آفتاب

پنج ساحل برتر گرجستان در حاشیه دریای سیاه

پنج ساحل برتر گرجستان در حاشیه دریای سیاه

بسیاری از تازه واردان ممکن است از این واقعیت شوکه شوند که اکثر خط های ساحلی کشور گرجستان صخره ای هستند (با سنگریزه های بزرگ) که به همراه داشتن کفش یا دمپایی مناسب و حتی شاید یک تشک یوگا را ضروری می سازند!

سواحل صخره ای همچنین دارای شیب های تندی از خط آب می باشند که غالباً به اندازه کافی عمیق می شوند تا فقط با 10 تا 15  قدم دور شدن از ساحل کاملاً شما را تحت پوشش خود قرار دهند. این آب ها شوری زیادی ندارند و همین امر شنا کردن و آبتنی در این منطقه را به یک لذت واقعی تبدیل می کنند. شنا کردن در این مناطق نیز کاملاً بی خطر است زیرا تنها موجود دریایی که باید مراقب آن باشید، عروس های دریایی زیبا هستند که آن ها نیز گاه به گاه در این مناطق ظاهر می شوند. اگر احساس می کنید که تمایلی به آغاز تعطیلات خود با سواحل سنگلاخی ندارید، خوب است که بدانید اکثر سواحل گرجستان که بازدید ز آن ها توسط تور گرجستان امکان پذیر است، معمولاً در مجاورت تپه های سرسبز قرار دارند که به بازدید کنندگان این امکان را می دهد تا هنگام آفتاب گرفتن از یک منظره زیبا و چشم اندازی از دریا با آب و هوای عالی آن لذت ببرند.

1- ساحل کواریاتی (Kvariati)

این منطقه یکی از زیباترین سواحل در اطراف باتومی گرجستان می باشد.این ساحل به دلیل موقعیت مکانی مناسب و محیط زیبا و آرامش بخش آن معروف است. هم چنین یکی از جاذبه های این مکان راکوشکبی می باشد، یک خانه ی ییلاقی که 15 سال پیش توسط هنرمند آجاریایی، ناتیا، ساخته شده و طراحی شده است. همه این مکان را به دلیل داشتن فضای دنج، رستوران هایی با منوی خوشمزه و قیمت های مناسب و لیمونادهای خانگی و نوشیدنی های سنتی می شناسند و دوست دارند. آب اینجا گرم و تمیز است و ساحل آن آرامش عجیبی دارد. پیشنهاد می کنیم برای سفر به این کرانه شگفت انگیز، فرصت را از دست نداده و از طریق تور لحظه آخری گرجستان اقدام نمایید.


2- ساحل سارپی (Sarpi)

سارپی کاملا ً نزدیک به مرز ترکیه است. زمانی بود که این ساحل یکی از تمیز ترین سواحل در حوزه آجاران و کل گرجستان محسوب می شد، اما زمان همه چیز را تغییر می‌دهد و امروزه این ساحل آرامش افسانه‌ای خود را به خاطر توریست‌های زیاد،  کافه های جدید التاسیس و نزدیکی به یک بزرگراه اصلی تا حدودی از دست داده است. اما عظمت آن هنوز باقیست و آب‌های آن همچنان چیزی را که از شکوه پیشین خود باقی مانده‌است، حمل می کنند. یکی از اصلی ترین سرگرمی ها در این ساحل زیبا و افسانه ای، صخره‌های زیبایی است که در امتداد ساحل قرار گرفته اند و شما می‌توانید از طریق آن ها به درون آب شیرجه بزنید و لذت ببرید. ارتفاع این صخره ها از سطح دریا در حدود 7 متر می باشد و دایو از آن ها بسیار هیجان‌انگیز است. زمانی که آماده رفتن به خانه یا بازگشت به هتل خود باشید، می‌توانید از دوش عمومی را در ساحل پیدا کنید که هربار استفاده از آن کم‌تر از ۱ دلار آمریکا هزینه در تور ارزان گرجستان دارد.


3-ساحل گونیو (Gonio)

گونیو پرجمعیت ترین ساحل در لیست ما است. در اینجا زندگی شبانه شهری درست با کافه ها و کلوپ های پر سر و صدایش در فاصله نه چندان دور از ساحل واقع شده است. موسیقی و گشت و گذار در دریا برای ایجاد فضایی رمانتیک و هیجان انگیز دست در دست هم دادند تا ساحل گونیو را به یکی از زیبا ترین و منحصر به فرد ترین سواحل گرجستان تبدیل کنند. با وجود این زیبایی ها آب این ساحل زیاد برای آبتنی مناسب نبوده و مردم بیشتر این ساحل را به منظور شب نشینی های خاطره انگیز، آب و هوای فوق العاده با نسیم دریایی خنک و جو زیبای حاک بر آن انتخاب می کنند. این ساحل مخصوصا برای زوج های جوان مکانی مناسب و به یاد ماندنی در تور گرجستان است.


4- ساحل آناکلیا (Anaklia)

منطقه ساحلی زیبای آناکلیا بخشی از منطقه سامگرلو است که سابقه اولین اسکان در آن به قرون وسطی باز می‌گردد. پس از تقسیم پادشاهی گرجستان در سده ۱۵ میلادی، شهر آناکلیا یک شهر بندری مهم، یک بندر دریایی و یک ایستگاه ماهیگیری مشهور در منطقه بود. زمانی که ترکان کشور گرجستان را فتح کردند، اینشهر به بندری دریایی تبدیل شد و محل تجارت برده شد . امروزه، این ساحل بی نظیر یک اقامتگاه آرام با هتل‌های خوب در اطراف شهر است. از سال ۲۰۱۵، جشنواره های موزیکال این ساحل به یک مقصد تبدیل برای عاشقان موسیقی الکترونیک تبدیل شده‌است ، چرا که Anaklia در ماه اوت میزبان جشنواره سالانه به نام فستیوال GEM می باشد.


5- ساحل اورکی (Ureki)

اورکی معروف ترین شهر ساحلی در گوریا است و شبیه به شکوتلی و گرگولتی است و دارای ساحل ماسه ای با خاصیت مغناطیسی است. آب و هوای نیمه گرمسیری، خورشید، دریا و شن و ماسه با خواص درمانی، باعث می شود که اورکی به یکی از بهترین و زیباترین سواحل برای معالجه و درمان مشکلات مختلف سلامتی تبدیل شود. این ساحل یک ساعت از شهر باتومی با خودرو فاصله دارد و تنوع بسیار خوبی با اکثر سواحل باتومی که پر از سنگ و صخره است را دارا می باشد. ماسه های مغناطیسی و شگفت انگیز این صاحل برای درمان انواع بیماری های مفاصل و عضلات بسیار مناسب و موثر می باشند. این مکان بسیار تمیز است و هیچ زباله ای در آن وجود ندارد. همچنین وجود دهکده ای کوچک و دیدنی و همچنین کافه-رستوران های عالی منطقه، به جذابیت های این ساحل شفابخش می افزایند.

برای بازدید از این ساحل شفابخش با قیمتی مناسب، می توانید از طریق تور ارزان گرجستان اقدام نمایید.

کد N2223759

وبگردی