ارائه پيشنهادهايي براي تدوين سند موسيقي

سند موسيقي, وزارت ارشاد, دفتر موسيقي, خانه موسيقي

جلسه کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره سند موسیقی با حضور معاون امور هنری وزارت رهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای کمیسیون برگزار شد.


به گزارش آفتاب، در این جلسه، پیش‌نویس سند موسیقی مرور شد و سیدمجتبی حسینی - معاون امور هنری وزارت ارشاد -، محمد الله یاری - مدیرکل دفتر موسیقی - و اعضای کمیسیون نظرها و پیشنهادهای خود را درباره پیش‌نویس سند موسیقی طرح کردند و مقرر شد پس از جمع‌بندی نظرات، سند تدوین و نهایی و برای بررسی و تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شود.
محمدحسین ایمانی خوشخو - رییس کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی - نیز در این جلسه گفت: امیدواریم با تصویب سند موسیقی ناهماهنگی‌هایی که در این حوزه وجود دارد، برطرف شود.
سیدمجتبی حسینی - معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی - در این جلسه با اشاره به جشنواره‌زدگی در هنر گفت: یکی از آسیب‌های امروز هنر، جشنواره‌زدگی و تعدد جشنواره‌هاست، اما در میان این جشنواره‌های فراوان، رویدادها و جشنواره‌هایی هستند که بسیار اهمیت دارند و برای هنر مؤثرند. جشنواره ملی موسیقی جوان یکی از این جشنواره‌هاست که در سه بخش موسیقی نواحی، موسیقی ردیف دستگاهی و موسیقی کلاسیک است و بیش از 100 هنرمند و استاد شاخص داور جشنواره هستند. حضور حدود 800 جوان در این جشنواره نشان می‌دهد فردای موسیقی روشن و درخشان است. جشنواره هنرهای تجسمی جوانان نیز از جمله این رویدادهاست که به‌صورت کارگاهی با حضور هنرمندان جوان کشور برگزار می‌شود و از رویدادهایی است که به آینده هنر ارتباط دارد.
نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیین سنتی نیز از جشنواره‌هایی است که به آیین‌های نمایشی بومی و ایرانی می‌پردازد و رویدادی است که با محور هویت فرهنگی برگزار می‌شود. این سه جشنواره در مرداد و شهریورماه امسال برگزار می‌شوند و از جمله مهمترین جشنواره‌های هنری هستند.
حمیدرضا نوربخش - مدیرعامل خانه موسیقی - نیز در این جلسه گفت: جشنواره ملی موسیقی جوان از جدی‌ترین و معتبرترین جشنواره‌هاست و از مهمترین رویدادهای استعدادیابی است.
در این جلسه، مدیر مرکز موسیقی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز حضور داشت.


محمد پیروزرام

کد N2225701