آفتاب

کاهش ۷ درجه‌ای دما در برخی مناطق کشور

کاهش ۷ درجه‌ای دما در برخی مناطق کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به برف در ارتفاعات البرز مرکزی از کاهش ۵ تا ۷ درجه‌ای دما در شرق و شمال شرق کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، صادق ضیائیان با بیان این‌ که بارش در سواحل دریای خزر ادامه دارد و دریا مواج است، گفت: در شرق گیلان و غرب مازندران بارش شدت بیشتری دارد. همچنین در شمال غرب کشور بارش پراکنده رخ می‌دهد که به تدریج از مقدار آن کاسته می‌شود.

وی ادامه داد: در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان و در استان خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. همچنین بارش برف در ارتفاعات البرز مرکزی دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تصریح کرد: امروز (۲۲ مهر) در شرق و شمال شرق کشور وزش باد شدید و کاهش نسبی دما حدود ۵ تا ۷ درجه رخ می‌دهد و همچنین خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا و دید به ویژه در منطقه زابل پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان ادامه داد: بعد از ظهر امروز (۲۲ مهر) ارتفاعات زاگرس مرکزی در استان‌های لرستان، ایلام، مرکزی، همدان و غرب اصفهان رگبار پراکنده رخ می‌دهد.

به گفته مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (۲۲ و ۲۳ مهر) در برخی نقاط فارس رگبار پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران (۲۲ مهر) نیمه ابری تا ابری، در بعضی ساعات افزایش باد با احتمال رگبار و رعد و برق تا حداقل دمای ۱۶ درجه سانتی‌گراد و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتی‌گراد و طی روز سه‌شنبه (۲۳ مهر) نیز کمی ابری تا قسمتی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد با حداقل دمای ۱۶ درجه سانتی‌گراد و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.
کد N2264228

وبگردی