آفتاب
بیانی در گفتگو با مهر:

مجبورم کردند به استقلال پنالتی بزنم/باید۱۰ گل به پرسپولیس می زدیم

مجبورم کردند به استقلال پنالتی بزنم/باید۱۰ گل به پرسپولیس می زدیم

کاپیتان پیشین تیم فوتبال استقلال گفت: در دربی که با پرسپولیس به میدان رفتم، سرمربی تیم مجبورم کرد برابر استقلال پنالتی بزنم.

شاهرخ بیانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در خصوص آمادگی سرخابی‌ها برای دربی نَودم اظهار داشت: بازی استقلال و پرسپولیس، بیشتر از مسائل فنی، از لحاظ روحی و روانی مهم است، بارها شده که یکی از دو تیم بر روی کاغذ قوی‌تر بوده و دیگری ضعیف‌تر اما آنکه ضعیف‌تر بوده، توانسته بازی را ببرد چون از لحاظ روحی، شرایط بهتری داشته و تیم قوی‌تر فکر می‌کرده که به راحتی می‌تواند حریفش را شکست دهد.

وی با بیان اینکه این دیدار با تمام بازی‌هایی که دو تیم در طول فصل برگزار می‌کنند، متفاوت است، ادامه داد: به نظر می‌رسد تجربه بازیکنان پرسپولیس نسبت به استقلال در دربی بیشتر است، چرا که آبی‌پوشان، بازیکنان جوانی دارند که هنوز در مقابل پرسپولیس و ۱۰۰ هزار تماشاگر قرار نگرفته‌اند و این می‌تواند کمی در روحیه آنها تأثیر منفی بگذارد.

وی با اشاره به اینکه در هر دو تیم بازی کرده‌ و به هر دو تیم هم گل زده‌ است، حس خود را این‌گونه بیان کرد: گل زدن در دربی حس خاصی دارد، مطمئناً هر کسی که گل می‌زند، خوشحالی مضاعفی خواهد داشت و می‌تواند از لحاظ روحی، تیم را در شرایط ایده‌آل قرار دهد. من هم زمانی که در استقلال بودم و به پرسپولیس گل می‌زدم، از این موضوع بسیار خوشحال بودم اما در خصوص گلی که با پیراهن پرسپولیس، به استقلال زدم، باید بگویم اتفاقاتی رخ داد که من از استقلال جدا شدم و به پرسپولیس رفتم. علی پروین قبل از بازی، مجبورم کرد که اگر ضربه پنالتی برای پرسپولیس گرفته شد، من زننده آن باشم. من هم به اجبار این کار را انجام دادم، این در حالی است که یک سال بعد به استقلال بازگشتم و تا پایان فوتبال، برای تیم محبوبم گل زدم. در مجموع گل زدن حس خوبی دارد و فقط کسانی که در دربی گل می‌زنند، چنین حسی را تجربه می‌کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که بدترین تجربه‌ای که از دربی داشتید، چه بوده است؟ گفت: تلخ‌ترین شکست زمانی بود که رضا عابدیان به ما گل زد و بازی را یک بر صفر به پرسپولیس واگذار کردیم. در آن دیدار ما سر و پا حمله بودیم و می‌توانستیم ۱۰ گل وارد دروازه حریف کنیم اما متأسفانه بدشانسی، کمر تیم ما را شکست. حتی یادم هست من ضربه‌ای زدم که همه فکر می‌کردند درون دروازه قرار گرفته اما متأسفانه مرتضی فنونی‌زاده دقیقاً از روی خط، توپ را درآورد و بازی با همان نتیجه یک بر صفر به پایان رسید. در مورد بهترین خاطره هم باید بگویم که سال ۱۳۶۹ یک بر صفر از پرسپولیس عقب بودیم، ولی در پایان توانستیم با دو گل به پیروزی و قهرمانی برسیم.

کاپیتان پیشین تیم فوتبال استقلال نتیجه دربی نودم را این‌گونه پیش‌بینی کرد و گفت: پیش‌بینی اینکه چه تیمی برنده خواهد شد، سخت است اما هر تیمی که از لحاظ روحی و روانی در شرایط بهتری باشد، مطمئناً برنده خواهد شد. به دلیل آنکه من یک استقلالی هستم، دوست دارم تیمم پیروز شود.
کد N2249620

وبگردی