آفتاب

گرایی در گفتگو با مهر:

تیم جوانی داریم اما کم امید نیستیم / اتفاقات گذشته را فراموش کردم

تیم جوانی داریم اما کم امید نیستیم / اتفاقات گذشته را فراموش کردم

ملی‌پوش وزن ۷۷ کیلوگرم تیم کشتی فرنگی ایران گفت: اتفاقات گذشته را فراموش کردم و هم حالا فقط به کسب بهترین نتیجه در رقابتهای جهانی می اندیشم.


محمدعلی گرایی در حاشیه آخرین اردوی تیم ملی کشتی فرنگی برای اعزام به رقابتهای جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان به خبرنگار مهر گفت: با توجه به شرایطی که پیش آمد تیم جوانی برای رقابتهای جهانی مهیا شده اما این تیم به رغم جوانی، انگیزه بالایی دارد و بچه ها اکثرا در رده های جوانان و امید دارای مدال و عنوان هستند.

وی افزود: در حال پشت سر گذاشتن آخرین روزهای اردو تا قبل از اعزام به مسابقات جهانی هستیم که خوشبختانه با توجه به نحوه تمرینات بچه ها می توان به وضوح دید، تیم پرامید و با انگیزه ای را داریم. من هم مثل دیگر فرنگی کاران اردوی تیم ملی سعی دارم در اینروزهای پایانی به رفع نواقص و کاستی ها بپردازم و تا حد امکان با حداکثر آمادگی به رقابتهای جهانی اعزام بروم.

دارنده مدال برنز جهان به اتفاقات تلخ گذشته هم اشاره کرد و گفت: گذشته هر چه که بوده تمام شده و من نباید روحیه و ذهن خودم را درگیر آن اتفاقات کنم. به هیچ عنوان دوست ندارم به گذشته بازگردم و به تنها چیزی که هم اکنون می اندیشم، کسب سهمیه المپیک و خوشرنگترین مدال مسابقات جهانی است.

گرایی در خصوص مدعیان نامدار وزن ۷۷کیلوگرم مسابقات جهانی اشاره کرد و گفت: مدعیان نامدار و بزرگی در این وزن حضور دارند اما من تمام فکر و ذهنم معطوف کسب پیروزی است و به هیچ عنوان خودم را از پیش باخته نمی بینم. هدف من کسب بهترین نتیجه در رقابتهای جهانی است و برای رسیدن به این هدف از دل و جان مایه خواهم گذاشت. همیشه باید به یاد داشت برای کسب قهرمانی در میادین بزرگ جهان و المپیک باید از سد تمامی رقبای خود بگذری و فرقی نمی کند که این نفرات جزو بهترین ها هستند یا نفرات کم تجربه؛ در نتیجه باید فقط و فقط به پیروزی فکر کنیم.

ملی‌پوش وزن ۷۷ کیلوگرم تیم کشتی فرنگی ایران در پایان گفت: من در طول سالیان حضورم در تیم ملی بارها با بدشانسی روبرو شدم و گاهی اوقات به دلیل اشتباهات مختلف نتوانسته ام به مدال برسم اما امسال در رقابتهای جهانی سعی می کنم تا با حداقل اشتباهات در میدان حاضر شوم و در نهایت به بهترین نیتجه برسم.

به گزارش خبرنگار مهر، آخرین اردوی تیم ملی کشتی فرنگی از روز ۹ شهریورماه آغاز شده و ملی پوشان اعزامی به رقابت های جهانی و گزینشی المپیک، آخرین روزهای اردوی خود را برای حضور در این مسابقات پشت سر می گذارند. اردوی کنونی روز ۲۱ شهریورماه زمان اعزام به رقابت های جهانی پایان خواهد یافت.

پویا ناصرپور در وزن ۵۵ کیلوگرم، علیرضا نجاتی در وزن ۶۰ کیلوگرم، میثم دلخانی در وزن ۶۳ کیلوگرم، حامد تاب در وزن ۶۷ کیلوگرم، امین کاویانی نژاد در وزن ۷۲ کیلوگرم، محمدعلی گرایی در وزن ۷۷ کیلوگرم، سعید عبدولی در وزن ۸۲ کیلوگرم، رامین طاهری در وزن ۸۷ کیلوگرم، محمدهادی ساروی ۹۷ کیلوگرم و امیر قاسمی منجزی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم ۱۰ ملی پوش کشورمان هستند که مسابقات خود را طی روزهای ۲۳ تا ۲۶ شهریورماه در رقابت های جهانی کشتی فرنگی در شهر نورسلطان قزاقستان برگزار خواهند کرد.

برنامه مسابقات فرنگی کشورمان در رقابت های جهانی قزاقستان به شرح زیر است:

شنبه و یکشنبه ۲۳ و ۲۴ شهریورماه: مسابقات اوزان ۵۵، ۶۳، ۷۲ و ۸۲ کیلوگرم

یکشنبه و دوشنبه ۲۴ و ۲۵ شهریورماه: مسابقات اوزان ۶۷، ۸۷ و ۹۷ کیلوگرم

دوشنبه و سه شنبه ۲۵ و ۲۶ شهریورماه: مسابقات اوزان  ۶۰، ۷۷ و ۱۳۰ کیلوگرم

قرعه کشی مسابقات هر وزن روز قبل از برگزاری انجام و کشتی گیران در روز نخست تا فینال رقابت های خود را برگزار می کنند و در روز دوم رقابتهای شانس مجدد، رده بندی و فینال برگزار می شود.

این مسابقات از ساعت ۱۱ تا ۱۶ و ۱۸ تا ۲۱ برگزار می شود و ساعت ۱۱ به وقت قزاقستان ساعت ۹:۳۰ به وقت ایران است.
کد N2243014

اخبار مرتبط

تازه های خبری