آفتاب

مهاجرت به لهستان

 مهاجرت به لهستان

هدف از نگارش این مقاله اطلاعاتی در باب مهاجرت به لهستان به صورت عام و ثبت شرکت در کشور لهستان به صورت خاص نیز می باشد.

کشور لهستان واقع در اروپای مرکزی در همسایگی آلمان، جمهوری چک، اسلوواکی،  لیتوانی و روسیه است. ثبت شرکت یکی از برترین طرق اخذ اقامت این کشور محسوب می گردد. ثبت شرکت در لهستان می بایست از طریق تکمیل فرم های آنلاین در دادگاه های ملی ثبت گردد. پس از ثبت شرکت شماره مالیاتی و شناسایی به شرکت اعطا می گردد که به واسطه آن می توان برای اقتتاح حساب و سپرده گذاری اقدام نمود. کشور لهستان یکی از بهترین دولت ها در خصوص کسب و کار است که جایگاه ویژه ای برای سرمایه گذاران خارجی دارد. ارائه طرح تجاری که منجر به درآمد زایی در کشور لهستان گردد یکی از اصلی ترین پارامترها در خصوص اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت می باشد. طرح تجاری یا بیزینس پلن می بایست توسط وکیل مهاجرت آشنا به کسب و کار در کشور لهستان نگارش شود. انواع شرکت شامل موارد زیر است:

• شرکت با مسئولیت محدود

• شرکت سهامی

• شرکت های مشارکت مدنی

• شرکت های خارجی فعال

حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در کشور لهستان به میزان 5000 PLN (زلوتی لهستان) می باشد که یکی از رایج ترین نوع کسب و کار می باشد. اعضای هیئت مدیره این نوع شرکت از یک یا چند نفر تشکیل میگردد. اولین قدم برای ثبت این نوع شرکت تهیه اساسنامه ای حاوی اطلاعات جزئی کسب و کار و نام آن، اهداف شرکت، میزان سرمایه و ارزش سهام، اسامی سهام داران، هیئت مدیره و … و ثبت آن در دفاتر رسمی است. سهام داران به میزان سرمایه اولیه ای که وارد شرکت می نمایند باید مسئول تعهدات شرکت باشند و توجه به این نکته ضروری است که تداوم شرکت به پرداخت مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش افزوده وابسته می باشد.

در حال حاضر بیش از 90% از مردمان این کشور به زبان لهستانی صحبت می کنند. زبان های انگلیسی و روسی از دیگر زبان های رایج در کشور لهستان می باشد. شهروندان اتحادیه اروپا برای اقامت تا 12 ماه در لهستان نیاز به ارائه مدرک خاصی ندارند، در حالی که برای اقامت بیش از این دوره نیاز به مراجعه به سفارت و کنسولگری کشور لهستان در خصوص تمدید است. ثبت شرکت یکی از راه های اخذ اقامت لهستان می باشد که پس از ثبت شرکت، فرد می تواند علاوه بر خود برای خانواده خود هم درخواست ویزای اقامت دهد و پس از 3 سال اقامت دائم خود را اخذ کند.

اخذ اقامت کشور لهستان از طریق کار و تحصیل از دیگر راه های مهاجرت به این کشور محسوب می گردد که توانسته نیز مورد استقبال قرار گیرد. تحصیل در دانشگاه های کشور لهستان به زبان لهستانی و با هزینه تحصیلی مقرون به صرفه تر نسبت به سایر کشورهای اروپایی می باشد که همین مورد باعث دوچندانی جذابیت اخذ ویزای تحصیلی شده است. فرصت یادگیری زبان لهستانی گزینه ای ایده آل در خصوص تکمیل مهارت در این زبان می باشد که این دوره ها توسط دانشگاه ها نیز برگزار می گردد. اخذ ویزای کاری با دریافت پیشنهاد کاری یا دعوت نامه کاری از یک کارفرما در کشور لهستان از دیگر مواردی است که می توان با آن به اقامت لهستان دست یافت. میزان نرخ بیکاری 3.8% در لهستان به خودی خود گویا بازار کار این کشور است، البته ناگفته نماند که این کشور تمایل به استخدام نیروی کار داخلی دارد و همانند کشوری مثل آلمان و اتریش با نرخ بیکاری پائین، ویزای جستجوی کاری ندارد. افراد نیز می توانند با 3 سال کار کردن در کشور لهستان از شرایط اقامت دائم لهستان نیز برخودار شوند.

آگاهی از هزینه زندگی در لهستان موضوعی حائز اهمیت در خصوص مهاجرت به این کشور است. شهر ورشو که پایتخت این کشور می باشد از هزینه های بالایی زندگی نیز برخوردار می باشد. هزینه زندگی در کشور لهستان از 95/40% کمتر از انگلیس است. اجاره در کشور لهستان 46.85 % کمتر از پادشاهی بریتانیا است. هزینه های زندگی در لهستان بدین صورت است:

[rtl]اقلام


[rtl]هزینه (زلوتی)


[rtl]برنج (1کیلوگرم)


[rtl]3.17


[rtl]گوشت گاو (1 کیلوگرم)


[rtl]31


[rtl]سیب (1کیلوگرم)


[rtl]3


[rtl]موز (1کیلوگرم)


[rtl]4.28


[rtl]پیاز (1 کیلوگرم)


[rtl]2


[rtl]بلیط یک طرفه


[rtl]3.40


[rtl]شروع تاکسی


[rtl]6.50


[rtl]بنزین


[rtl]4.60


[rtl]غذا، رستوران ارزان قیمت


[rtl]20


[rtl]کاپوچینو


[rtl]7.4


در اینجا لیستی از شهرهای اصلی لهستان که از مقرون به صرفه ترین تا گران ترین مکان برای زندگی (با در نظر گرفتن هزینه اجاره ، قبض و هزینه حمل و نقل عمومی) رتبه بندی شده است:

• بیالیستوک

• تورون

• بیگگوسک

• لودز

• پوزنان

• گدانسک

• وروکلاو

• کراکوف

• ورشو

در سال 2018 متوسط حقوق در لهستان به 4900 PLN در ماه که پس از کسر مالیات حدود 3530 PLN است. البته درآمد به عوامل زیادی مانند صنعت ، شهر ، مهارت و آموزش نامزد بستگی دارد. سفیران سروش سعادت مفتخر با راهنمایی شما در همین باب می باشد.کد N2262155

اخبار مرتبط

تازه های خبری