آفتاب
بین شرکتهای دانش بنیان و تولیدکنندگان محقق شد؛

انعقاد تفاهم‌نامه ۴۹ میلیارد تومانی در حوزه صنعت خودرو

انعقاد تفاهم‌نامه ۴۹ میلیارد تومانی در حوزه صنعت خودرو

در حاشیه اولین روز از گردهمایی فناورانه صنعت خودرو، تفاهم نامه‌ای به ارزش ۴۹ میلیارد تومان میان دو شرکت حاضر در این رویداد منعقد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، در اولین روز از گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ‌های حوزه صنعت تفاهم‌نامه‌ای به ارزش ۴۹ میلیارد تومان بین یک شرکت دانش بنیان و صنایع قطعات الکترونیک در خصوص تامین واحد ایربگ در خودروها با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و دکتر علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی به امضا رسید.

امروز یکی از اجزای بسیار مهم در  خودروها واحد ایربگ بوده که به عنوان یکی از امکانات مورد توجه خریداران قرار می‌گیرد، چرا که واحد کنترل کننده ایربگ خودرو نقش بسیار مهمی‌ در جلوگیری و یا کاهش آسیب‌های جدی در تصادفات ایفا می‌کند.

پیچیدگی و اهمیت این بخش استراتژیک و حیاتی خودرو باعث شده تا تعداد محدودی شرکت در دنیا بر روی طراحی و ساخت اجزای این محصول ورود پیدا کنند. طراحی و ساخت صفر تا صد این محصول نیازمند تیم‌های تخصصی زیادی در شاخه‌های برق، الکترونیک، مکانیک، نرم‌افزار و آزمایشگاه‌های بسیار تخصصی برای تست‌ها و ارزیابی‌های ایمنی است.

از همین‌رو کشورهای صاحب تکنولوژی بلافاصله بعد از اعمال تحریم‌ها، از ارایه این بخش کلیدی به خودروسازان ایرانی، امتناع کردند و این امر مشکلات زیادی را برای صنعت خودروسازی کشور ایجاد کرده است.
کد N2260193

وبگردی