آفتاب

عیدانه‎های سیما در غدیر خم | تلویزیون در عید امامت و ولایت چه برنامه‌هایی دارد؟

عیدانه‎های سیما در غدیر خم | تلویزیون در عید امامت و ولایت چه برنامه‌هایی دارد؟

به مناسبت عید سعید غدیر خم، شبکه‌های سیما با پخش برنامه‌های متنوعی میهمان خانه‌ ایرانیان می‌شوند.

باشگاه خبرنگاران جوان: به مناسبت عید سعید غدیر، شبکه‌های سیما با پخش برنامه‌هایی همچون جنگ‎های شاد، انیمیشن «شکرستان»، ارتباط زنده با اماکن مقدس و ... میهمان خانه‌های بینندگان می‌شوند.

شبکه یک سیما


*** ویژه برنامه «چشم روشنی» به تهیه‎کنندگی مقداد مومن‎نژاد است در شب و روز عید سعید غدیر، هر روز ساعت ۱۷:۳۰ به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به صورت زنده پخش می‌شود.


«چشم روشنی» برنامه‎ای عیدانه و شاد است که از بازیگران سریال‌های تلویزیونی، خوانندگان و گروه‌های تواشیح برای حضور در آن دعوت شده است و اجرای این برنامه را پدرام کریمی‌برعهده دارد.


*** برنامه «آفتاب شرقی» به مناسبت روز عید حال و هوای عیدانه خواهد داشت.

****************************************************

شبکه دو سیما


***جُنگ ترکیبی «شب‌های شیدایی» در شب و روز عید غدیر خم ساعت ۱۹:۵۰ با حضور چهره‌های فرهنگی، هنری، ورزشی و با فضایی شاد و جذاب روی آنتن می‌رود.


*** «به وقت شب» با هدف پرداختن به موضوعات اجتماعی و فرهنگی و با حضور اقشار مختلف مردم به صورت ویژه ساعت ۲۳:۳۰ به صورت زنده پخش می‌شود.


*** برنامه معارفی «کوی محبت» دوشنبه شب و سه‎شنبه (۲۸ و ۲۹ مرداد) ویژه عید سعید غدیر خم از نجف اشرف با حضور کارشناسان و اساتید حوزه و دانشگاه، شاعران و ذاکران اهل بیت (ع) تقدیم مخاطبان می‎شود.


*** همچنین «نمادو» به تهیه و پخش گزارش‌های مردمی از سطح شهر در خصوص حال و هوای شهر و مراسم در حال برگزاری عید غدیر و سایر مناسبت‌های دهه ولایت می‌پردازد.

****************************************************

شبکه سه سیما


*** ویژه برنامه «چراغانی» که در ایام دهه ولایت از آنتن شبکه سه پخش می‌شد، در دوشنبه و سه‎شنبه ۲۸ و ۲۹ مرداد، ساعت ۲۳:۳۰ نیز پخش می‌شود. «چراغانی» میزبان کارشناسان دینی، شاعران، هنرمندان در عرصه خوانندگی و بازیگری است. اجرای برنامه بر عهده شهرام شکیبا، رسالت بوذری، نجم الدین شریعتی و محمد خاکساری است.


*** برنامه نهایی «عصر جدید» دوشنبه ۲۸ مرداد، از شبکه سه سیما پخش می‌شود. این برنامه از ساعت ۲۱:۱۵ شروع و تا یک بامداد ادامه دارد. فینال برنامه «عصر جدید» با رقابت ۵ شرکت کننده نهایی دوشنبه ۲۸ مرداد، مصادف با ۱۸ ذی الحجه هم‎زمان با شب عید غدیر از ساعت ۲۱:۳۰ روی آنتن شبکه سه سیما می‌شود. از میان بیش از ۳۰۰ گروه شرکت‎کننده در مسابقه «عصر جدید» محمد زارع (اکربات باز)، پارسا خائف (خواننده)، سعید فتحی روشن (شعبده باز)، فاطمه عبادی (نقاش) و گروه دختران نینجا (رزمی‌کار) به فینال «عصر جدید» راه یافتند.


