آفتاب

مرگ کمدین گریان آمریکا در ۸۴ سالگی

مرگ کمدین گریان آمریکا در ۸۴ سالگی

ریپ تیلر که بیشتر با دو لقب «سلطان کاغذرنگی» و «کمدین گریان» در آمریکا شناخته می‌شد، روز یکشنبه در ۸۴ سالگی در بورلی هیلز از دنیا رفت.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از هالیوود ریپورتر، این استندآپ کمدین نامدار در مدت بیش از شش دهه فعالیت حرفه‌ای هزاران اجرا در تلویزیون و باشگاه‌های شبانه داشت. تیلر با اینکه بیشتر لطیفه‌های تکراری تعریف می‌کرد اما اجرایش چنان اغراق‌شده و عجیب بود که کمتر کسی می‌توانست جلوی خنده خود را بگیرد. اصلی‌ترین ترفند او برای خنداندن هم گریه کردن بود و از این رو به «کمدین گریان» معروف شده بود.

چارلز المر تیلر جونیر در ۱۳ ژانویه ۱۹۳۵ در واشنگتن دی‌سی از پدری نوازنده و مادری خدمتکار به دنیا آمد. در مدرسه کپتال پیج درس خواند و پس از عضو شدن در ارتش آمریکا، با ماموریت اجرای برنامه‌های سرگرم‌کننده برای نیروهای نظامی به توکیو و کره‌جنوبی اعزام شد. در بازگشت به زندگی عادی باشگاه‌های شبانه را برای اجرای برنامه انتخاب کرد و در میانه دهه ۱۹۵۰ در کل ساحل شرقی ایالات متحده روی صحنه رفت.

تیلر به تدریج راه خود را به برنامه‌های تلویزیونی گشود و بر اساس آنچه در سایت رسمی این کمدین فقید آمده، در بیش از دو هزار برنامه و اجرا در قاب کوچک ظاهر شد. بازی در فیلم‌های تلویزیونی و سینمایی و رفتن روی صحنه تئاتر در برادوی مرحله بعدی زندگی حرفه‌ای این بازیگر و کمدین آمریکایی بود. از جمله فیلم‌های کارنامه او می‌توان به «تنها در خانه ۲: گمشده در نیویورک» و «پیشنهاد بی‌شرمانه» اشاره کرد.

سال ۲۰۰۶ مستند «ریپ ریپ هورا» بر اساس زندگی و فعالیت‌های ریپ تیلر ساخته شد؛ مردی که زندگی دوست نداشت چندان از زندگی خصوصی خود بگوید.
کد N2260189

وبگردی