آفتاب

«آمبولانس‌های كنكوري»

«آمبولانس‌های كنكوري»

دیگر همه صداها و آژیر آمبولانس‌هاي خیابان‌، نشان از وجود بیمار در آن‌ها ندارد! طبق نقل‌های مستند برخی از مؤسسات خصوصی آمبولانس‌دار، بخشی از خدمات‌دهی اين مؤسسات، اختصاص به معلمان کلاس‌های کنکور دارد، معلمان برای صرفه‌جویی در وقت و افزایش خدمات کلاس‌داری، ترجیح می‌دهند قسمتی از درآمدهای گزاف را صرف ترددهای اورژانسی- آمبولانسی خود کنند.

برای آنکه بدانید دستان منفعت‌جو، به بهانه توسعه علم و دانش تا کجای مغز تصمیم‌ساز مدیریتی کشور در مجلس و دولت، نفوذ دارند، مسأله حذف کنکور را طی ۲۰ ساله گذشته مورد بازخوانی قرار دهید و ببینید در شرایطی که ظرفیت خالی صندلی دانشگاه‌های کشور، بیشتر از نفرات شرکت‌کننده در کنکور سالیان اخیر است، برخی از مدیران تصمیم‌گیر کشور، تحت تأثیر و نفوذ کارشناسان تصمیم‌ساز! همچنان عقیده برپایی کنکور را درسيستم آموزش عالي كشور زنده نگه داشته‌اند!


اين جماعت بهانه برپا نگهداري کنکور را عدالت آموزشی مي‌نامند: عدالتی که در صورت حذف کنکور می‌تواند همه متقاضيان تحصيلات عالي کشور را تحت پوشش قرار بدهد و همه آنها به دانشگاه‌ها راه بیابند و نه فقط دانشگاه رفتن منحصر به  مقام اولی‌های مدارس غیر انتفاعی و یا دانش‌آموزان استان‌های برخوردار کشور باشد!


مسأله اصلي تداوم کنکور وياحذف آن، موضوع انتقال یک ثروت ۸ هزار میلیارد تومانی در سال از مؤسسات و اشخاص بانفوذ کنکور به‌دست،به بخش ديگر كشور است. اگر کنکور تعطیل شود، این ثروت به سمت آموزش‌های مستقیم دانشگاه‌های پذیرنده دانشجوی بدون کنکور سوق پیدا می‌کند و می‌تواند ده‌ها هزار شغل هم برای تحصیل‌کردگان در جستجوی کار،درتدریس، ایجاد کند!


این حرف‌ها، حرف‌هاي کارشناسی‌شده مطرح اين ساليان در کوچه و بازار كشور است که متأسفانه مردان دولتی و مجلسی،قصد شنیدن آنها را نداشته‌اند وازنظر ملت،توجه و عدم توجه به اين مساله هم، هیچ ربطي به تحریم‌ها، سرنوشت برجام و نيرنگ‌هاي استكبار جهاني نداشته و ندارد! این‌ها بخشی از خودتحریمی‌های داخلی وناشئ ازسوء مديريت كلان كشوراست كه موردسواستفاده صاحبان زر و زور و پول‌خوار درجریان آموزش!است كه برکشورتحمیل گرديده و شکستن و شكست‌دادن آن، فقط و فقط در گرو پيدايش یک اراده مردانه و عدالت‌طلبانه واقعی است!


اينك اين شما و اين صندلي‌هاي خالي دانشگاه‌ها و اين هزينه‌هاي گزافِ رفته از جيب ملت به دخل دلالان آموزش و اين هم بيماري‌ها و عصبيت‌هاي ناشي از استرس‌هاي كنكوري در فرزندان مظلوم اين ملت!
کد N2244026

وبگردی

اخبار مرتبط