*** برنامه «سلام صبح بخیر» نیز به صورت ویژه در عید سعید غدیر روی آنتن می‌رود.

****************************************************

شبکه چهار سیما


*** ویژه برنامه زنده تلویزیونی «عقیق» به مناسبت عید سعید غدیر خم امشب (۲۸ مرداد) در دو بخش به روی آنتن شبکه چهار می‎رود. در این برنامه که اجرای آن را احمد شفازاده برعهده دارد در دو بخش در ساعت‎های ۲۰:۳۰ و ۲۲:۳۰ به صورت زنده با بخش‌های متنوع ویژه عید غدیر پخش می‌شود. گفت‎وگو با دکتر معارف در خصوص واقعه غدیرخم و حضور دو گروه تواشیح «الغدیر» و «اسراء» از جمله بخش‌های این ویژه برنامه است.


*** برنامه مناسبتی «صراط» نیز ویژه عید غدیر روز سه‎شنبه ۲۹ مرداد، ساعت ۹ پخش می‌شود. «جمال» عنوان قسمت نمایشی و فیلم کوتاه این برنامه است که در آن محمد ستوده، محمدرضا علی بک و محمد شیشه فروشان در آن ایقفای نقش کرده اند. در خلاصه این بخش نمایشی آمده است: دو جوان که برای آماده سازی حسینیه جهت برگزاری جشن عید غدیر وارد حسینیه می‌شوند با پیرمردی برخورد می‌کنند که سخنانش برای آن‌ها رنگ و بوی دیگری دارد ... در قسمت مستند این قسمت از «صراط» با عبداله رحمانی مدیر اجرایی موکب امام حسین (ع) شهر قهدریجان و حجت اله رحمانی مسئول مرکز تخصصی تفسیر جامعه القران استان اصفهان و روحانی موکب امام حسین (ع) گفت‎وگو شده است. همچنین با حجت‎الاسلام قاسم هاشمی امام جمعه شهر قهدریجان در خصوص عید سعید غدیرخم گفت‎وگو شده است. «صراط» به تهیه‎کنندگی امیرحسین عنایتی در گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما تهیه و تولید می‌شود و محمد ستوده به عنوان مدیر تولید با این مجموعه همکاری می‌کند و موسسه سینمایی فدک فیلم نقش جهان مجری طرح این برنامه است.

****************************************************

شبکه پنج سیما


*** عوامل تولید جنگ شبانه «شب فیروزه‎ای» در نهمین سفر خود به استان همدان (شهر لالجین) می‎روند که اولین برنامه آن‎ها در آستانه عید غدیر روی آنتن می‎رود. این برنامه دارای بخش‎های مختلفی همچون دعوت از هنرمندان و خوانندگان بومی، گزارش از مکان‌های دیدنی و گردشگری، معرفی ظرفیت‎های اقتصادی، میان برنامه و. است. جنگ شبانه «شب فیروزه‎ای» به تهیه‎کنندگی غلامرضا حیدری هر شب، ساعت ۲۱:۳۰ روی آنتن می‌رود.


*** جنگ «غدیر تا غدیر» عنوان ویژه برنامه‌ای از گروه اجتماعی شبکه پنج سیماست که به پوشش تصویری جشن بزرگ عید سعید غدیر، از حرم عبدالعظیم حسنی (ع) می‌پردازد. این جنگ هر شب بعد از نماز مغرب و عشاء در ضلع شرقی حرم با حضور جمعی زیادی از عاشقان و ارادتمندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) برگزار می‌شود و موضوع برنامه وفا به عهد و امانتداری است. این ویژه برنامه هرشب ساعت ۲۲:۲۰ بر روی آنتن می‎رود و دارای بخش‏‎هایی همچون دعوت از کارشناس مذهبی، هنرمند، خواننده، گروه تواشیح، مسابقه و ... است. جنگ «غدیر تا غدیر» با اجرای مهدی آقابیگی و تهیه‎کنندگی مهدی سلگی به مدت ۵ شب از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.


