا حضور مستقیم دارد. ویلو هم‌اکنون بیش از 15 هزار مدل پمپ را در 15 کارخانه در سراسر دنیا تولید می‌کند. میزان فروش این شرکت در سال 2013 بیش از ۱.۲۳ میلیارد یورو بوده است.پمپ ویلو را میتوانید از فنی و مهندسی پرنیال پایپ که بزرگترین مرکز فروش محصولات پمپ ویلو را دارد تهیه کنید.

سیم خاردار

از ارزانترین وسایل برای محصور کردن باغ ، کارخانه ها ، مراکز نظامی و ... میتوان از سیم خاردار خطی نام برد.
سیم خاردار 2 نخ که از متداول ترین نوع سیم خاردار است ، از 2 رشته سیم به هم تابیده شده و و 2 رشته سیم به عنوان خار ، تشکیل میشود.
سیم خاردار تک نخ از 1 رشته سیم و 2 رشته خار تشکیل میشود که مصرف آن برای کارهای تخصصی است و قیمت آن از سیم خارداردار 2 نخ بالاتر است.

توری گابیون
توری گابیون مقاوم با بافت 6 ضلعی است که درون این توری به شکل یک قفس در آمده است ، از سنگ و قلوه سنگهای درشت و کوچک پر میکنند و در نهایت یک توری سنگی مقاوم را به وجود می آورد. توری گابیون را میتوانید از صنایع مفتولی پارسیس سفارش دهید.


مفتول مسوار

مفتول مسوار در واقع مفتول آهن است که بعد از انجام آخرین مرحله کشش  و رسیدن به سایز مورد نظر وارد ۲ وان که به ترتیب اول اسید شویی میشود تا سیم تمیز شود و آلودگی از سطح ان از بین برود.
بعد از آن وارد وان سولفات مس میشود در صورتی که اسید شویی و چربی زدایی به خوبی انجام نشود در مرحله بهد لکه هایی سیاه مانند در سطح مفتول مسوار به جا می ماند  و این گونه مفتول تولید شده در روند آبکاری در صنایع مختلف اخلال به وجود می آورد.

پس باید از ابتدا و در اولین مرحله چربی زدائی و زنگ زدائی از سطح مفتول به درستی صورت پذیرت متاسفانه اکثر مواد اولیه مصرفی کارخانه جات داخلی در حال حاضر از تولیدات کشورهای چین و اکراین وسایر کشورها می باشد.
کد N2265321