آفتاب

«رستا» به گالری کاما می‌آید

«رستا» به گالری کاما می‌آید

فاطمه دیواندری در تازه‌ترین مجموعه نقاشی خود با عنوان«رستا» آثاری را در گالری کاما به نمایش درمی‌آورد.

به گزارش ایلنا، نمایشگاه آثار نقاشی فاطمه دیواندری با عنوان «رستا» از روز جمعه ۲ شهریور در گالری کاما برپا می‌شود.

در این نمایشگاه ۱۳ اثر  نقاشی از این هنرمند با تکنیک اکرلیک به نمایش درمی‌آید.

فاطمه دیواندری این آثار را در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹  و تحت تاثیر سفری که به قونیه داشت خلق کرده است.

او درباره آثار این نمایشگاه می‌گوید: هدفم از انتخاب عنوان «رستا» برای این مجموعه رهایی ام درزمان خلق این آثار بود؛ دراین ۲۳ سالی که نقاشی می‌کشم مدت زیادی درگیر مبانی و قید و بندهای این هنر بودم اما دراین مجموعه از هرچه بند بود آزاد شدم و هرآنچه در لحظه به سراغم آمد را پاسخ گفتم و دنیای جدیدی را تجربه کردم این مجموعه به من آموخت گنج حضور معجزه می‌کند و رستگاری و رهائی را هدیه می‌کند‌؛ این طی طریق تجربه نابی بود.

فاطمه دیواندری متولد سال ۱۳۳۸ در سبزواراست و نقاشی را از ۳۶ سالگی در حالی که در جایگاه مادری سه فرزند قرار داشته آغاز کرد؛ او که فرزند بزرگ خانواده بود به واسطه وجود خواهران و برادرانش که نقاشی می‌کشیدند با نقاشی آشنا بود. به همین واسطه و علاقه وجودی‌اش به ادبیات، عرفان، شعر، تاریخ، فلسفه و سال‌ها تحقیق و آشنایی با این عرصه‌ها، باز هم در نهاد خود خلاء اتفاقی را حس می‌کرد تا جایی که با انگیزه‌ای درونی و کششی وافر، به کلاس‌های استاد مهرگان رفت و در آنجا آنچه ناپیدا بود پیدا شد وگمگشته سال‌های دور را یافت؛ این هنرمند تاکنون در نمایشگاه های گروهی و انفرادی در خارج از کشور شرکت کرده است.

نمایشگاه «رستا» از ۲ تا ۷ شهریور در گالری کاما برپاست، علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند به خیابان پاسداران، گلستان دهم، پلاک ۴۴ طبقه دوم مراجعه کنند.
کد N2231206

وبگردی