آفتاب

کاغذ دیواری یا کاغذ دیواری سه بعدی و پوستری

کاغذ دیواری یا کاغذ دیواری سه بعدی و پوستری

کاغذ دیواری یکی از ساده ترین و شیک ترین انتخاب ها جهت تزئین و پاکسازی کثیفی های روی دیوار است.

کاغذ دیواری ها و عوامل موثر در انتخاب آن را بشناسید.کاغذ دیواری  یکی از ساده ترین و شیک ترین انتخاب ها جهت تزئین و پاکسازی کثیفی های روی دیوار است. خوبی استفاده از کاغذ دیواری تنها به شیوه سهولت نصب آن نیست. عوامل دیگری همچون نقوش متعدد و هنری، قابل شستشو بودن و همچنین بی بو بودن از دیگر عوامل مهم انتخاب کاغذ دیواریست.


کم نیستند افرادی که سختی رنگ آمیزی دیوارها کلافه شان کرده، جمع کردن اثاثیه به یک طرف، وقت گیر بودن فرآیند رنگ آمیزی آن هم برای یک رنگ ساده ، در نهایت نتیجه دلچسبی به همراه نخواهد داشت. اما کاغذ دیواری جایگزینی قدرتمند برای پوشش دهی همه سلیقه هاست. فرقی ندارد اهل طرح های ساده باشید یا دلتان طرح های پرنقش و نگار و شلوغ بخواهد. آبی دوست داشته باشید یا سفید، خوبی کاغذ دیواری به تنوع انتخاب است.
کاغذ دیواری جدید


اما انتخاب کاغذ دیواری هم سختی های خودش را داراست. در واقع دیزاین همیشه سختی ها و وسواس های خود را به همراه دارد. انتخاب کاغذ دیواری هم بخشی از دیزاین است و برای گزینش بهترین آن باید اصول انتخاب کاغذ دیواری را بدانید. شناخت جنس بهترین کاغذ دیواری ها و همچنین قابل شستشو بودن و .... از  همین عوامل مهم هستند که دانستن آن میتواند نقشی مهم در انتخاب را ایفا کند. در ادامه بیشتر درباره عوامل مهم در انتخاب یک کاغذ دیواری خوب صحبت خواهیم کرد.  
کاغذ دیواری جدید


کاغذ دیواری مناسب در هنگام تعمیرات و بازسازیاگر قصد ترمیم و بازسازی فضایی را دارید و انتخاب شما جهت بازسازی دیوار کاغذ دیواری است باید چارچوبی برای این انتخاب در نظر بگیرید. اگر تغییرات شما جزئی و مختص به دیوارهاست، باید به رنگ بندی اثاثیه توجه داشته باشید تا به خاطر انتخاب یک رنگ ناهماهنگ مجبور به عوض کردن دیگر لوازم و ایجاد هزینه های بیشتر نشوید.


اما اگر تغییرات جدی تری را مدنظر دارید، بهتر است که ابتدا لوازمی که بیشتر به چشم می آیند را خریداری کنید. برخی از لوازم نقشی همچون قلب دکوراسیون فضای مورد نظر را دارند. مثلا برای یک سالن پذیرایی مبلمان و برای اتاق خواب سرویس خواب، لذا ابتدا باید این موارد انتخاب شوند. سپس بر مبنای رنگ این لوازم عوامل دیگری همچون کاغذ دیواری، پرده ، فرش و اقلام دکوری گزینش شود.


کاغذ دیواری برجسته بهتر است یا ساده؟پس از صحبت های ما شاید پیش خود بگویید که همه این موارد را از قبل میدانستید و تاکید داشته باشید که انتخاب کاغذ دیواری کار ساده و آسانی است. اما اگر یکبار برای خرید کاغذ دیواری اقدام کرده باشید و انبوهی از طرح ها، مدل ها و جنس ها را دیده باشید متوجه میشوید که اینقدرها هم ساده نیست. یکی از این چالش ها انتخاب کاغذ دیواری ساده و یا دارای نقش برجسته است. شما کدام را دوست دارید؟ آیا انتخاب این

مورد سلیقه ای است یا نیازمند برخورداری از دانشی است؟البته که انتخاب کاغذ دیواری های دارای نقوش برجسته انتخاب ساده ای نیست. هماهنگی این طرح ها با دیزاین فضای مورد نظر دقیقا نیازمند برخورداری از دانش طراحی است. در واقع شما باید خیلی دقیق بدانید که این طرح ها کاملا با سبک دکوراسیون شما هماهنگ است یا خیر؟ این طرح ها عموما با سبک دکوراسیون لوکس همخوانی دارد و برای دیزاین های مینیمالیستی و مدرن انتخاب درستی نیست.


پس در ابتدا سعی کنید سبک فضای مورد نظر را شناسایی کنید، اگر دیدید که سبک مورد نظر مغایرتی با مدل کاغذ دیواری ها ندارد، میتوانید مدل دلخواه خود را انتخاب کنید. نصب کاغذ دیواری های دارای نقوش برجسته از نظر هزینه تفاوت چندانی با دیگر مدل ها ندارد و سخت تر هم نیست.


