آفتاب

ویشکا آسایش در نقش اصلی فیلم «گورکن»

ویشکا آسایش در نقش اصلی فیلم «گورکن»

با صدور پروانه ساخت فیلم سینمایی «گورکن»، فیلمبرداری این فیلم به کارگردانی کاظم ملایی و تهیه‌کنندگی سینا سعیدیان به‌زودی آغاز می‌شود.

به گزارش ایسنا، این فیلم که دومین ساخته ملایی پس از فیلم «کوپال» به حساب می‌آید روزهای پایانی پیش‌تولید خود را پشت سر می‌گذارد. تاکنون ویشکا آسایش نخستین بازیگری است که بنا بر اعلام، حضورش در این فیلم با نقشی متفاوت قطعی شده است. «گورکن» اولین فیلمی است که آسایش در سال ۹۸ جلو دوربینش می‌رود.

آن‌گونه که اعلام شده، «کوپال» اولین ساخته‌ کاظم ملایی است که بهار سال گذشته در گروه هنر و تجربه اکران شد و تاکنون در بخش مسابقه‌ بیش از ۷۰ جشنواره‌ خارجی به نمایش درآمده و در فستیوال‌هایی چون «ششمین جشنواره‌ براشوف کانادا»، «سی و چهارمین جشنواره‌ بوگوتای کلمبیا»، «بیست و ششمین جشنواره‌ برکلی آمریکا»، «دوازدهمین جشنواره‌ همیلتون کانادا»، «هفتمین جشنواره‌ ویاوگای آمریکا»، «سیزدهمین جشنواره‌ هانتینگتون بیچ آمریکا»، «پنجمین جشنواره‌ی هنرهای زیبای آمریکا» و ... جایزه‌ بهترین فیلم را دریافت کرده است.

همچنین سینا سعیدیان، تهیه‌کننده «گورکن» نیز پیش‌تر در فیلم‌های «شَنِل» و «بنفشه آفریقایی» به عنوان مجری طرح حضور داشته و تهیه‌کننده «اینجا کسی نمی‌میرد» بوده است.

فیلم «گورکن» چند بازیگر مطرح دیگر دارد که طی روزهای آینده معرفی می‌شوند. پیش بینی می‌شود نخستین نمایش فیلم در سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر باشد.
کد N2232148

وبگردی