آفتاب

دیدار ظریف و لودریان ارتباطی به نشست جی ۷ نداشت/ باید از هر فرصتی برای حل تنش‌ها استفاده کرد

دیدار ظریف و لودریان ارتباطی به نشست جی ۷ نداشت/ باید از هر فرصتی برای حل تنش‌ها استفاده کرد

صدراعظم آلمان گفت: باید از هر فرصتی برای حل و فصل تنش‌ها بین ایالات متحده و ایران استفاده کرد

به گزارش ایلنا به نقلاز رویترز، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان امروز -یکشنبه- در حاشیه اجلاس گروه هفت گفت: مذاکرات بین وزرای امور خارجه ایران و فرانسه یک اتفاق جانبی و موازی برای نشست جی ۷ بوده و ارتباطی به این نشست نداشته است.
وی با بیان اینکه و باید از هر فرصتی برای حل و فصل تنش‌ها بین ایالات متحده و ایران استفاده کرد، گفت: در مدت کوتاهی اطلاع داده شد که محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران برای مذاکره وارد بیاریتز می‌شود.
مرکل به خبرنگاران گفت: «ما باید راهی برای کاهش تنش‌ها پیدا کنیم - در غیر این صورت باید نگران باشیم که ایران در ماه سپتامبر خارج از تعهدات خود در توافق هسته‌ای عمل کند.»
وی گفت که فقط در مدت کوتاهی اطلاع داده شده بود که محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران برای مذاکره در بیاریتز وارد می شود.
پیش از این و در حالیکه خبرگزاری فرانسه از فرود یک فروند هواپیمای ایرانی در شهر «بیاریتز» فرانسه، محل برگزاری اجلاس سران گروه هفت خبر داده بود، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با تایید این خبر در توئیتر خود نوشت:
«به دعوت لودریان وزیر امور خارجه فرانسه، دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان برای ادامه رایزنی ها درخصوص ابتکارات اخیر میان روسای جمهور ایران و فرانسه، وارد شهر بیاریتز محل برگزاری اجلاس سران گروه هفت شد.
در این سفر با هیات آمریکایی ملاقات یا مذاکره‌ای صورت نخواهد گرفت.»
موسوی این را هم گفت که ظریف امشب با ترک فرانسه به تهران بازمی‌گردد.
کد N2233661

وبگردی