کاغذ دیواری برای فضاهای کوچک یا بزرگتوجه کنید که رنگ کاغذ دیواری میتواند اندازه اتاق را کوچکتر یا حتی بزرگتر نشان دهد، میتواند محیط را دلگیر و شاد کند و نقش مهمی در معرفی صاحب خانه و روحیه و خلقیات او داشته باشد، لذا قبل از هر انتخاب دقیقا به نورپردازی اتاق، تعداد پنجره ها، موضوع اتاق انتخابی و سبک دلخواهتان فکر کنید. قطعا یک جوان 25 ساله علاقه ای ندارد که صاحب خانه ای باشد که سلیقه و حس یک فرد 65 ساله را برای او و میهمانانش تداعی کند. انتخاب یک کاغذ دیواری با رنگ و طرح اشتباه میتواند مسیر انتخاب دیگر لوزام خانه را به کلی تغییر دهد، زیرا دیوارها تاثیر مستقیمی بر کلیه اثاثیه دارند، زیرا در کل فضا گسترده شده اند.


جالب است بدانید که انتخاب کاغذ دیواری‌ دارای نقوش برجسته، یا طرح‌های شلوغ برای فضایی کوچک اصلا مناسب نیست. اما اگر دوست دارید حتما تصاویر شلوغ را انتخاب کنید میتوانید طرح هایی را برگزینید که تنها گوشه ای از آن ها شلوغ است. پیشنهاد ما در نهایت انتخاب طرح های ساده و مینیمالیستی در فضاهای کوچک است، اما در نهایت میتوانید طرحی را انتخاب کنید که تمرکز شلوغی آن تنها در کنجی از دیوار است.


پوستر دیواری و کاغذ دیواری پوستریپوستر دیواری  طرح های بسیار زیبا و جذاب ای است که بر روی کاغذ دیواری های مخصوصی چاپ می شود به این پوستر دیواری ها که بر روی کاغذ دیواری چاپ میشود ، کاغذ دیواری پوستری نیز می گویند، که معمولا به صورت رول های 100 سانتی تولید میشود و در کنار هم نصب می شود و یک طرح کامل و زیبا به نظر میرسد. قیمت پوستر دیواری به عواملی چون جنس کاغذ دیوای ، نوع چاپ و ... بستگی دارد.
پوستر دیواری چهره
پوستر دیواری سنتی


کاغذ دیواری سه بعدی و پوستر دیواری سه بعدیکاغذ دیواری سه بعدی  همان پوستر دیواری است که به اصلاح به طرح های از پوستر دیواری که به صورت سه بعدی بنظر میرسد و از فاصله 2-3 متری سه بعدی دیده میشود ، پوستر دیواری سه بعدی یا کاغذ دیواری سه بعدی می گویند. کاغذ دیواری سه بعدی طرح های بسیار زیبا و جذابی دارد که میتونید در فروشگاه اینترنتی منزل مشاهد و خرید کنید.
کاغذ دیواری سه بعدی طرح گل
کاغذ دیواری سه بعدی اشکال هندسی


کاغذ دیواری را میشود اینترنتی هم خرید؟شمایی که در حال خواندن این مقاله هستید، قطعا به دنبال کاغذ دیواری میباشید و در میان صفحات متعدد اینترنتی در پی یافتن بهترین انتخاب میباشید. مطمئنا یکی از سوالات مهمی که در ذهن شما نقش بسته است، این است که آیا میشود کاغذ دیواری را به صورت اینترنتی خرید؟ شاید بپرسید که برای خرید اینترنتی باید چه نکاتی را مد نظر قرار دهم؟


پاسخ شما بله است، کاغذ دیواری را هم، همچون دیگر لوازم خانه میتوان به صورت اینترنتی خریداری کرد، تنها لازم است که چند آیتم مهم را نادیده نگیرید:


1- یک فروشگاه اینترنتی معتبر انتخاب کنید.


2- از مارک کاغذ دیواری اطمینان حاصل کنید.


3- بودجه خود را مشخص کنید.


4- با استفاده از توضیحات بالا دقیقا بدانید که چه نوع کاغذ دیواری برای فضای دلخواه شما مناسب است.


5- متراژ دقیق کاغذ دیواری مورد نیاز را تخمین بزنید.


حال دیگر شما میتوانید به راحتی کاغذ دیواری دلخواه خود را انتخاب کرده و سفارش دهید. وبسایت های خلاق در عرصه دکوراسیون دارای بخش فروش محصولات همچون کاغذ دیواری هستند. به عناون مثال فروشگاه اینترنتی منزل  با ارائه مشاوره تخصصی رایگان بهترین برندهای کاغذ دیواری را مطابق با بودجه و دیزاین فضای مورد نظر و سلیقه شما ارائه میدهد.کد N2259622

وبگردی