*** برنامه «به خانه بر می‌گردیم» در روز عید سعید غدیر خم، سه‎شنبه ۲۹ مرداد، با حال و هوای این عید وی آنتن شبکه پنج سیما می‎رود. این ویژه برنامه سه‎شنبه ساعت ۱۰:۴۰ روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود. دعوت از هنرمندان، خوانندگان، شاد باشیم، مسابقه و... از بخش‌های این برنامه است. «به خانه بر می‌گردیم» در روز عید با اجرای مجریان این برنامه مهمان خانه مخاطبان می‎شود.


*** برنامه تولیدی «زیر گنبد طلا» کاری از موسسه تصویری آستان قدس رضوی است که در دهه ولایت هر شب ساعت ۲۱ بر روی آنتن شبکه پنج سیما می‎رود. این برنامه از حرم مطهر رضوی با حضور یک کارشناس مذهبی پیرامون موضوع دهه ولایت به مدت ۲۰ دقیقه برای مخاطبان پخش می‌شود.


*** پخش زیارت امین‎الله در روز عید سعید غدیر خم ساعت ۱۲ از دیگر برنامه‌های شبکه پنج سیماست.

****************************************************

شبکه آموزش سیما


*** برنامه «هفت آسمان» کاری است از گروه آموزش‌های عمومی‌با موضوع بهترین پدر با حضور کارشناسانی از جمله حجت‎الاسلام‎والمسلمین فقیهی از شبکه آموزش سیما پخش می‌شود. «هفت آسمان» به تهیه‎کنندگی سیدمحمد حسین رسولی محلاتی و با اجرای حجت‎الاسلام فضل اللهی، سه‎شنبه ساعت ۱۵ روی آنتن می‎رود.


*** ویژه برنامه «کی میاد ستاره چینی» ویژه عید غدیر خم از گروه آموزش‌های عمومی است که در جمع خانواده گرم و صمیمی غلامی از شهر دیزیچه در استان اصفهان پخش می‌شود. در این برنامه در یک فضای بسیار شاد و مفرح به معرفی خانواده غلامی، روابط و تعاملات خانوادگیشان و آداب و رسوم این خانواده بزرگ می‌پردازد. معرفی صنایع دستی و هنر‌های بانوان این خانواده از بخش‎های دیگر این برنامه است. «کی میاد ستاره چینی» امشب ساعت ۲۲ و بازپخش آن سه‎شنبه ساعت ۱۸:۴۵ از شبکه آموزش پخش می‌شود.


*** برنامه «صبحی دیگر» ویژه عید غدیر خم با حضور مهمانان ویژه از جمله محمد اصفهانی خواننده، یوسف تیموری بازیگر و رحمت الله تار تار خواننده روی آنتن می‎رود. این برنامه به تهیه‎کنندگی سید رامین موسوی ملکی و با اجرای نیما کرمی ساعت ۹ پخش می‌شود.

****************************************************

شبکه قرآن و معارف سیما


*** «شمیم ولایت» عنوان ویژه این شبکه در شب و روز عید سعید غدیر می‌باشد که با کارشناسی حجت‎الاسلام‎‌والمسلمین عظیمی و مدیحه سرایی مادحین اهل بیت از نجف اشرف به‎صورت زنده و مستقیم تقدیم مخاطبان می‎شود. «شمیم ولایت» در شب عید سعید غدیر خم از ساعت ۲۱ به مدت ۱۲۰ دقیقه و در روز عید غدیر خم در دو نوبت و در ساعت‎های ۱۲ و ۲۱ به مدت ۶۰ دقیقه با اجرای سید کمال هاشم‎زاده، روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می‎رود.


