آفتاب

ظاهر متفاوت کارگردان سینما روی آنتن زنده

ظاهر متفاوت کارگردان سینما روی آنتن زنده

پرویز شیخ‌طادی امروز با ظاهری متفاوت روی آنتن زنده شبکه سه ظاهر شد و در حالی که لباس بختیاری پوشیده بود، از سریال «بانوی سردار» گفت.به گزارش ایسنا، این کارگردان سینما و تلویزیون که در برنامه «سلام صبح بخیر» حاضر شده بود، در ابتدا درباره لباس خود توضیح داد: این لباس در بختیاری‌ها لباس صداقت است و لرها به شفافیت و صداقت در کشور معروف هستند. من هم این لباس را پوشیدم تا صادق و شفاف شوم. برایم باعث افتخار است و سلیقه‌ام لباس‌های اقوام کشور است و خیلی با کلاه فرانسوی که سرمان می‌گذاریم میانه‌ای نداریم و با تاج بختیاری راحت‌ترم.

این کارگردان ادامه داد: «بانوی سردار» یک اثر بسیار پرزحمت و پرکار بود و با عوامل بسیار مظلوم و حرفه‌ای آن را ساختیم و درباره زندگینامه بانوی بزرگ بختیاری بی بی مریم بختیاری است که از مفاخر کشور ما و یک چهره ملی است. مرور زندگی او ۱۲۰ قسمت سریال می‌خواست و ما فقط برشی از زندگی او را در «بانوی سردار» که از امشب روی آنتن می رود، به نمایش گذاشتیم.

پانته آ سیروس، بازیگر نقش بی بی مریم نیز که با لباس خاص نقش خود به استودیو آمده بود، در سخنانی گفت: این روزها از بی بی مریم خیلی صحبت شده و در قصه هم به او می‌پردازیم؛ البته هیچ کس به جز اقوام بختیاری بی بی مریم را نمی‌شناخت و هنوز هم مردم او را نمی‌شناسند. من هم قبل از سریال او را نمی‌شناختم و خوشحالم سریال ساخته و این اسطوره معرفی شد.

وی افزود: به عنوان کسی که برای اولین بار در سریال تاریخی بازی می کرد اتفاقاتی که در سریال افتاد به شدت برای من منحصر به فرد بود و تجربه متفاوت و عجیبی به حساب می آمد. همه بازیگرانی که در آثار جنگی و تاریخی بازی می کنند تجربه متفاوتی نسبت به بازیگران آپارتمانی دارند.

در ادامه شیخ طادی در معرفی سریال «بانوی سردار» اظهار کرد: این مجموعه مقطع بسیار کوتاه و برشی کوچک از فرازهای اخلاقی و تربیتی و مبارزاتی بی بی مریم بختیاری است. این کار مستند نیست و نمی توانیم بگوییم مو به مو با تاریخ همخوانی دارد در بسیاری از حوزه‌ها ما کمبود داشتیم و نمی توانستیم اجرا کنیم.

وی یادآور شد: بعد از پخش استانی، ما مدام تماس داریم و مردم بابت پخش این اثر قدرشناسی می کنند. من هم شرمنده آنها هستم و امیدوارم بتوانیم در یک مجموعه پربار و گسترده تر همه جوانب زندگی او را به تصویر بکشیم.

برنامه صبحگاهی «سلام صبح بخیر» به تهیه کنندگی ابوالفضل صفری شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت ۷ تا ۹:۳۰ از شبکه سه سیما روی آنتن می رود.
کد N2230658

وبگردی