آفتاب

جی‌میل هوشمندانه اصلاح می‌کند

جی‌میل هوشمندانه اصلاح می‌کند

به تازگی قابلیت و امکانات جدیدی به سرویس پست الکترونیک جی‌میل افزوده شده است تا به صورت خودکار اشتباهات املایی و دستوری را تشخیص داده و اصلاح کند.

به گزارش ایسنا، به نظر می‌رسد که گوگل به عنوان شرکت توسعه‌دهنده سرویس پست الکترونیک جی‌میل تصمیم گرفته است تا قابلیت‌های مبتنی بر فناوری هوش مصنوعی را به پلت‌فرم جی‌میل خود اضافه کند و بدین ترتیب اشتباهات املایی و دستوری که کاربران در متون نوشتاری خود ثبت کرده‌اند را به صورت اتوماتیک شناسایی و اصلاح کند.

با اینکه سرویس‌هایی نظیر گرامرلی همواره در تلاش بودند تا کیفیت متون نوشتاری کاربران را در فضای مجازی بهبود ببخشند، اما حالا گوگل به نظر می‌رسد که می‌خواهد قابلیت و امکانات جدیدی را به جی‌میل اضافه کند تا کاربران بتوانند به راحتی و سهولت بیشتری اشتباهات خود را اصلاح کنند.

گوگل با انتشار گزارش و بیانیه جدیدی اعلام کرده است که کاربران با تایپ کاراکترهای متنی و پس از اتمام نوشتن کلمات و جملات موردنظر، از سوی هوش مصنوعی گوگل پیشنهاداتی را به صورت خودکار دریافت می‌کنند که به تشخیص سریع اشتباهات املایی و دستوری  و همچنین اصلاح عبارات نادرستی که کیفیت متن نوشته شده کاربران را پایین می‌آورد، کمک بسزایی می‌کند.  

کارشناسان بر این باورند که گوگل به سرعت در تلاش است تا با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین همچون هوش مصنوعی، امکانات و قابلیت‌های جدید و منحصر بفردی را به پلت‌فرم سرویس پست الکترونیک جیمیل اضافه کند و بدین ترتیب گوی رقابت را از سایر سرویس‌های پست الکترونیک در جهان برباید.  
کد N2233335

وبگردی