آفتاب

تخفیفات ویژه سفرهای پاییزی

تخفیفات ویژه سفرهای پاییزی

شهر مشهد پاییزی بی نظیر دارد. وقتی فصل خزان شروع می شود؛ برگ درختان چنار، توت و اقاقیا مشهد زرد می شوند و بر زمین می ریزند.

پاییز و ماه مهر در ایران آغاز گر سال تحصیلی و شروع مدارس است. این امر موجب می شود که ترافیک  سفرها کاهش پیدا کند. از جهتی دیگر افراد بسیاری تصور می کنند چون پاییز کمی هوای رو به سردی ست و مناطق زیادی بارش باران در پی دارند این فصل مناسب مسافرت نیست. این باورها شاید تا حدودی درست باشند؛ اما پاییز در شهرهای مختلف به قدری جذابیت دارد که این جاذبه ها انگیزه ای محرک برای سفر در این فصل هستند. در کنار تمام زیبایی های سفر در پاییز یکی از مهم ترین نکاتی که می توان به آن اشاره کرد این است که در این بازه زمانی به دلیل این که تعداد گردش گران کاهش می یابد؛ مراکزاقامتی، سامانه های حمل و نقلی و به طور کلی تمام خدماتی که مربوط به سفر و صنعت گردشگری و توریست هستند قیمت های خود را تا حدودی کاهش می دهند، تا در این دوره نیز بتوانند در آمد کسب کنند. این کاهش قیمت ها می تواند دلیل و انگیزه خوبی برای سفر در فصل پاییز باشد.

زیبایی های مشهد در پاییز

شهر مشهد پاییزی بی نظیر دارد. وقتی فصل خزان شروع می شود؛ برگ درختان چنار، توت و اقاقیا مشهد زرد می شوند و بر زمین می ریزند. گاهی نیز نمی از باران می زند و خیابان های شهر را خیس می کند. باغات، جنگل ها و مناطق ییلاقی اطراف شهر نیز مملو از برگ ها زرد و نارنجی می شوند که با باد پاییز به رقص در می آیند. گوشه و کنار شهر بساط های بلال، لبو و باقالی به راه است. خلاصه که شهر مشهد در پاییز رویایی می شود و به دلیل کاهش تعداد سفرها در این فصل شهر کمی خلوت تر است. با این تفاسیر تصور کنید زیارت امام مهربانی ها در این حال و هوای شهر چه صفایی دارد. تصور کنید از مناطق جنوبی کشور با آب و هوای گرم با تور مشهد از اهواز در فصل پاییز راهی این شهر شوید. هوای مشهد الرضا رو به سردی ست و باران گاه و بی گاه گنبد رضوی را نم دار می کند و قطرات باران تلالو نور را بر فراز این گنبد طلایی چند برابر می کنند. نقاره های به صدا در می آیند و سنگ فرش صحن بارگاه ملکوتی اما رضا (ع) از قطرات باران پوشیده شده است. باد پاییز در فضا پیچیده و شما تمام قد در برابر درهای ورودی آستان قدس ایستاده اید.

یا شاید اهل شیراز هستید و فصل زردها و نارنجی ها را برای سفر انتخاب کرده اید. پیشنهاد ما به شما نیز رفتن به مهشد الرضا با تور مشهد از شیراز در این فصل زیباست؛ به شما مردم شهر زیبای شیراز نیز پیشنهاد می کنیم هنگامی که آسمان مشهد ابریست و برگ های پاییزی در شهر این طرف و آن طرف می روند به زیارت امام هشتم شیعیان بروید و یکی از غروب های پاییزی را در صحن حرم بنشینید و ز غوغای جهان فارغ شوید و لحظاتی آرام و بی هیاهو را در هوای فرح بخش پاییزی این شهر و در محوطه بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) سپری کنید. 


سواحل استانبول در پاییز خلوت می شوند

استانبول شهری ست که در تمام فصول جذابیت های خاص خود را دارد. این شهر در تابستان با سواحل بی  نظیر و تفریحات آبی مهیج میزبان شما خواهد بود. بهار زیبای ترکیه پر از جذابیت برای سفر است. زمستان سرد این شهر هم به دلیل آغاز سال نو و کریسمس پر از تخفیفات بی نظیر برای خرید و خوشگذرانی ست. اما پاییز در استانبول حال و هوایی دیگری دارد هوا زیاد سرد نیست و هنوز می توان با یک لباس کمی گرم در سواحل زیبای این شهر قدم زد و این در حالی ست که خبری از ازدحام جمعیت همچون  تابستان در این سواحل نیست و شما می توانید در فضایی آرام لحظاتی به یاد ماندنی را سر کنید. قهوه و چای ترک بی نظیر در عصرهای پاییز در کافه های زیبای این شهر با منظره کوچه پس کوچه های استانبول تجربه ای بی نهایت خاص و فراموش نشدنی خواهد بود. و طعم گرم و لذیذ غذاهای ترکی در این فصل زیبا برای شما دلچسب تر می شود. اهالی شهر زیبای تبریز برای سفری خارج از مرزهای کشور در بیشر مواقع کشور ترکیه را انتخاب می کنند. شاید دلیل این علاقه نزدیکی فرهنگ غذایی، قرابت زبانی و تا حدودی شباهت آب و هوایی این مناطق به یک دیگر باشد. پیشنهاد ما به شما این است که این پاییز را چمدان ببندید و با تور استانبول از تبریز سفر کنید و لحظاتی خوش را در این فصل زیبا در قلب شهر استانبول تجربه کنید. بی شک بعد از این سفر شما هر ساله پاییز که می شود هوس سفر خواهید کرد.
کد N2254822

اخبار مرتبط

تازه های خبری