آفتاب
در جریان صبحانه کاری پیروز حناچی و مایکل لودویگ؛

تاکید شهرداران تهران و وین بر گسترش همکاری‌ها

تاکید شهرداران تهران و وین بر گسترش همکاری‌ها

شهرداران پایتخت‌های دو کشور ایران و اتریش بر گسترش همه جانبه مناسبات و همکاری‌ها در چارچوب اسناد و موافقتنامه‌های همکاری تاکید کردند.به گزارش ایسنا، بنابر اعلام شهرنوشت، پیروز حناچی - شهردار تهران صبح روز پنجشنبه پس از صرف صبحانه کاری با مایکل لودویگ - شهردار وین که در ساختمان شهرداری پایتخت اتریش برگزار شد، گفت: تهران آماده اجرای سند همکاری میان پایتخت دو کشور است. این سند که خرداد سال ۱۳۹۵ میان شهرداران وقت پایتخت دو کشور به امضاء رسید، بر گسترش همکاری‌ها در زمینه‌ توسعه و برنامه‌ریزی شهری، حمل و نقل عمومی، مدیریت ضایعات، کارآیی انرژی، گردشگری، فرهنگ و اقتصاد نظارت دارد.

حناچی با اشاره به اینکه تحریم‌ها در حوزه دولت‌ها است، حضور فعال و جدی شرکت‌های اتریشی را در پروژه‌های عمران شهری تهران از جمله مترو، بازسازی بافت فرسوده، کسب و کارهای نوین، انرژی‌های پاک، مدیریت پسماند، حمل و نقل ترافیک مورد تاکید قرار داد.

شهردار تهران همچنین با اشاره به روابط تاریخی و دیرینه میان دو کشور، روند مناسبات فیمابین را مثبت ارزیابی و تصریح کرد: ایران به گسترش همه جانبه روابط با اتریش علاقمند است.

حناچی سپس از همتای اتریشی خود دعوت کرد تا در چارچوب گسترش مناسبات، پیوندها و همکاری‌ها به تهران سفر کند.

شهردار وین هم طی سخنانی پایتخت ایران را شهری بزرگ، تاریخی و مهم توصیف و بر لزوم گسترش همکاری‌های دو طرف تاکید کرد.

وی با بیان اینکه تحریم‌ها راه حل نیست، افزود: همکاری در سطح فعالیت‌ها و پروژه‌های شهری می‌تواند فضای مناسبی را برای توسعه همکاری‌های سیاسی به‌ وجود آورد.
کد N2240709

وبگردی