آفتاب

واکنش حریری به عملیات پهپادی ارتش یمن علیه آرامکو

واکنش حریری به عملیات پهپادی ارتش یمن علیه آرامکو

"سعد حریری" نخست‌ وزیر لبنان در دفاع آشکار از عربستان سعودی و با نادیده گرفتن تجاوزات آن علیه یمنی ها، عملیات پهپادی ارتش یمن علیه شرکت نفت عربستان را به عنوان تجاوز دانست و ضمن محکوم کردن آن با ریاض اعلام همبستگی کرد.

خبرگزاری رسمی لبنان "ان ان ای" با اعلام این خبر به نقل از حریری افزود : این اقدام جامعه جهانی را برای پایان دادن به تجاوز و تروریسم در برابر مسئولیت بزرگی قرار می دهد؛ وضعیتی که اکنون بر کشورهای عربی سایه انداخته و ثبات منطقه‌ای را به دلیل درگیری‌های قابل انتقال، در معرض خطر روزافزون قرار داده است.


نخست وزیر لبنان بدون اشاره به اقدامات نظامی عربستان به مردم بی دفاع یمن در طول چهار و نیم سال گذشته و کشته و یا زخمی شدن ده ها هزار غیرنظامی یمن اظهار داشت: این "تجاوز" هشداری به کشورهای عربی است تا با همبستگی هرچه بیشتر از خطراتی که این کشورها را تهدید می‌کند، جلوگیری کنند.


اظهارات نخست وزیر لبنان در حالی است که " یحیی سریع " سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز گذشته اعلام کرد، یگان پهپادی ارتش دو پالایشگاه نفتی آرامکوی عربستان سعودی را هدف حملات پهپادی قرار دادند.


عربستان از پنج سال پیش تاکنون در قالب ائتلاف متجاوز علیه یمن، مردم این کشور را هدف حملات مداوم قرار داده است؛ حملاتی که تا کنون جان هزاران نفر را گرفته و تعداد زیادی مجروح برجا گذاشته است.


نیروهای یمنی نیز بعد از چند بار تهدید به انتقام در نهایت اقدام به حمله پهپادی به تاسیسات نفتی آرامکو کردند.


این نیروها اعلام کردند که در صورت پایان نیافتن حملات و تحریم ها علیه یمن حملات ادامه خواهد داشت.
کد N2245733

وبگردی