*** «ویژه برنامه عید سعید غدیر خم» نیز در روز عید در ۲ نوبت و در ساعت‎های ۱۰:۳۰ و ۱۵ (هر برنامه به مدت ۹۰ دقیقه) با حضور کارشناسان و میهمانان ویژه و بخش‎های مختلف از جمله کلام بزرگان، نماهنگ‌ها و کلیپ‌های ویژه عید و... با اجرای مهدی صفری و مهدی آقابیکی به‎صورت زنده در جدول پخش این شبکه قرار گرفته است.


*** پوشش زنده مراسم پیاده روی «کاروان شادی» در روز عید بزرگ غدیر که از حرم مطهر کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) آغاز و به مسجد بزرگ جمکران ختم می‌شود نیز از دیگر تدارکات این شبکه در این روز است. این مراسم از ساعت ۱۶:۳۰ آغاز و تا قبل از اذان مغرب ادامه دارد. مراسم تجدید بیعت با امام زمان (عج) باتلاش حجت‎الاسلام میرزامحمدی و مولودی‎خوانی مداحان اهل بیت (ع) از دیگر بخش‎های این برنامه است.


*** گفت‎وگوی متفاوت حسن سلطانی مجری معارفی تلویزیون با آیت‎الله علوی گرگانی درباره عید غدیر و فضیلت‎های امیرالمومنین علی (ع) با عنوان «ترنم دیدار» از ساعت ۱۰ صبح روز عید غدیر پخش می‎شود.


*** پوشش زنده مراسم خطبه خوانی غدیر خم از ساعت ۱۳:۳۰ و دعای ندبه با نوای حاج مرتضی طاهری در ساعت ۷:۱۵، سخنرانی علما در ساعت ۱۴:۳۰ و دعای توسل با نوای حاج مهدی میرداماد، در ساعت ۲۰:۳۰ از دیگر تدارک این شبکه در روز عید غدیرخم است.

****************************************************

شبکه امید


*** ویژه برنامه «جشن طلوع امید» با اجرای مسعود روشن‎پژوه از ساعت ۲۰:۳۰ از این شبکه پخش می‎شود. جشن «طلوع امید» میزبان گروه‌های مختلف نوجوانان همراه با برنامه‌های متنوع ویژه این گروه سنی است. از جمله این برنامه‌ها می‌توان به دعوت از شرکت‎کنندگان برنامه عصر جدید، استندآپ کمدی، آزمایش‌های علمی‌بزرگ و جذاب، مسابقات مختلف استیجی و میدانی و ... اشاره کرد.

****************************************************

شبکه نمایش


*** جشن عید غدیر همراه با چهره ماندگار سینمای ایران و مرور آثار کمدین محبوب در شبکه نمایش گرامی داشته می‌شود. این شبکه این هفته نیز با فیلم‎های جذاب، مرور آثار و یادبود نخستین سالگرد آقای بازیگر، مهمان خانه‌ها می‌شود.


*** در بخش فیلم‎های جدید و جذاب ساعت ۲۳ فیلم سینمایی «آسمان خراش» محصول ۲۰۱۸ در دوشنبه ۲۸ مرداد ماه از این شبکه پخش می‌شوند.


*** این هفته در بخش مرور پرونده کاری بازیگران، فیلم‌هایی از جواد رضویان، بازیگر سینمای کمدی از این شبکه پخش شد که «اخلاقتو خوب کن» و «شاخه گلی برای عروس» دوشنبه و سه‎شنبه ۲۸ و ۲۹ مرداد ساعت ۲۱ پخش می‌شود.

****************************************************

شبکه نسیم


*** «شکرستان» به تهیه‎کنندگی سید مسعود صفوی در شب و روز عید غدیر، ساعت ۲۲:۳۰ از شبکه نسیم پخش می‎شود. این مجموعه پویانمایی با بیش از ۱۸۰ شخصیت؛ داستان‌هایی را در یک شهر قدیمی و خیالی روایت می‌کند.

