آفتاب
یادداشت عضو شورای سیاسی انصارالله پس از بازگشت از تهران

"این ایرانی است که من آن را شناختم"

"این ایرانی است که من آن را شناختم"

یکی از اعضای شورای سیاسی انصارالله یمن که اخیرا همراه هیات این جنبش به تهران سفر کرده بود پس از بازگشت به کشورش یادداشتی در رابطه با این سفر و جایگاه جمهوری اسلامی ایران منتشر کرد.به گزارش ایسنا، عبدالملک العجری، عضو شورای سیاسی انصارالله یمن در یادداشتی تحت عنوان " این ایرانی است که من شناختم" که سایت شبکه المسیره آن را منتشر کرد نوشت: ایران بیشتر از هر کشور دیگری در کنار یمن ایستاد و از آن حمایت کرد و جنایت های وحشیانه و تحریم ظالمانه کشورهای متجاوز را محکوم کرد. ایران بیشتر از هر کشور دیگری از راه حل سیاسی برای حل بحران یمن حمایت کرد همانگونه که در ماه های اول جنگ پیشنهادی بر اساس چهار اصل برای ایجاد راه حل سیاسی در یمن مطرح کرد. ایران از رهبری آن گرفته تا ریاست جمهوری و همچنین وزارت خارجه بر وحدت و استقلال یمن تاکید کردند و در برابر هر چیزی که وحدت، حاکمیت و استقلال یمن را تهدید می‌کند، ایستاده‌اند.

در ادامه این یادداشت آمده است: ایران هیچگاه در امور داخلی یمن دخالت نکرده است و هیچگاه سعی نکرد که دیدگاه های خود را بر تصمیمات داخلی یمن تحمیل کند و مقام معظم رهبری از طرف شخص خود و دولتش به ما تاکید کرد که مشکلات یمن باید از طریق گفت وگوی یمنی-یمنی و به دور از دخالت ها و دیکته های خارجی حل شود. ایران بیشتر از هر کشور دیگری به دوستان و هم پیمانان خود احترام می گذارد و با شایستگی و دوستی کامل با آن ها تعامل می کند. با توجه به چیزی که من از ایران شناختم و از طریق دیدارهای مکرری که با مسئولان آن داشتیم هیچگاه حس نکردم که این کشور به دنبال دیکته کردن خواسته‌های خود به ما و یا دیگر دوستان و هم پیمانان و یا سرسپرده کردن ما باشند.

عبدالملک العجری که اخیرا همراه هیات انصارالله به تهران سفر کرده می‌نویسد: در تمام دیدارهایی که با مسئولان ایرانی و مسئولان وزارت خارجه داشتیم بیشترین جمله ای که تکرار شد این بود که "دیدگاه های شما در رابطه با راه حل سیاسی چیست و ما چگونه می توانیم در این مساله به شما کمک کنیم؟" و هیچگاه حتی به اشتباه جمله " از شما می خواهیم" یا " شما باید ..." را نشنیدم.

این مسئول یمنی می گوید که ایران برخلاف برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس اگر کار نیکی انجام دهد با منت گذاشتن و اذیت کردن کار خود را تباه نمی کند. ایران بیشتر از هر کشور دیگری از مساله فلسطین حمایت می کند و در برابر سلطه گری آمریکا می ایستد و به خاطر این مواضع خود که مهم ترین مسئله جهان عرب است هزینه هنگفتی پرداخت می کند.

وی می افزاید: ایران بارها آمادگی خود را برای امضای معاهده "عدم تعرض " به همسایگان و همچنین همکاری مشترک به آنها برای حمایت از امنیت خلیج(فارس) و منطقه به دور از حضور نیروهای بیگانه اعلام کرده و به طور مداوم تاکید می کند که حفظ امنیت خلیج فارس و منطقه برعهده کشورهای ساحلی آن است. این ایران است که گروه تروریستی داعش در منطقه را شکست داد و حقیقتا در برابر تروریسمی که آمریکایی ها و هم پیمانان آن ها برای ایجاد هرج و مرج از آن بهره می گیرند ایستادگی می کند.

در ادامه این یادداشت آمده است: این ایرانی است که من شناختم و شواهد زیادی برای اثبات این مساله وجود دارد، پس چرا سفر به آن کشور و یا ایجاد ارتباط با آن را شیطنت می دانید؟ ایران می گوید که دشمن ما و شما اسرائیل است و حتی از یک نفر از آن ها نشنیدم که بگوید با عربستان و یا هر کشور عربی و اسلامی دیگری دشمنی کنید پس چرا می خواهید به جای اسرائیل با آنها دشمنی کنید؟ ایران یک کشور اسلامی است و قانون اساسی یمن و نتایج گفت گوهای ملی یمن به منظور تحقق منافع خود نه منافع آمریکا یا عربستان و یا هر کشور دیگر، بر این مساله تاکید دارد که روابط خود با کشورهای عربی و اسلامی را گسترش دهیم پس چرا می خواهید با ایران قطع رابطه کنیم؟

به گزارش ایسنا، هفته گذشته هیأتی از جنبش انصارالله یمن به ریاست محمد عبدالسلام، سخنگوی این جنبشبه تهران آمد و با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کرد و نامه آقای سیدعبدالملک بدرالدین رهبر جنبش انصارالله تقدیم ایشان شد.

رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار با تمجید از ایمان، ایستادگی، هوشمندی و روحیه جهادی مردم یمن در برابر یک تجاوز وحشیانه و گسترده، تأکید کردند: هر ملت مؤمنی که به خدای متعال ایمان و به وعده الهی اعتقاد داشته باشد، قطعاً پیروز خواهد شد و بر همین اساس بدون شک پیروزی با ملت مظلوم و مجاهد یمن خواهد بود.

انتهای پیام
کد N2230184

وبگردی