ذوب‌آهن به دنبال تکرار شیرین تاریخ

لیگ قهرمانان آسیا , یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا,ذوب آهن و الاتحاد عربستان ,دیدار ذوب آهن و الاتحاد عربستان ,

تنها نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا امشب می تواند به مرحله بعدی این رقابت ها صعود کند.

خبرآنلاین: ذوب آهن ایران که هفته گذشته در دور رفت مرحله یک هشتم نهایی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا با نتیجه 2-1 مقابل میزبان خود،تیم الاتحاد عربستان تن به شکست داد،امشب این فرصت را دارد تا در دیدار برگشت با کسب بردی حداقلی با نتیجه 1-0 به جمع هشت تیم برتر آسیا صعود کند. اتفاقی که ذوب پیش از این مقابل الاتحاد تجربه کرده و حالا همه امیدوارند که شاگردان منصوریان یک بار دیگر بتوانند تاریخ را تکرار کنند. به بهانه بازی حساس امشب ذوب آهن و الاتحاد مروری داشته ایم بر تاریخچه نسبتا کوتاه بازی های این دو تیم در لیگ قهرمانان آسیا:

سال 2010 سالی به یادماندنی برای ذوب آهن در لیگ قهرمانان آسیا بود. سالی که آن ها توانستند به فینال این رقابت ها برسند و در نهایت به سکوی دومی این مسابقات قناعت کنند. ذوب آهن در آن فصل، در گروه B لیگ قهرمانان، با تیم الاتحاد عربستان همگروه بود و این دو تیم آن جا برای اولین بار در مقابل هم صف آرایی کردند.


در آن سال هنوز تیم های ایرانی و عربستانی برای مسابقه دادن با هم به کشور یکدیگر سفر می کردند و ذوبی ها برای انجام بازی رفت راهی جده شدند. و در حالی که نیمه اول را با دو گل به میزبان قدرتمند خود واگذار کرده بوند، در نیمه دوم توانستند با گل های اسماعیل فرهادی و محمد قاضی، با کامبکی به یاد ماندنی یک امتیاز ارزشمند از خاک عربستان بگیرند و از شکست مقابل الاتحاد بگریزند. در دیدار برگشت هم در ورزشگاه فولادشهر،شاگردان منصور ابراهیم زاده توانستند با تک گل محمدرضا خلعتبری از سد یکی از غول های فوتبال عربستان بگذرند و در نهایت به عنوان تیم اول گروهی راهی مرحله بعد شوند.الاتحاد هم با قرار گرفتن در جایگاه سوم گروه،از رقابت ها حذف شد.

پس از 9 سال،فوتبال یک بار دیگر این دو تیم را مقابل هم قرار داده اما سیاست مانع از آن شده که ذوب و اتحاد در استادیوم های اختصاصی خود از یک دیگر پذیرایی کنند. دوشنبه هفته گذشته در امارات دو تیم به میزبانی نماینده عربستان سعودی به مصاف هم رفتند و در نهایت ذوب آهن ایران علی رغم شروع خوبی که در این مسابقه داشت و توانست با گل فوق العاده قاسم حدادی فر از حریفش پیش بیفتد، در نهایت با نتیجه 2-1 بازنده شد تا حالا کار سخت تری برای صعود به یک چهارم نهایی داشته باشد. کار سختی که البته اصلا نشدنی نیست. ذوب آهن در دور گروهی ثابت کرد که تیم کامبک هاست و جوانان با انگیزه و تکنیکی علی منصوریان حالا این شانس را دارند تا با زدن یک گل به حریف خود،عملا همه چیز را به مساوی بکشند و بتوانند با بهره گیری از تک گل ارزشمندی که در زمین حریف به ثمر رسانده اند،جشن صعود به مرحله بعدی را بگیرند و پرچم ایران را در لیگ قهرمانان آسیا یک تنه بالا نگه دارند.برنده دیدار امشب در یک چهارم نهایی به مصاف برنده دیدار تیم های الهلال و الاهلی عربستان خواهد رفت که با توجه به نتیجه رقم خورده در دیدار رفت این دو تیم،به احتمال قوی الهلال انتظار برنده بازی امشب را خواهد کشید. برنده ای که امیدواریم به رنگ سبز باشد.
کد N2225979