****************************************************

شبکه افق


*** «بیعت آسمانی» ویژه برنامه عید غدیر خم دوشنبه شب از شبکه افق پخش می‎شود. این برنامه به تهیه‌کنندگی روح‎الله محقق راد، شب عید غدیر و به مدت حدود دو ساعت روی آنتن می‌رود و بخش‌های مختلفی برای آن در نظر گرفته شده است. جُنگ تلویزیونی «بیعت آسمانی» با اجرای مهران رجبی، شامل گفتگو با میهمانانی از ایران و سایر کشورها، اجرای سرود و میان برنامه‌های گوناگون با محور اهمیت و جایگاه غدیر است. از جمله میهمانان این برنامه می‌توان به دکتر فخر روحانی اشاره کرد که موضوع گفتگو با او، بیان زندگینامه علامه امینی است؛ علامه امینی یکی از علمای بزرگ معاصر به شمار می‌رود و اثر سترگ او یعنی «الغدیر» بزرگ‌ترین مرجع شناخت غدیر و احادیث مربوط به این واقعه مهم تاریخی و دینی است.


*** مجموعه مستند «در امتداد غدیر» روایتی از زندگی و فعالیت‌های شیعیان شهر‌های مختلف اروپا ساعت ۲۰:۳۰ پخش می‌شود.


*** مستند «ضیافت علوی» روایتی از بزرگداشت این عید بزرگ اسلامی و برپایی سفره‌های اطعام به مناسبت عید غدیر، سه‌شنبه ۲۹ مرداد ساعت ۲۳ روی آنتن می‎رود.


***مستند «ود» درباره علامه امینی نویسنده کتاب الغدیر، سه‎شنبه ۲۹ مرداد ساعت ۲۲ پخش می‌شود.

****************************************************

شبکه سلامت


*** به مناسبت ولایت علی بن ابی طالب (ع) برنامه «ایران فعال» با دعوت از سلبریتی‌های دنیای ورزش به خانه بینندگان خود می‎رود و زمینه‌های پهلوانی در دنیای ورزش حرفه‎ای را به چالش می‌کشد. در بخش دیگری از آن، برنامه سازان سراغ ورزش زورخانه‎ای به عنوان نمادی از ورزش پهلوانی و عشق به ولایت می‎روند و دنیای پهلوانان زورخانه‌ها را به نمایش درمی‎آورند. طراحی دومینویی با مضمون مرتبط با این روز باتلاش انجمن دومینوی کشور از دیگر بخش‎های «ایران فعال» است.


*** تامین برنامه شبکه سلامت نیز با هدف ایجاد نشاط و شادی در بزرگ‎ترین عید شیعیان جهان بسته‌های متنوعی شامل وله و اینفوگرافی طراحی کرده و در آن پیام‌هایی مرتبط با این روز فرخنده روی آنتن می‎فرستد.


*** کلیپ «خاک آشنا» با صدای خشایار اعتمادی برنامه دیگری است که تامین برنامه برای این روز در نظر گرفته است.


*** «عید آقایی» با هم نوایی گروه الغدیر تهران و با سرایش احسان جاودان نیز کاری دیدنی در عید ولایت است.


*** «همین امروز، همین امشب» به عنوان برنامه‎ام سی شبکه نیز در پارت‎های متعدد با پخش موسیقی، کلیپ، وله، نماآوا و... لحظاتی شاد را برای بینندگان شبکه فراهم می‌کند.

****************************************************

مرکز صبا


*** مرکز صبا، پویانمایی «سیمای خورشید ۳» در ۱۰ دقیقه، کلیپ «غدیر» در ۶ دقیقه، «قصه نجف» در ۵ دقیقه، «طلایه» در ۱۹ دقیقه و سرود «علی آقامه» را در ۶ دقیقه در روز عید سعید غدیر خم برای نمایش از شبکه‌های مختلف سیما پیشنهاد و برای شبکه‌ها ارسال کرده است.
کد N2230496

وبگردی