آفتاب

روحانی: اگر ترامپ به دنبال مذاکره است شرایط آن را فراهم کند

 روحانی: اگر ترامپ به دنبال مذاکره است شرایط آن را فراهم کند

رئیس جمهور کشورمان که برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل، به نیویورک رفته است با شبکه فاکس نیوز گفت‌وگو کرد و به بیان دیدگاه‌ها و سیاست‌های کشورمان در موضوعات مختلف پرداخت.

به گزارش خبرآنلاین، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در گفت‌وگو با این شبکه آمریکایی که از آن به عنوان شبکه محبوب ترامپ و مورد علاقه جمهوری‌خواهان یاد می‌شود، به موضوعات مختلفی از جمله جنگ یمن، مذاکره ایران-آمریکا و امنیت در منطقه خلیج فارس پرداخت.
اهم اظهارات رئیس جمهور در گفتگو با کریس والاس، مجری شبکه فاکس نیوز، را به نقل از خبرگزاری ها بخوانید؛
*{در پاسخ به سوالی درباره جنگ یمن و حمله به تاسیسات نفتی عربستان}: مردم یمن حق دارند از خود دربرابر حملات متجاوزان دفاع کنند.
*{در پاسخ به سوالی درباره موشک‌های شلیک شده به تاسیسات آرامکو و نوشته "یا علی" بر روی آن و ارتباط ایران با این موضوع}: اسم موشک و عبارت روی آن دلیلی برای این نیست که موشک متعلق به ایران است. یمن هم شیعیانی دارد و آنها هم باورهای اعتقادی خود را دارند.
*{با رد احتمال هرگونه دیدار تصادفی با ترامپ}: اگر ترامپ به دنبال مذاکره است باید ابتدا شرایط مذاکره را فراهم کند.
*{درباره اتهام‌ها علیه ایران درخصوص تلاش برای دستیابی به سلاح هسته‌ای}: ما اگر دنبال سلاح هسته‌ای بودیم، اصلا توافقنامه هسته‌ای امضا نمی‌کردیم. ما به دنبال صلح هستیم. ایران به تعهدات خود در برجام عمل کرده و این آمریکا بوده که آن را نقض کرده است.
کد N2251964

وبگردی